• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Zadnja ponuda za Jureke/đureke/patuljaste pjetliće... ako će ostati živi i u dobrim rukama- poklanjam ih!!!
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Sulfadimidina ti ide 6-7mlna litreu vode ili uzmeš BAYCOX ti ide 1ml na jednu litru vode dva dana daješ pa dva dana pauza pa opet dva dana daješ možda bi bilo bolje da uzmeš Baycox ima isto djelovanje ide ga manje to ja uzimam zadnje vrijeme za piliće i puriće i dobar je dok su mali kad primjetim da je stolica crvenkasta i proljev dam i to riješim jer purići dobe na plučima od toga uginu jer sam se uvjeril kod krepavanja ...
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Zašto se ne bi istovremeno mogla inkubirati i pureća i kokošja jaja??
Samo da bi se valili u isto vrijeme staviš kokošja tjedan dana kasnije??
mislim, stavila bi nešto purećih jaja u inkubator, jer koliko vidim proces je isti kao i za kokošja jaja, a da inkubator ne bude prazan, nakon tjedan dana bi ubacila i nešto kokošjih da ga popunim. kaj mislite o tome?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ne znam kud bi stavil ove slike ??! Ali sam ih svakak htel pokazati.... ova dva pilica, crnog i zutog... oba golovratci hahahahahah
Preslatki su !!
 

Prilozi

  • 2014-05-05 15.00.20.jpg
    2014-05-05 15.00.20.jpg
    51.8 KB · Pregleda: 194
  • 2014-05-05 15.00.36.jpg
    2014-05-05 15.00.36.jpg
    58 KB · Pregleda: 237

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
pozdrav,imam piliče od običnih kokoši. dobili su prošli tjedan krvav izmet pa sam im dao sulfadimidin jer sam mislio da je kokcidioza. Sad više nemaju krvav izmet nego se samo drže ko da ce uginut svaki čas. Inače normalno jedu i piju. Hladno im nije zato jer sad imaju veču žarulju nego prije. stari su mjesec dana.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
.... drage volje bi pomogao, ali ne znam.... nisam nikada imao takav problem.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
koristi sam sulfadimidin zato jer su svi rekli da je kokcidioza.enroxil i ja koristim kad su dišne bolesti u pitanju.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
pozdrav,imam piliče od običnih kokoši. dobili su prošli tjedan krvav izmet pa sam im dao sulfadimidin jer sam mislio da je kokcidioza. Sad više nemaju krvav izmet nego se samo drže ko da ce uginut svaki čas. Inače normalno jedu i piju. Hladno im nije zato jer sad imaju veču žarulju nego prije. stari su mjesec dana.

Imal sam takav slučaj prošle godine nadam se da nije i tebi isto isti simptomi počeli krepavati dal sam im eritromicin na preporuku vetrinara dobili konjuktivitis i baj baj 50 kom veli vetrinar nema spasa pogledaj im oči jesu li onak naotekle malo mani su dobili gnojnu upalu to još nisam vidil i jedan po jedan u vječna lovišta a bili stari 3mjeseca
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
nije ni to. gledam ih svaki dan. nisu ni smršavili ni niš. samo se tak čudno drže.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Kod jedne neselice sam primjetio da ima nakostriješeno perje na vratu,ima proljev i hoda ko da je pijana. Inače jede i pije. Dal zna neko koja je to bolest?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Kod jedne neselice sam primjetio da ima nakostriješeno perje na vratu,ima proljev i hoda ko da je pijana. Inače jede i pije. Dal zna neko koja je to bolest?

To se je dešavalo i meni pa mi je ujna dala nekakvo sredstvo . Svi su se oporavili osim jedne pure . Ako želite mogu pitati ujnu kako se to sredstvo zove.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Pilići

Kod nas se u zadnje vrijeme pojavljuju pilići koji su prvih tjedan dana kao tovni,ali kasnije užasno slabo napreduju te sa 3 mjeseca imaju oko 1 kg oćišćeni .
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Re: Pilići

Kod nas se u zadnje vrijeme pojavljuju pilići koji su prvih tjedan dana kao tovni,ali kasnije užasno slabo napreduju te sa 3 mjeseca imaju oko 1 kg oćišćeni .

To je podvala, uopće se ne radi o tovnim pilićima već su to pilići od nesilica koji izgledaju samo kao tovni i trebali su završiti u kafileriji. Kod mene se povremeno pojavi netko sa tim plićima pa ih recimo prodaje ispod cijene i redovito nađe kupce.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ti piceki imaju neko svoje ime, naziv .... Al da mi traktor prek noge prejde.... nemrem se sjetiti kak !!?
 

Najnoviji postovi

Na vrh