• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Šta bi Dane zapuhalo i kod vas sinoć ,neznam dal je moguče da digne odnosno da se zavuče vjetar i digne 50 m cijevi na koju se namotava folija jer imaju sa vanjske strane štinici .Veča pizdarija bar kod mene kad malo puhne u selu nestane struje (3 sata sinoč) pa se ispuše pa folija mlatara , a sva mi je skrpana sa jedne strane od lanjske tuče.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Šta bi Dane zapuhalo i kod vas sinoć ,neznam dal je moguče da digne odnosno da se zavuče vjetar i digne 50 m cijevi na koju se namotava folija jer imaju sa vanjske strane štinici .Veča pizdarija bar kod mene kad malo puhne u selu nestane struje (3 sata sinoč) pa se ispuše pa folija mlatara , a sva mi je skrpana sa jedne strane od lanjske tuče.

Gec prijatelju nije bilo ništa strašno malo vjetrića i to je sve a znaš da koliko vjetra uđe da toliko i izađe problem su udari vjetra kojih sinoć nije bilo a koji stvaraju sile koje rade ono što nebi trebalo.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Šta bi Dane zapuhalo i kod vas sinoć ,neznam dal je moguče da digne odnosno da se zavuče vjetar i digne 50 m cijevi na koju se namotava folija jer imaju sa vanjske strane štinici .Veča pizdarija bar kod mene kad malo puhne u selu nestane struje (3 sata sinoč) pa se ispuše pa folija mlatara , a sva mi je skrpana sa jedne strane od lanjske tuče.

puše već nekoliko dana,a ja još nisam foliju postavio pa čekam da prestane. ja imam 22 metra bočne cijevi a i napravit ću neke držače za to ali nikad neznaš. e a kako se krpa folija?
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
puše već nekoliko dana,a ja još nisam foliju postavio pa čekam da prestane. ja imam 22 metra bočne cijevi a i napravit ću neke držače za to ali nikad neznaš. e a kako se krpa folija?

Iglom i komcem he he he ... a može i samoljepljivom tapetom a mislom da postoje i trake za krpanje folije provjeri na DH plastenici.
Pozdrav!
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Gec prijatelju nije bilo ništa strašno malo vjetrića i to je sve a znaš da koliko vjetra uđe da toliko i izađe problem su udari vjetra kojih sinoć nije bilo a koji stvaraju sile koje rade ono što nebi trebalo.

znaš kad si friški u tom poslu i manji vjetar te sikira ,meni to nije uz kuču di živim al preporučujem svima da idu sa automatikom jer nekad može bit da nema nikog doma kad naiđe nevera i eto pizdarije .Dečki iz DH su mi nudili i panele za struju ,dojavu na mob ima tu još koješta koje se može i kasnije ugradit al ovo osnovno, po meni bi trebalo.

gle prekjučer taman završio sa prihranom pred kišu kad naišo vjetar i diglo čovjeku foliju sa salate ( nije baš folija nego ono za prekrivanje )
 

Prilozi

  • 12042011848.jpg
    12042011848.jpg
    26 KB · Pregleda: 261

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
puše već nekoliko dana,a ja još nisam foliju postavio pa čekam da prestane. ja imam 22 metra bočne cijevi a i napravit ću neke držače za to ali nikad neznaš. e a kako se krpa folija?

pizdarija mi je bila doć do vrha pa sam zvao prijatelja sa kamionskom korpom a krpaš sa trakom zgleda ko selotep širi, dali dečki iz DH al ima za kupit.
Evo slika iz korpe cca 20m visine ovo je završeno krpanje tu se baš ne vidi al bilo dosta rupa i to samo desna strana od kud je tuklo.
 

Prilozi

  • IMG_2041.jpg
    IMG_2041.jpg
    36.7 KB · Pregleda: 325

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
ja se najviše bojim da će mi vjetar ući na djelu gdje otvaram bočne stranice,e sad kolikoje to opasno neznam,vidjet ću. jel imao tko problema odvas s time? i još mi taj otvor na sjevernoj strani bez ikakve prirodne zaštite.

Ja nemam plastenike sa bočnim otvaranjem, ali mislim da su na oluji (kada su otvorene bočne strane) kao padobran, to jest da bi vjetar mogao lako da podigne zajedno sa konstrukcijom. Moji plastenici (30x5) su pretrpjeli sve oluje sa otvorenim čeonim stranama nikad ih nisam zatvarao na oluji. Valjda vjetar prosvira kroz njih i nepravi veliki pritisak. Samo jedne godine mi je otvorio najlone a tada su bili svi zatvoreni.

Evo i pitanje za iskusne proizvođače u plastenicima. Svi stručnjaci za plasteničnu proizvodnju tvrde da su bolji veliki visoki plastenici od mali niski. ZAŠTO je onda kod mene već druga godina bolja proizvodnja u malim plastenicima? Pozdrav.
 
Posljednje uređivanje:

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
pozdrav
jel znate za koji dućan u sloveniji koji prodaje foliju za plastenike u blizini krškog (ali ak imate link dajte i za bilo gdje u sloveniji), tražim na netu već pol sata i nikak da neđem. pošto meni netreba puno folije, već mi je ta visoki tunel pa si razmišljam da uzmem kod njih pa da dobim povrat poreza pošto mi treba oko 100 m2 to bi bilo ispod 1000 kn a još bi dobio 20 posto povrata mislim da bi mi bilo isplativije nego kod nas
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
pozdrav
jel znate za koji dućan u sloveniji koji prodaje foliju za plastenike u blizini krškog (ali ak imate link dajte i za bilo gdje u sloveniji), tražim na netu već pol sata i nikak da neđem. pošto meni netreba puno folije, već mi je ta visoki tunel pa si razmišljam da uzmem kod njih pa da dobim povrat poreza pošto mi treba oko 100 m2 to bi bilo ispod 1000 kn a još bi dobio 20 posto povrata mislim da bi mi bilo isplativije nego kod nas

Da,ak buš išal po nju z biciklom...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
evo da ovu temu malo oživimo...

delam si novi plastenik...40x10,
duga zima pa da mi nebu dosadno...

pc250010d.jpg

By darijus at 2012-01-04

pc250015s.jpg

By darijus at 2012-01-04

to je prva faza, osnovni lukovi...;)
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
i kod mene nice novih 2200m2 cvrste gradnje,,,ipak je bura kod nas opasna za taj aluminij :supz:
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Bok ekipa,

evo i ja se bacio u proizvodnju... budući sam prošle sezone malo kasnio, sjetio se tek u 6 mjesecu zadnjih 7 mjeseci sam uglavnom proveo učeći i proučavajući literaturu. Imao sam nešto sitno proizvodnje na otvorenom, cca. 1 t proizvoda.

Vidim da ovdje ima dosta iskusnih ljudi pa bi me zanimalo da li se isplati uzimati plastenik od agroservisa širine 4,65 i uzeo bih dužine 50 metara. Cijena mi je prihvatljiva, a trenutno nemam za ulaganje u profi plastenike od 10 k eura.
Plastenik je ovaj
http://www.agroservis-proizvodnja.hr/ASP/index.php/plastenik
i dođe cca 7.500,00 kn bez folije, znači računam oko 10.000,00 kn

Da li su ti plastenici ok za tu lovu? ili bih negdje drugdje uspio proći i bolje, npr da od "šantek plastike" pokupujem dijelove i sam slažem plastenik

uglavnom cilj mi je prve sezone staviti dio proizvodnje pod plastenik bez prevelikih izdataka

a sadio bih svašta, peruanske jagode, žute lubenice, habanero čili, paprike razne itd. kupce sam ajmo reć već osigurao...

unaprijed hvala na bilo kakvom savjetu.

:blackeye
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
tankostijena cijev, slabašna konstrukcija, preširok razmak između lukova, ćoški koji deru najlon...hmmm

koja je dimenzija tih cijevi, tričetvrt ili cola?:confused:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
nedaj boze da puhne samo malo jači vjetar ode sve u pm ,,,, po izgledu je pre slab ,, sad ti vidi!!! i nije ti dobro u plasteniku imati vise kultura
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
a ježi ga, znam da nije profi plastenik, al mi čovjek iz agroservisa kaže da mu se ljudi nisu žalili, preporuka je da se ukopavaju bočne stranice 50 cm u zemlju
iskreno ne znam koja je debljina cijevi, zanimalo me mišljenje, rekao sam da nemam trenutno mogućnosti uzimati profi plastenik za nekoliko t eura.

Ideja je da pod plastenik stavim nekih 200/300 kvadrata za prvu ruku pa me zanimaju vaši savjeti gdje i kako do nabolje opcije. Na ovo sam usput naletio
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Agroservisov plastenik je kao grom za te pare, jedino vrata ne treba kupiti jer su preskupa, a riešit ih na način bočnog provjetravanja, mislim da tako to svi rješavaju. Izdrži jake vjetrove i za te pare rijetko tko može sastaviti tu kvadraturu plastenika. Više namjenski je to plastenik, dobar za proizvodnju rasada, dobar za plodovito povrće, salate i tako. Nije HI TECH i svi su bolji od njega, ali što pruži za uloženo je čudo. Brz povrat ulaganja, samo ne bi išao baš u 50 m duljinu plastenika, maksimalno 30,4. Poz
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Agroservisov plastenik je kao grom za te pare, jedino vrata ne treba kupiti jer su preskupa, a riešit ih na način bočnog provjetravanja, mislim da tako to svi rješavaju. Izdrži jake vjetrove i za te pare rijetko tko može sastaviti tu kvadraturu plastenika. Više namjenski je to plastenik, dobar za proizvodnju rasada, dobar za plodovito povrće, salate i tako. Nije HI TECH i svi su bolji od njega, ali što pruži za uloženo je čudo. Brz povrat ulaganja, samo ne bi išao baš u 50 m duljinu plastenika, maksimalno 30,4. Poz

hvala za info. I dvoumim se dal da uzmem s vratima ili da to riješim na drugi način, dosta je jeftinije

Ako možda znaš da li se da na tom plasteniku nekako izimprovizirat boćno provjetravanje bez nekih večih zahvata i posljedica.

ako niš drugo služit će za presadnice narednih godina
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
hvala za info. I dvoumim se dal da uzmem s vratima ili da to riješim na drugi način, dosta je jeftinije

Ako možda znaš da li se da na tom plasteniku nekako izimprovizirat boćno provjetravanje bez nekih večih zahvata i posljedica.

ako niš drugo služit će za presadnice narednih godina


Pozdrav ja sam pravim tunele već sam pisao 5x25x2,3 od crnih cijevi dosta je jeftinije a za to što si ti planirao sasvim zadovoljavaju.
Pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh