• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Postavi reduktor u položaj napred (kontra smijer nazad) prvi i zadnji mjenjač u ler.
Tad ti se kardan vrti. (koliko se sjećam kad sam imao P18)
 

Avaks21

Novi član
Tu od
14 Sij 2021
Poruka
19
To znaam tako ide da, al je recimo u oranju i li kada kosim kada stisnem kvacilo ne mogu dizati hidruliku ni kada idem u rikverc,nego moram izbaciti obadva mjenjaca pa onda u mjestu da dize hidruliku,iskreno malo je to problem u brdovitim terenima,dosta nezgodno
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Sve to stoji,ali mislim da ćeš teško to uradit sa postojećom pumpom,potraži negdje u oglasima bilo je da ljudi prodaju pumpu i rezervar koji se montira naprijed.Ja i mam pasquali koji je jako sličan,ali ima dva kardana,i nema nazad mjenjač,ali ima isto pumpu otraga,i kad je stisnuto kvačilo ne diže,ali zato sam izbacim iz brzine i diže,neovisno dali je riverc ili naprijed
 

Avaks21

Novi član
Tu od
14 Sij 2021
Poruka
19
Aha kod mene nece kada idem u rikverc sa traktorom da dize jedino isto moram obadva mjenjaca izbaciti, pa planirao sam od tome vinkovica 4 ili 5 serije da nabavim pumpu i rezervar pa da nesto iskobinujem dosta bi bilo lakse za raditi
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Pozdrav svima ljubiteljima i vlasnicima TV iz BL.Od nedavno sam vlasnik Pe18...zubonja...nekada imao URSUSA 335...sa kabinom..a posto imam vocnjak mora sam zamijeniti za manji traktoric da ne lomim grane, i tako postadoh vlasnik TV.Procitao sam na stotine stranica u temi TV...odgovore ljudi koji su decenijama vozili., popravljali, sarafali.,izmisljali inovacije, i svaka cast, evo upravo stavljam mehanicki pužni volan od mini Dampera, pa uslikam i stavim.LP
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Jedno pitanje vezano za motor LDA100...osim alnasera od TV da li je neko uspio od nekog drugog vozila staviti sobzirom da je suprotno od kazaljki na satu okretanje..u lijevo..ako neko ima ideju jer ih je jako tesko naci..nasao od OPELA..sve pase osim okretanja...
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Sta je sa njegovim anlaserom?
E na zalost nema ga palim na spagu, vec sam se izverzirao mada mi u vecini slucajeva ostane spaga namotana haha pa ugasim pa opet ponovo
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
E na zalost nema ga palim na spagu, vec sam se izverzirao mada mi u vecini slucajeva ostane spaga namotana haha pa ugasim pa opet ponovo
Tu nešto ne štima s remenicom. Špaga ne smije ostati namotana. Može te ozbiljno ozlijediti.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Ne,nego vjerojatno sa špagom,ili je predebela,ili je utor za nju premalen(ako je rađen nanovo,već preko 30 god takve motore palim na špagu,ali NIKADA,baš nikada,mi se nije desili da špaga ostane namotana
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Ne,nego vjerojatno sa špagom,ili je predebela,ili je utor za nju premalen(ako je rađen nanovo,već preko 30 god takve motore palim na špagu,ali NIKADA,baš nikada,mi se nije desili da špaga ostane namotana
e vjerovatno.utor..spaga 6mm....
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ne,nego vjerojatno sa špagom,ili je predebela,ili je utor za nju premalen(ako je rađen nanovo,već preko 30 god takve motore palim na špagu,ali NIKADA,baš nikada,mi se nije desili da špaga ostane namotana
Ni meni, zato mi je čudno .
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Pa mislim da ja pustim spagu pa ona namota ne svaki put, dok se ne izverziram, spaga 6mm...mozda,deblji konopac bi trebao...e da ispada mi iz brzih u ler,...a iz sporih i rikverca nece..ima li ko ideju...procitao sam na stotine strana

Ne,nego vjerojatno sa špagom,ili je predebela,ili je utor za nju premalen(ako je rađen nanovo,već preko 30 god takve motore palim na špagu,ali NIKADA,baš nikada,mi se nije desili da špaga ostane namotana
mozda mi je utor uzak...probam ga prosiriti jos..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Juzna pruga

Novi član
Tu od
16 Stu 2021
Poruka
1
Bože kako sam se obradovao kad sam shvatio da je tema aktivna i da ljudi još uvek pišu i razmenjuju iskustva o ovom traktoru koji je i u mom vlasništvu :)
Pokušao sam da nadjem na temi (možda ne umem) nešto vezano za tarup za ovu seriju traktora, ima li neko neku sliku, iskustva, postoji li uopšte tako nešto za njega, unapred zahvalan i izvinite ako je već negde o tome pisano a ja upadam kao padobranac
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
mislim da sam ja citao na forumu u INOVACIJE,,pogledaj nema puno strana sve sam procitao uf ili je u opstoj tu sam barem 500st...sve se pomijesalo ,,,ja juce stavio volan od dampera,,,ploce na nogostupu,,,na papucice stavio zupce,,,prepravio spanovanje kocnica,,,stavljam altenator ,,,tegove od betona izlio,,hahaha..,iskreno zabava a i korisno
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,345
Ako smijem pitati a koliko će to veselje plus traktor na kraju koštati? Ima uopće tu neke računice? Ja osobno volim raditi s tv i imam ga al serije 800, al kad vidim tasta s pe 18, ja mu se divim da uopće nešto s tim napravi, to mjenjanje brzina na dva mjesta mi ne sjeda nikako.
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Ni meni, zato mi je čudno .

Ako smijem pitati a koliko će to veselje plus traktor na kraju koštati? Ima uopće tu neke računice? Ja osobno volim raditi s tv i imam ga al serije 800, al kad vidim tasta s pe 18, ja mu se divim da uopće nešto s tim napravi, to mjenjanje brzina na dva mjesta mi ne sjeda nikako.
Eh imao sam ursusa sa kabinom 335,,,velik,jak,,sa dosta prikljucaka,freza,plug,tanjirace,brnace,prskalica, medjutim trenutno imam bastu i mali vocnjak,,odustao od njivetine,kukuruza,psenice itd, sume nemam,srecom,,,,pokusao sa ursusom frezati voce u redovima,,,pola polomio grana,,,i odlucio prodajem i kupim sto manje,,,da, imam HONDU 420 frezu..i .dosta trcanja za njom,,,ovaj je TOP,,,freza a sjedim,,TOoo,,,odusevljen........hahaha
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Ako smijem pitati a koliko će to veselje plus traktor na kraju koštati? Ima uopće tu neke računice? Ja osobno volim raditi s tv i imam ga al serije 800, al kad vidim tasta s pe 18, ja mu se divim da uopće nešto s tim napravi, to mjenjanje brzina na dva mjesta mi ne sjeda nikako.
Ja ima sličan pasquali,ima mijenjanje brzina samo naprijed,nema otraga,ali ga za seriju 800 nebi mijenjao ni pod razno jer mi treba baš takav mali uzak i lagan,okretan(ima volan na puž)
Znam da je serija 800 puno bolji traktor,ali takav meni ne treba jer mi je prevelik,za velike radove imam dva traktora i pregršt ostale mehanizacije
 

Najnoviji postovi

Na vrh