• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
baš su ovalne, dobro izgleda . koja je to širina i dužina i visina do 1. prečke?

ma odlična stvar,kažem ti,idem po još 2000 kvadrata nagodinu ili možda i ove,ovisi kako bude s perjem. ovako,visinu sam srezao na 2,30 da mi traktor može unutra ako zatreba,bio je još 40 cm veći,širina je 3x5m i dužina 22m,stavio sam razmak od 2,5 metra između lukova.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ovako to kod mene izgleda ovo je od prošle godine ,nove slike mi nema tu na kompu biče. Hvala prijatelju Sikiju na uputama .:prayer:

nemoj me zezati,pa ti to imaš breskve u plasteniku,odkud ti to? šta očekuješ od toga,dosta raniju berbu pa lova a?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
nemoj me zezati,pa ti to imaš breskve u plasteniku,odkud ti to? šta očekuješ od toga,dosta raniju berbu pa lova a?

palo mi na pamet kad sam pročito knjigu od Ante Medine nešto se tam spominje al ne na ovaj način a naravno i cijena u 5 mj od 30kn tak je bilo prošle a i ove godine pa 225 sadnica računam ako 10 kg po sadnici pa ti vidi ,vani imam 500 kom ako 30 kg po 5 kn razlika 10.000 kn veča lova a kvadratura 7.000-500m2.

čuj di zbavljaš ovakav plastenik?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
palo mi na pamet kad sam pročito knjigu od Ante Medine nešto se tam spominje al ne na ovaj način a naravno i cijena u 5 mj od 30kn tak je bilo prošle a i ove godine pa 225 sadnica računam ako 10 kg po sadnici pa ti vidi ,vani imam 500 kom ako 30 kg po 5 kn razlika 10.000 kn veča lova a kvadratura 7.000-500m2.

čuj di zbavljaš ovakav plastenik?

vozim iz dalmacije,oni rade takve,ručni rad,materijal iz škverova najvjerovatnije,to su cijevi dva cola i tri mimlimetra debelo meso,parkiraš šlepera na njega ako treba,to je vječno,to sad da kupuješ materijal takva cijev nije ispod 200kn jedna pa računaj,ovakav plastenik bi koštao malo bogatstvo. nego daj te breskve me zanimaju,koji razmak i kad počnu cvjetati,kome to prodati itd. može odgovor na temu breskve da ne smetamo.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
vozim iz dalmacije,oni rade takve,ručni rad,materijal iz škverova najvjerovatnije,to su cijevi dva cola i tri mimlimetra debelo meso,parkiraš šlepera na njega ako treba,to je vječno,to sad da kupuješ materijal takva cijev nije ispod 200kn jedna pa računaj,ovakav plastenik bi koštao malo bogatstvo. nego daj te breskve me zanimaju,koji razmak i kad počnu cvjetati,kome to prodati itd. može odgovor na temu breskve da ne smetamo.

aj sutra ujutro osto mi laptop u radioni a tam ima slika sa datumom pa ti stavim da vidiš.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
aj sutra ujutro osto mi laptop u radioni a tam ima slika sa datumom pa ti stavim da vidiš.

dogovoreno,daj sve podatke koje imaš i znaš. dođem ja možda i do tebe,imam sestričnu kraj Gorice,u Ščitarjevu.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
vozim iz dalmacije,oni rade takve,ručni rad,materijal iz škverova najvjerovatnije,to su cijevi dva cola i tri mimlimetra debelo meso,parkiraš šlepera na njega ako treba,to je vječno,to sad da kupuješ materijal takva cijev nije ispod 200kn jedna pa računaj,ovakav plastenik bi koštao malo bogatstvo. nego daj te breskve me zanimaju,koji razmak i kad počnu cvjetati,kome to prodati itd. može odgovor na temu breskve da ne smetamo.

ček malo oni ti to tam povare i ti voziš u segmentima stup,luk pa šarafiš ili je to bio gotov kod nekog?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ček malo oni ti to tam povare i ti voziš u segmentima stup,luk pa šarafiš ili je to bio gotov kod nekog?

ma bio postavljen kod ljudi,ja otišao dole i razmontirao,platio kamion i dovezao si,za ovaj od 2000kv će mi trebati četiri kamiona,teško je to.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ma bio postavljen kod ljudi,ja otišao dole i razmontirao,platio kamion i dovezao si,za ovaj od 2000kv će mi trebati četiri kamiona,teško je to.

citiram te:ma odlična stvar,kažem ti,idem po još 2000 kvadrata nagodinu ili možda i ove...kolko taj ima toga?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jedan doronamjerni savjet, ukoliko netko podiže veći plastenik na duži rok na stom mjestu, neka si ukopa foliju ili membranu. Poz
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jedan doronamjerni savjet, ukoliko netko podiže veći plastenik na duži rok na stom mjestu, neka si ukopa foliju ili membranu. Poz

Kako misliš da ukopa foliju.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jednostavno izvadit zemlju van, staviti foliju i vratiti zemlju :) Kao bazen pun zemlje. Poz
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jednostavno izvadit zemlju van, staviti foliju i vratiti zemlju :) Kao bazen pun zemlje. Poz
A kako onda da preorem plastenik ili da stajnjak dovezem.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Napravi širih dimenzija od plastenika i postaviš na metar dubine. Onda si siguran narednih 10 - 20 godina od normi,dirktiva površnih i podmićenih političara, loših poljoprivrednih inspektora i svega, čak služiš kao primjer kako se može poštivati nitratna norma iz 1991 godine, o kojoj se jako malo zna a inspektori se prave JAKO pametni. Pogotvo onaj kojeg sam izbacio iz takta pa me optužio da sa stajnjakom ispirem nitrate i hoću koristi GMO. Kad sam pitao što raste u glini sam je zašutio. Kada sam pitao što je sa vrstima tala, jer nisu sva jednake propusnosti šutili su, kad sam govorio o ulaznom kretanju nitrata a kreću se i prema gore šutili su, kad sam ih pitao za tablicu mjerenja u EU i u Hr nisu imali, sreća ja sam iskopao jednu i ta jedna dokazuje da poljoprivredne površine nemaju tendenciju ispiranja nitrata u zemlju (pogotovo iz stajnjaka) kao neke teške industrije, i da su zapravo u EU najveći nitratni zagađivači. Sve se svodi da stajnjak dajemo na preradu u bio pogone kako bi ovi imali količinu, a oni bi nam mrtvi kompost prodavali kao eko gluposti bez ikakavih mikroorganizama i slično. No osječaj kad sjebeš inspektora sa folijom ispod plastenika i nepoštujući nitratne forme u količini gnojiva, NEPROCJENJIVO :)
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Jednostavno izvadit zemlju van, staviti foliju i vratiti zemlju :) Kao bazen pun zemlje. Poz

u bemti kolko je to zemjle van pa nutra odnosno nazad moro bi si i bager kupit
reci mi molim te to se napravi jednom ili svakih tolko god.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Napravi širih dimenzija od plastenika i postaviš na metar dubine. Onda si siguran narednih 10 - 20 godina od normi,dirktiva površnih i podmićenih političara, loših poljoprivrednih inspektora i svega, čak služiš kao primjer kako se može poštivati nitratna norma iz 1991 godine, o kojoj se jako malo zna a inspektori se prave JAKO pametni. Pogotvo onaj kojeg sam izbacio iz takta pa me optužio da sa stajnjakom ispirem nitrate i hoću koristi GMO. Kad sam pitao što raste u glini sam je zašutio. Kada sam pitao što je sa vrstima tala, jer nisu sva jednake propusnosti šutili su, kad sam govorio o ulaznom kretanju nitrata a kreću se i prema gore šutili su, kad sam ih pitao za tablicu mjerenja u EU i u Hr nisu imali, sreća ja sam iskopao jednu i ta jedna dokazuje da poljoprivredne površine nemaju tendenciju ispiranja nitrata u zemlju (pogotovo iz stajnjaka) kao neke teške industrije, i da su zapravo u EU najveći nitratni zagađivači. Sve se svodi da stajnjak dajemo na preradu u bio pogone kako bi ovi imali količinu, a oni bi nam mrtvi kompost prodavali kao eko gluposti bez ikakavih mikroorganizama i slično. No osječaj kad sjebeš inspektora sa folijom ispod plastenika i nepoštujući nitratne forme u količini gnojiva, NEPROCJENJIVO :)
moram priznati da nemam pojma o čemu govoriš,sve ovo što si napisao mi je 70 posto nepoznanica,kakva folija i zbog čega,kakvi inspektori??????
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Kontam, jesi li ti to nekome stao na nogu ili su stvarno naši inspektori počeli mudrovat bolje od mudraca.Pa kako da ja uđem sa bagerom i kopam u plasteniku ili ga možda trebam razmontirat pa.....?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jedan doronamjerni savjet, ukoliko netko podiže veći plastenik na duži rok na stom mjestu, neka si ukopa foliju ili membranu. Poz

Johabi evo odgovora kako sa bagerom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh