• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Plastenici Kovačič. zagreb. Sad da li ti je poznato ne znam.
Došao sam do njega preko oglasa u plavom oglasniku. imam negdje broj.

Plevak ovo su ti kosi plastenici koji se rijetko upotrebljavaju za proizvodnju povrća. Masovno ih koriste proizvođači duhana za bazene sa presadnicama. Za povrće se koriste ravni plastenici iako mogu i kosi samo je otežana obrada zbog kose stranice. I ako dozvoliš jedan savjet gdje god se može treba staviti foliju iz jednog komada.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
tražim dobrovoljca za izradu šelni a da nije skup.

a ja dobrovoljca da mi pomogne oko postavljanja folije:),ipak to radim prvi puta pa me malo strah,a i velik je to plastenik a i kompliciran:scratch
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
a ja dobrovoljca da mi pomogne oko postavljanja folije:),ipak to radim prvi puta pa me malo strah,a i velik je to plastenik a i kompliciran:scratch

E da si bliže ja bih pomogao.
Pozdrav!

P.S. Ako baš neće nitko možemo nešto iskombinirati samo moraš čekati malo toplije vrijeme da lakše nategneš foliju .
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
E da si bliže ja bih pomogao.
Pozdrav!

P.S. Ako baš neće nitko možemo nešto iskombinirati samo moraš čekati malo toplije vrijeme da lakše nategneš foliju .

Kod mene je sve spremno za zamjenu folije, pa se isto čeka toplije vrijeme.Već me nestrpljivost polako savladava(pa jurcam od kafića do kafića)
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Kod mene je sve spremno za zamjenu folije, pa se isto čeka toplije vrijeme.Već me nestrpljivost polako savladava(pa jurcam od kafića do kafića)

I kod mene isto ali ja ću praviti manji tj tunel 30x5x2,5 m uvijek fali za nešto
Pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kod mene je sve spremno za zamjenu folije, pa se isto čeka toplije vrijeme.Već me nestrpljivost polako savladava(pa jurcam od kafića do kafića)

Ako postavljaš duplu foliju nije potrebno čekat da temperatura bude iznad 15 zato što se folija napuhava i nesmije biti nategnuta prilikom postavljanja.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Ako postavljaš duplu foliju nije potrebno čekat da temperatura bude iznad 15 zato što se folija napuhava i nesmije biti nategnuta prilikom postavljanja.

To ti je isto kao sa ženama, kad je opuštenija lakše ide(to bi trebao znat).
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
E da si bliže ja bih pomogao.
Pozdrav!

P.S. Ako baš neće nitko možemo nešto iskombinirati samo moraš čekati malo toplije vrijeme da lakše nategneš foliju .

čuj,do 15.4 treba biti gore,e sad dali će biti neznam,al znam da mora8),ajmo dobrovoljci,plaćam u naturi,i otvaram račun u birtiji:partyman:,konobarica poslužuje i u plasteniku:gitarist:,pa valjda ćemo nešto napraviti prije nego zalegnemo po flancima:finga:
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ako si pogledao vjesti na RTL-u mogao si vidjeti šta vjetar napravi od plastenika sada čekam da se javi Petula da vidimo kako je on prošao jesu li njegovi plastenici ostali čitavi ovi što su pokazani zaista imaju veliku štetu. Nemoj se ljutiti ali ja stalno govorim da se razumijem u plastenike i kad sam vidio sliku nije mi bilo jasno zašto si postavio takvo pitanje a još manje mi je jasno zašto svi izbjegavaju profi plastenike a uopće nisu skupi a sigurnost proizvodnje se nemože mjeriti sa hobi plastenicima.
Bez ljutnje Pozdrav.
Evo me,komp mi je ponovo zaštekao. Orkanska bura, preko 120km/h, hvala Bogu, bez štete, te snimke na vijestima snimljene su kod mojih prijatelja i susjeda, a bilo je još pokidanih krovova u okruženju i drugdje u južnoj Istri. Kod ovakvih kriznih situacija bitno je otvoriti bokove i čela suprotno od udara vjetra kako bi se smanjio pritisak zraka u plastenika. Zrak se u zatvorenom prostoru ponaša kao i voda u balonu, ako potiskuješ u jednom kraju na drugom kraju probija balon.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Mi na kopnu znademo imati drugačiji problem sa vjetom. Kod nas dolazi do naglih kolebanja vjetrova, pa recimo u ljeti kad očekuješ udar vjetra sa zapada ili juga, kod jačih olujnih vjetrova dolazi do momentalnih promjena smjera vjetra i u sekundi može otvorena strana plastenika biti ulazna a izlaz zatvoren, a sve skupa rezultira belajom.
Znam proizvođaća koji je na svojim plastenicima otvorio bočne strane, obadvije i za vrijeme proljetnih vjetrova ostao bez folije na 5 plastenika po 400 m2. Ostali su rezanci od folije, a bila je stara samo godinu dana.
 
S

salel

Guest
Od kada sam vidio šta je vjetar napravio od stupa za dalekovod mišljenja sam da protiv vjetra pomoći nema.Samo sudbina.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Mi na kopnu znademo imati drugačiji problem sa vjetom. Kod nas dolazi do naglih kolebanja vjetrova, pa recimo u ljeti kad očekuješ udar vjetra sa zapada ili juga, kod jačih olujnih vjetrova dolazi do momentalnih promjena smjera vjetra i u sekundi može otvorena strana plastenika biti ulazna a izlaz zatvoren, a sve skupa rezultira belajom.
Znam proizvođaća koji je na svojim plastenicima otvorio bočne strane, obadvije i za vrijeme proljetnih vjetrova ostao bez folije na 5 plastenika po 400 m2. Ostali su rezanci od folije, a bila je stara samo godinu dana.

To su ljetni neverini koji stvaraju pojavu pijavica i to zna biti strašno, tada se sve zatvara i moliš Boga da ne digne sve u zrak, dok kod orkanskih bura i juga uvijek otvoriš suprotne otvore. Ovo što je sada bura digla, kod kolega, su najloni koji su bili za mijenjati(5 sezona).
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Alfa plastenici baš nisu povoljni kako se piše ovdje na forumu. Vjerovatno je i cijena materijala otišla gore.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
u Koški to baš nije daleko od osjeka ima firma Alfa plastenici rade uslugu savijanja cjevi za plastenik.

Kontam nisam uopće govorio o cjeni nego o usluzi savijanja cijevi a alfu sam uzeo zato što je najbliža osjeku po kojoj cjeni rade plastenike pojma nemam kad budem radio sebi sigurno ću raditi u DH plastenicima kod njih je cjev 60,2 170 kn što je sasvim u redu a ostale cjene je cabage napisao i one su u redu osim ako neki likovi nemogu dobiti u pola cjene.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Alfa plastenici baš nisu povoljni kako se piše ovdje na forumu. Vjerovatno je i cijena materijala otišla gore.

već sam ti napisao da imaš polovnih plastenika i to jako povoljno,a s obzirom koliko tebi treba nije ti ni bitno što nećeš dobiti tih par kuna za poticaje ( jer ako nemaš račun od firme koja je radila plastenik uskoro se neće moći dobiti poticaji ).to da ti praviš nekih 2000 kvadrata pa ajd,ovako se to ne isplati kolega,preskupi su novi. ali ti valjda znaš šta hoćeš.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pa ovaj??? :) Ne znam baš što hoću, lutam još. Vjerovatno za rasadu Agroservis Proizvodnja a dalje... No pokušat ću iz tog plastenika izvući maksimum.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
već sam ti napisao da imaš polovnih plastenika i to jako povoljno,a s obzirom koliko tebi treba nije ti ni bitno što nećeš dobiti tih par kuna za poticaje ( jer ako nemaš račun od firme koja je radila plastenik uskoro se neće moći dobiti poticaji ).to da ti praviš nekih 2000 kvadrata pa ajd,ovako se to ne isplati kolega,preskupi su novi. ali ti valjda znaš šta hoćeš.

Eh,Daneoo1 sad si me digo u .........,plastenici i poticaji=0 kn(poticaji se daju po hektaru obradive površine,kulture).
Moja velika zahvalnost tebi, ako ja nisam u pravu!
Pozdrav!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Poticaji i do 50% ako dobra godina. 25 grad, 25 županija, 23 poreza četvrtina na meni. 50 % IPARD :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh