• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Za nadolijevanje i kontrolu ti je ovaj plastični čep, koji na sebi ima šipku sa oznakom nivoa ulja.
na tom čepu nema mjerača. ima na čepu prednjega kraja.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,889
I prvi i zadnji trap imaju čep koji na sebi ima šipku sa oznakom za mjerenje nivoa ulja, samo je na prednjem rukavcu kraći, a na zadnjem je duži.
Izgleda da je kod tebe vjerojatno stavljen drugi čep ili je netko isti polomio pa je tako ostavljeno.
Ovako ti izgleda čep zadnjeg trapa:
1652106962086.png
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
E baš nema šipkice (barem na ovom) :rolleyes: .
Ali je barem čep, da ne pada smeće u unutra. Nivo ulja ja 3 - 4 cm od vrha navoja za čep, ili kad pogledaš u rupu da je poluosovina u ulju, tj. Da se ne vidi.
 

Prilozi

  • IMG_20220509_170559~2.jpg
    IMG_20220509_170559~2.jpg
    83.4 KB · Pregleda: 15
Posljednje uređivanje:

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,889
Zanimljivo, nisam znao, TV419 ima, pa sam bio siguran da je ovdje ista stvar. Sa time se slažem, najbolje pogledati u rupu, ako je poluosovina prekrivena sa uljem onda nema brige. Moje isprike na krivoj procjeni odnosno informaciji.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Da pa i ja bio siguran da ima, ustvari na prednjem kraju ima šipkica.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
dali ima di kupiti set brtvi za prednji mjenjač i zadnji mjenjač? dali ima dijelova za taj traktor?
 
Posljednje uređivanje:

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Mozda sam vec pitao, nestala mi nafta preko zime,,, nije puklo crijevo ..90% sumljam da je uslo u karter sa uljem ...preko bosch....pumpe...jel problem...kada se odvrnu 3 imbusa ..i izvadim pumpu...naravno skinem crijevo itd...dal ce se sto razdesiti sa momentom ubrizgavanja ..i koje se mjenjaju gumice itd
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Napravljena kuka z a srednje teško povlačenje sebi ravnoga (po ravnom). Slučajno mi pod ruke došla kuka (koja je već bila savinuta ) u sadašnji oblik, i ček pa ja je mogu zavariti na već postojeći (ovaj crni dio) koji je već bio. Zavario sam kuku i ovu poprečku, koja će služiti za obranu od raslinja i tanjih drva prema remenici.

IMG_20220801_195927[1].jpg
Montirano na postojeći okvir (koji ide da prednjeg diferencijana) na kojega je prihvaćen sa 4 vijka M12 i sa po dva vijka (sa svake strane ) na motor M10. Drže ga 4 vijka M14, koje sam stegnuo sa moment ključem na 12 kg, ne toliko da bi bilo potrebno nego radi duže poluge.:cool:
IMG_20220815_113657[1].jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,967
Napravljena kuka z a srednje teško povlačenje sebi ravnoga (po ravnom). Slučajno mi pod ruke došla kuka (koja je već bila savinuta ) u sadašnji oblik, i ček pa ja je mogu zavariti na već postojeći (ovaj crni dio) koji je već bio. Zavario sam kuku i ovu poprečku, koja će služiti za obranu od raslinja i tanjih drva prema remenici.

View attachment 52184
Montirano na postojeći okvir (koji ide da prednjeg diferencijana) na kojega je prihvaćen sa 4 vijka M12 i sa po dva vijka (sa svake strane ) na motor M10. Drže ga 4 vijka M14, koje sam stegnuo sa moment ključem na 12 kg, ne toliko da bi bilo potrebno nego radi duže poluge.:cool:
View attachment 52185
Jedino bi bilo bolje da je mogla bit u centru,jer će ti ovako prilikom potezanja čupati volan iz ruke da bi išlo ravno,ja sam na svojoj to riješio ovako

Pos Untitled.png
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,967
Napravljena kuka z a srednje teško povlačenje sebi ravnoga (po ravnom). Slučajno mi pod ruke došla kuka (koja je već bila savinuta ) u sadašnji oblik, i ček pa ja je mogu zavariti na već postojeći (ovaj crni dio) koji je već bio. Zavario sam kuku i ovu poprečku, koja će služiti za obranu od raslinja i tanjih drva prema remenici.

View attachment 52184
Montirano na postojeći okvir (koji ide da prednjeg diferencijana) na kojega je prihvaćen sa 4 vijka M12 i sa po dva vijka (sa svake strane ) na motor M10. Drže ga 4 vijka M14, koje sam stegnuo sa moment ključem na 12 kg, ne toliko da bi bilo potrebno nego radi duže poluge.:cool:
View attachment 52185
Po obećanju evo slikica kako sam na mojoj frezi riješio
IMG_20220818_173738.jpg
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Pozdrav. na kardan ide semering(takav sam izvukao) 52-25-12. novi semering je 25 52 10. mislim da to nebi trebalo imati veze. kada stavljam novi semering vanjska dimenzija u kučištu je dosta veća. sada pitam dali je to kučište konusno?


dobro proučil sam na internetu. mora baš biti 52-25-12 jer ako je uži onda ne ide dobro.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh