• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Eh,Daneoo1 sad si me digo u .........,plastenici i poticaji=0 kn(poticaji se daju po hektaru obradive površine,kulture).
Moja velika zahvalnost tebi, ako ja nisam u pravu!
Pozdrav!

naravno da nisi. županija daje kako koja,kod nas je 400kn na 1000 kvadrata plastenika ( stari podatak ),očekivani poticaj od države 4kn po kvadratu ( neprovjereno još ) ali da je plastenik sa računom,dakle sve po ps-u,uglavnom bijeda. što se tiče iparda,to je nešto drugo i ako bude sreće bit će posla.
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Pa ovaj??? :) Ne znam baš što hoću, lutam još. Vjerovatno za rasadu Agroservis Proizvodnja a dalje... No pokušat ću iz tog plastenika izvući maksimum.

za rasadu ti netreba veliki niti visoki plastenik,bolje ostaviti pola metra ili više uz rub neobrađeno nego raditi ravne stranice plastenika nebi li mogao proći sa frezom a povećavaš visinu bezveze i griješ puno više. ja si radim nešto slično pa sam imao prilike vidjeti puno dobrih primjera,a vala i loših haha.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Eh,Daneoo1 sad si me digo u .........,plastenici i poticaji=0 kn(poticaji se daju po hektaru obradive površine,kulture).
Moja velika zahvalnost tebi, ako ja nisam u pravu!
Pozdrav!

Johabi zašto su bosanci napravili novu sortu krumpira. Ovdje se priča sve i svašta ja dobivam poticaj za kornišone i plastenike od županije. Za plastenike su poticaji 2 kune po m2 ali samo ako imaš više od tisuću m2 netočno je da moraš imati bilo kakav račun za plastenik možeš imati i drveni plastenik koji ti je baba napravila dobit ćeš poticaje koji služe za unapređenje plasteničke proizvodnje.
Ovi poticaji nemaju nikakve veze sa poticajima u poljoprivredi koji idi po obradivoj površini.
Pozdrav.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
za rasadu ti netreba veliki niti visoki plastenik,bolje ostaviti pola metra ili više uz rub neobrađeno nego raditi ravne stranice plastenika nebi li mogao proći sa frezom a povećavaš visinu bezveze i griješ puno više. ja si radim nešto slično pa sam imao prilike vidjeti puno dobrih primjera,a vala i loših haha.
Nisi u pravu,za uzgoj presadnica se koriste visoki plastenici visine 4,5m na dalje i bilo bi poželjno da imaju krovnu ventilaciju,zbog miješanja zraka,odnosno unosa CO2 u plastenik,čija je potrošnja zbog velikog broja biljaka po m2 ogromna i potrebno je svaki dan otvoriti plastenik da uđe dovoljna količina svježeg zraka,da biljke mogu normalno napredovati...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Nisi u pravu,za uzgoj presadnica se koriste visoki plastenici visine 4,5m na dalje i bilo bi poželjno da imaju krovnu ventilaciju,zbog miješanja zraka,odnosno unosa CO2 u plastenik,čija je potrošnja zbog velikog broja biljaka po m2 ogromna i potrebno je svaki dan otvoriti plastenik da uđe dovoljna količina svježeg zraka,da biljke mogu normalno napredovati...

dobro ako se baviš profesionalno,ali za svoje potrebe je ok i nešto manje,to sam mislio. a i nemam neka iskustva po tom pitanju,još učim i slušam one koji znaju,pa tako i tebe:partyman:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Iznad metra kvadratnog rasade treba biti 2 m3 zraka, ukoliko je rasada na 20-30 cm ili 50 cm od tla, plastenik bi trebao biti 220-280 cm (ovisno o luku). Poz
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Iznad metra kvadratnog rasade treba biti 2 m3 zraka, ukoliko je rasada na 20-30 cm ili 50 cm od tla, plastenik bi trebao biti 220-280 cm (ovisno o luku). Poz

Svaka biljka kao i čovjek mora imati određen broj kubika zraka ili se guši. Zato se danas prave izuzetno visoki plastenici sa bočnim stranicama 3 i 4 m.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Evo, jučer sam montirao konstrukciju, još treba napraviti vrata i čelno provjetravanje. Sve sam pravio sam, dao sam si truda. Danas je stavljena folija, no nisam slikao, nije bilo vremena. Bit će dok bude gotovo.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
A iz ovih se puši prošla dva mjeseca, isto vlastite izrade.


Uploaded with ImageShack.us
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Sav materijal je iz firme D-H plastenici iz Starogradačkog Marofa.
 

zeljar

Novi član
Premium
Tu od
25 Tra 2010
Poruka
23
pohvala stvarno si ga dobro postavio.
nejdes sa duplom folijom ? ili ? koliko je to 24 m
vaga je prema slikama ok za flance ili bus nekaj rasađivao u njih
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Prvenstveno za flance, a ako se nađe vremena možda se nešto u za jesen i posadi unutra. 21 x 6,70 x 3,50
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Može li ko da odgovori na oluji kako pucaju plastenici to jest lukovi. Interesujeme zbog oblika profila cijevi. kod nas se dosta upotrebljavaju kvadratnog oblika 30* 20* 2 mm. veoma malo se koriste okrugle cijevi. Vidim da i vi koristite okrugle cijevi pa me zanima vaše mišljenje. Francuski proizvođač Rišel koristi cijevi takvog oblika da su dvije strane (kant ) ravne a čela poluokrugla i oni tvrde da je taj oblik cijevi jači od okrugli. Poz.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Može li ko da odgovori na oluji kako pucaju plastenici to jest lukovi. Interesujeme zbog oblika profila cijevi. kod nas se dosta upotrebljavaju kvadratnog oblika 30* 20* 2 mm. veoma malo se koriste okrugle cijevi. Vidim da i vi koristite okrugle cijevi pa me zanima vaše mišljenje. Francuski proizvođač Rišel koristi cijevi takvog oblika da su dvije strane (kant ) ravne a čela poluokrugla i oni tvrde da je taj oblik cijevi jači od okrugli. Poz.
Evo moje konstrukcije molio bih vaš komentar.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Evo moje konstrukcije molio bih vaš komentar.

Miladine koliko je visok taj plastenik odnosno tunel To je plastenički tunel i koliko možeš blizu straniceda priđeš sa traktorom i one cjevi što si crtao tako isto stavi i sa gornje strane poprečne cjevi.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Miladine koliko je visok taj plastenik odnosno tunel To je plastenički tunel i koliko možeš blizu straniceda priđeš sa traktorom i one cjevi što si crtao tako isto stavi i sa gornje strane poprečne cjevi.


Ja ga nisam tačno mjerio ali mislim da je 3,3m visok. Traktoru skinem kabinu i razrovim zemlju sa razrivačem na dubinu 40-50 cm i priđem stranici najlona na 80cm, posle pređem sa štelujućom traktorskom frezom na dubini 15-20 cm ali tad priđem uz najlon 20-30cm.
 

Najnoviji postovi

Na vrh