• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

soteska

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
13
Provjerio sam, pa nema nikakvog stifta-zupcanik je spojen zajedno sa osovinom volana.

Onaj saraf na zadnjom trapu okrenuo sam par puta (u praznom)-ce bit nesto krivo sa mjenjacem?

Mozda ko zna kojem pasqualiju je slican pe18 zbog knjige upustva jer za pe18 za zadnji trap in sredino ne nadjem nista.

Hvala puno
 

sladjanr994

Član
Tu od
17 Kol 2011
Poruka
35
@sumadinac
nije to kvar, to tako i jest kod pe-18
jer on nema opruge vec je cvrsta veza kljuca i nosaca, i zbog toga kad hoces da ubacis u brzinu najlakse ti je da prvi mjenjac izbacis iz brzine, i da ga onda drzis na kvacilu, tj pustis da se kardan jedva okrece, tj skroz polako, i onda samo pokusavas da ubacis i ubaci u brzinu
 

sladjanr994

Član
Tu od
17 Kol 2011
Poruka
35
a na taj saraf ti je prcvrscen medju zupcanik i na tom se sarafu on priblizava i udaljava od ona dva zupcanika, tj on je kao ekscentar. i najbolje bi bilo da rasklopis zadnji trap i dotegnes taj safar, jer moze doci do ostecenja tog medjuzubcanika

evo to je taj zubcanik

attachment.php
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bene1978

Novi član
Tu od
20 Lip 2014
Poruka
5
Provjerio sam, pa nema nikakvog stifta-zupcanik je spojen zajedno sa osovinom volana.

Onaj saraf na zadnjom trapu okrenuo sam par puta (u praznom)-ce bit nesto krivo sa mjenjacem?

Mozda ko zna kojem pasqualiju je slican pe18 zbog knjige upustva jer za pe18 za zadnji trap in sredino ne nadjem nista.

Hvala puno

ovo ti je to sto ti se vrti kad okreces saraf. http://www.poljoprivredni-forum.com/picture.php?albumid=604&pictureid=3967 ja danas izvadio svog, svi su se valjcici rasuli po getribi...ovako izgleda na deklu http://www.poljoprivredni-forum.com/picture.php?albumid=604&pictureid=3966
 

soteska

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
13
Hvala momci, stvarno ste super-nadam se da ne pokvarite traktora zbog mene:(nod): Verovatno je tako kako je ok. verovatno cu zimi otvoriti prednji i straznji mjenjac i malo provijeriti kakvo je stanje.
 

Bene1978

Novi član
Tu od
20 Lip 2014
Poruka
5
Evo jedno ludo pitanje. Imam namjeru PE 18 prednji kraj namontirati na predni kraj od lade s tim da bi tomo vozio u suprotnom smjeru nego sto inace vozi....tako da bi stalno bio u rikverc. Zanima me dali tomo ide istom brzinom u naprjed i u rikverc ili je rikverc sporiji. i dali bi voznja u rikverc non stop prouzrocila neki napor(kvar) u mjenjacu???


evo slika ideje da bude jasnije
picture.php


Mogao bi on i prema naprjed ici ali zelim mu staviti zglob na spoju da se giba.
 
Posljednje uređivanje:

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Samo okreni tanirasti za druge strane i pici sve kao normalno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Brzina kretanja u rikverc je ista kao i naprijed i nema smetnji da ide stalno u rikvercu
 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Evo danas prao Tomu i podmazivao volan, zglob i kardan....
Tu je i koja sličica :icon_e_smile:
Sad je spreman za zimu :p:
 

Prilozi

  • 20140923_153928.jpg
    20140923_153928.jpg
    57.4 KB · Pregleda: 232
  • 20140923_153948.jpg
    20140923_153948.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 192
  • 20140923_154000.jpg
    20140923_154000.jpg
    82.3 KB · Pregleda: 169

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
imam jednog tomu pe 18, nas obiteljski kupljen novi 75' ne znam sta cu s njime...dajte mi ideju...ima nove gume...ima kosilicu, tribalo bi ga obojat, prominit volan...nema struje prakticki na njemu...imam i kosilicu i jedan pluzic...
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
Re: Općenito

pozdrav drustvo ja sam nov na forumu imam dva traktora jedan pe 14 sa duplim menjacem i jedan pe 18 jedan menijac dva kardana odrastao sam na njima znam sve o njima ne unistivi stroj
 

klubicko

Novi član
Tu od
2 Stu 2009
Poruka
21
Pozdrav,
eto par slika tomice PE15.
http://s905.photobucket.com/albums/ac260/klubicko/Tomo Vinkovic/

Sad imam PE18 generalno sreden.
Iskustva:
Rotokosu 100cm u drugoj brzohodnoj vuce bez problema. U sporohodnoj kosi i 2m visoki drac.

Roto kosa od 150cm tomicu bez utega na prednjim kotacima pri skretanju dize prednji kotac u zrak.
Isto radi i sa nosenom spricom od 220 litara.
A kosit ne moze ni 10cm visoku travu! Nisam probao u sporohodnim.

Rotokosu od 125cm nemam za probu.

Freza od 100cm u sporohodnima ide bez problema.

Jednobrazni i dvobrazni plug vuce. Je da ide sporo, sporo ali ide.
Za basce super.

Sa punom auto prikolicom nigdje me nije ostavio.

Cirkular vrti u leru. A ni u sumi nije za bacit.

Sto se tice potrosnje goriva 7,5 litara ide u rezervoar.
Za jedan dan rada sasvim dovoljno. Pokosi 1,5ha vocnjaka i jos ostane..

Odrzavanje:
mazalica, ocistiti filter za zrak i promjeniti mu ulje,
redovno provjeravati ulje u motoru i mjenjacima..
filter za gorivo nalazi se u rezervoaru. Valja ga nekad i promjeniti kao i ulje u motoru.
Kosta 20kn, a cuva bospumpu koja i nije jeftina.

Mana - trebalo bi dograditi:
Nema servo volan - tezak na volanu pogotovo ako treba utege..
Hidraulika ne radi ako nije ukljucen kardan - trebalo bi uljnu pumpu prebaciti na motor.
Smeta mi samo za frezu. Mora se prvi put rucno podignuti. Vezem ju lancem prilikom transporta.
Zamijeniti dinamo alternatorom. Regler je preskup ako ode.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Imam isti traktor i u potpunosti se slazem sa tobom
ima jos jednu manu koja se menoze preurediti
prespor je u transportu,15km/h je stvarno presporo,kad se ide losim putom tamn,al cim izadjes na asfalt cinimi se da brze peske idem

ja sam razmisljo da pravim rotacionu kosu od ladinog diferencijala al sam odusto,jer tomo ide na prodaju

Inace traktorcic je usluzan i ko nema puno posla,a i para ko stvoren je za njega
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Kod mene je ovo leto bilo radno,i naravno da je i tomo imo posla
slike-068.jpg

za sitnije poslice ko stvoren
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
recite mi kako je sa rezervnim djelovima za ovaj model traktora. Dali se može kupiti rezervni djelovi za menjač i ostalo? Za mašinu znam da ima. i gdje te djelove ima za kupiti ?
 

klubicko

Novi član
Tu od
2 Stu 2009
Poruka
21
Pozdrav,

Bjelovar Masiva 043 221 100
sve sam nasao za generalku od motora do mjenjaca. Meni najblize.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Hvala tomo traktoristo,sad je potpuno zavrsen,dosta sam ulozio i truda i vremena u njega,jos je jedino ostalo da ga registrujem,nikad nije bio registrovan pa nema sve papire,a sad je privremeno opet vraceno sa 2svedoka pa da iskoristim priliku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh