• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Takva sjedišta su dosta neizgledna estetski kome to smeta, ali su zato jako udobna :(wait):, i kod mene je takvo, i nemislim mijenjati samo stavio naslon za leđa i furaj.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ja sam teo da stavim sediste od kola,i puz(sad je preko leptirastog zupcanika)da se lakse mota,al otac je teo a ga dovede u fabricko stanje,pa zato nisam nista menjo,sediste je bas udobno,al je nekako malo,i zacas posla skliznes sa sedista
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
ljudi pozdrav svima,pitanje,ako sa pe-18 radiš sa frezom ili malčerom gdje mora biti uključen kardan dali u tom slučaju imaš pogon na zadnjem mjenjaču odnosno da rade i prednji i zadnji mjenjač jer imam vočnjak na brdu i uspon je dosta velik sa 418 sam mogao kositi bez problema ali sam ga nažalost morao prodati pa bih ove zime kupio opet našto ali sve ovisi koliko se uspije prikupiti sredstava ,ako nebude dosta za 418 sa kojim priključkom mislio sam uzeti pe-18 ali me muči taj pogon,hvala na odgovoru,pozdrav
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Na p18,moze samo prednji,samo zadnji ili sva 4,dok na novijim kolko znam pali se po potrebi samo zadnja vuca,takodje na p18 moze i da se kardan okrece dok je traktor u mestu,i to u levo i u desno,a imas 2 brzine kardana(na reduktoru zavisi jesuli brze il spore brzine),takodje mozes raditi sa frezom sa prednjim ili zadnjom vucom,jedina mana na vecini(neracunajuci zadnju seriju i preradjene)je sto kad je iskljucen zadnji kraj nemoze da dize hidraulik,takodje i kad drzis kvacilo.
 

klubicko

Novi član
Tu od
2 Stu 2009
Poruka
21
Pozdrav,
Prednji i zanji mjenjac se saltaju uvijek u istu brzinu!
Pogon zadnjeg mjenjaca ujedno i kardana ukljucuje/iskljucuje se po potrebi rucicom na prednjem mjenjacu.
Zadnji mjenjac ne mora biti usaltan u brzinu ( bez zadnjeg pogona na kotace ) da bi kardan i hidraulika radila.

Kardan u leru moze vrtiti lijevo i desno. Sto je zgodno za cirkular...
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Izbacis oba menjaca na ler a upalis kardan(za zadnji kraj) i na rucicu smera odredis smera kardana
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ide inverzija.:icon_razz:
inverzija1.jpg
 

klubicko

Novi član
Tu od
2 Stu 2009
Poruka
21
Pozdrav,

gospodine ssucur koliko je ta inverzija dugacka?, treba li prepravljati podizanje zadnjih ruku?
Volio bi vidjeti sliku na PE18 kako je to rijeseno.

Cilindar koji podize zadnje ruke ima hod 2cm ako stavim inverziju (kakvu imam) okrenutu prema gore.
Okrenem li inverziju prema dolje pre nisko je. Lagano bi mogla razvalit zadnji kraj ako zapne i
previse lomi kardan.
 

Prilozi

  • TVPE15z.jpg
    TVPE15z.jpg
    62.7 KB · Pregleda: 1,231
  • kosa.jpg
    kosa.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 311

klubicko

Novi član
Tu od
2 Stu 2009
Poruka
21
Pozdrav,

Ako govorimo o modelima "PE" nejde bez preinaka!

Na sve mlade modele koji pocinju sa oznakom "TV".
TV 418 i nadalje ide bez problema!

TV 315 i TV 319K nisam vidio i neznam kako im izgleda zadnji kraj.

A koji je to model TV na¸slici?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a gle , za nešto je smišljen, orati ne može ..sad ljudi na se moguče načine isprobavaju da mu nađu pravu svrhu ..

Netko je setan kad ga kupi , još sretniji kad ga proda ..to je samo dokaz da ne znaju kaj bi s njim .
hehe.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Ima on svoju svrhu. Orati moze, pogotovo u malim bastama. U mom selu jedino TV pase, ostali traktori (IMT, Ursus....) nula bodova. Licno sam izvlacio imt 539 nekoliko puta.
Drugo je sto ima vlasnika, koji ne znaju iskoristiti traktor na prave nacine, pa ga upotrebljavaju u ovakve svrhe.
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Dečki jedno malo pitanje. Dakle u uputstvima za PE 18 piše da izlazno vratilo ima 750 u sporim a 1175 okretaja u brzom prijenosu. E sada da li se to odnosi na minimum gasa ili da li se ti brojevi povećavaju sa dodavanjem gasa ili su to pak maksimalni brojevi okretaja. Jer naime ako idem radit cirkular moram znati na kojoj baznoj brzini da izračunam omjer remenica da bih dobio optimalnu obodnu brzinu .
Hvala
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kolka je onda brzina kardana recimo na štam gasu ili laganom? mislim da se ne muči, pili a ne dere punim okretajima motora?
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Ja sam to vako preračunao:
Spori 750
Brzi 1175
1175-750=425/2 = 212,5
1175-212,5= 962,5
Dakle na nekom srednjem gasu u brzom hodu "trebalo" bi biti oko 950-970 okretaja cca
 

Najnoviji postovi

Na vrh