• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Evo stranica za najlon
Kod:
http://www.pati-films.com/it-1.html

Znam Mirek, al' u Italiju mi se baš i ne ide.:mrgreen:

Ja mislio da ćeš da mu kažeš da to ima blizu tebe kad ti ono otišo dalkoooo.
http://www.plastenici-dh.com/pokrovni-materijal.htm

Hvala siki!

Dobra neka firma. Sutra ih zovem. Dobra je stvar što imaju još stvari koje mi trebaju (sonda za vlažnost zemljišta, temp., co2...) još ako ne budu skupi :weedman:
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Dobio sam ponudu za plastenik od 100 m2 a ponuda je sljedeća:

1. Plastenik ITC P 50 se proizvodi od pocinčanih cijevi ¾“ i ½“, razmak između lukova je 1,54m, posjeduje dvoja vrata na čeonim stranama, minimalna dužina za ovaj model je 10,76 m, a maximalna 30m, visina u najvišoj tačci 2,5m.

U cijenu će biti uračunata montaža, prevoz i sistem za navodnjavanje sa kacom. Obaveza korisnika je priprema zemljišta i cemenat i pijesak za betonske stope, iskop stopa je obaveza ITC-a.

Plastenike pokrivamo certificiranom folijom 200 mic sa pet aditiva čije je funkcionalnost četiri godine.

ITC P 50, dimenzija 5x20x2,5, cca 100m2, pokriven folijom sa bočnim provjetravanjem i sistemom za navodnjavanje..........2.820,00 KM cca 1.445.00€

Druga opcija:

2. Plastenik ITC P 63 se proizvodi od pocinčanih cijevi 5/4“ ¾“ i ½“, razmak između lukova je 1,76m, posjeduje dvoja vrata na čeonim stranama, minimalna dužina za ovaj model je 10,56 m, a maximalna 38,72m, visina u najvišoj tačci 3m.

U cijenu će biti uračunata montaža, prevoz i sistem za navodnjavanje sa kacom. Obaveza korisnika je priprema zemljišta i cemenat i pijesak za betonske stope, iskop stopa je obaveza ITC-a.

Plastenike pokrivamo certificiranom folijom 200 mic sa pet aditiva čije je funkcionalnost četiri godine.

ITC P 63, dimenzija 6,3x15,84x3, cca 100m2, pokriven folijom sa bočnim provjetravanjem i sistemom za navodnjavanje..........3.082,00 KM cca 1.580.00€.

Dali su cijene na osnovi ponude dobre, i molio bih za vaš komentar.
 

Prilozi

  • p50.gif
    p50.gif
    4.4 KB · Pregleda: 291
  • p63.gif
    p63.gif
    4.4 KB · Pregleda: 708
B

babicpocetnik

Guest
Prijatelju na osam metara širine cjev 42mm nemoj vezati rajčicu za rešetku a ni folija nije baš nategnuta zato pazi da se sve ne sruši. Moj kolega je ovih dana završio plastenik 8x40 cjevi 60,2 kompletna konstrukcija ga izašla 20.000,00 kn i ima profi plastenik.

dobar dan jel mozda znas gdje je kupovao cijevi i po kojoj cijeni
 
B

babicpocetnik

Guest
euro brod ne prodaje cijevi samo proizvodi plastenike a DH jos nisam zvao

DH plastenici
cijena cijevi 6metara 60,3x2mm 172 kn
6metara 32x1,5mm 70kn

šelne za cijev 60,3 5kn komad
selne za cijev 32 3,13kn komad

danas provjereno
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
DH plastenici
cijena cijevi 6metara 60,3x2mm 172 kn
6metara 32x1,5mm 70kn

šelne za cijev 60,3 5kn komad
selne za cijev 32 3,13kn komad

danas provjereno

Šelne sam napravi nemoj džabe bacat pare.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Šelne sam napravi nemoj džabe bacat pare.

I ne samo šelne.

Ja pravim sam sve. Ko ima para za ključ u ruke nek' izvoli. Ja i da imam para za ha plastenika pravio bi ga sam. E, ako je u pitanju atest za veće površine radi osiguranja i to bi sredio.
Jednostavno se ne isplati. Kad kupiš gotov plastenik treba ti najmanje dvije sezone da ga isplatiš, pa tek onda da vidiš neku korist od njega. Jedino ako ti pokloni država onda je dobar bilo kakav.:mrgreen:
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Gdje ima za kupiti one jednogodišnje folije za plastenike? Takve koriste duhanci u virovitičkom kraju? KOriste ga jednu sezonu a onda bace.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Gdje ima za kupiti one jednogodišnje folije za plastenike? Takve koriste duhanci u virovitičkom kraju? KOriste ga jednu sezonu a onda bace.

Bace zato što moraju bacit a koristili bi oni to i duže samo popuca imaš u Brazdi u Virovitici.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Bace zato što moraju bacit a koristili bi oni to i duže samo popuca imaš u Brazdi u Virovitici.

:rolfer: nešto mi je to poznato.

Tako ti je ovde kod nas bilo sa Patilux-om. Nabavili ljudi kvalitetnu foliju (patilux) i nadali se dobroj prodaji. Naravno, pošto je ta folija ekstremno skuplja ( samo 4 kn po kili ):mrgreen: prodaja je išla katastrofalno. Nakon dvije godine pošto su prodali zadnje zalihe (jedva) nabavili kinesko smeće od 150 mikrona i extra garancijom od dvije godine, bez ikakvih aditiva sa ekstra povoljnom cijenom i prodaju je na tone. Pos'o cvijeta :weedman:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
:rolfer: nešto mi je to poznato.

Tako ti je ovde kod nas bilo sa Patilux-om. Nabavili ljudi kvalitetnu foliju (patilux) i nadali se dobroj prodaji. Naravno, pošto je ta folija ekstremno skuplja ( samo 4 kn po kili ):mrgreen: prodaja je išla katastrofalno. Nakon dvije godine pošto su prodali zadnje zalihe (jedva) nabavili kinesko smeće od 150 mikrona i extra garancijom od dvije godine, bez ikakvih aditiva sa ekstra povoljnom cijenom i prodaju je na tone. Pos'o cvijeta :weedman:

Iskreno neznam uopće zašto ljudi kupuju te jeftine folije kad se sve sračuna izađe skuplje nego normalna folija za plastenike koja je i stabilizirana a izdrži dosta godina kod mene ima plastenik deveta godina pa izračunaj.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Iskreno neznam uopće zašto ljudi kupuju te jeftine folije kad se sve sračuna izađe skuplje nego normalna folija za plastenike koja je i stabilizirana a izdrži dosta godina kod mene ima plastenik deveta godina pa izračunaj.

To ti i ja kažem. Kod mene Patilux kojeg je prošle i pretprošle godine snijeg dokrajčio. Ima mu sedam godina(kupljen 2005). Bio bi još da nije bilo nevremena, a koštao je samo 0,5 eur više. Kad sam god pravio kalkulaciju izašao me najmanje triput jeftinije.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
To ti i ja kažem. Kod mene Patilux kojeg je prošle i pretprošle godine snijeg dokrajčio. Ima mu sedam godina(kupljen 2005). Bio bi još da nije bilo nevremena, a koštao je samo 0,5 eur više. Kad sam god pravio kalkulaciju izašao me najmanje triput jeftinije.

Kod mene Euro Brod napravio plastenik 2004 god i još uvijek super izgleda mislim da je eva 200 mikrona ali je duplo skuplja a ja se nakupovao one Slovenske od 150 mikrona puca po preklopima a žao mi je kupovati skupu foliju na moje inprovizacije .
P.S. Možda jednom dođem pameti !
Pozdrav!
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Kod mene Euro Brod napravio plastenik 2004 god i još uvijek super izgleda mislim da je eva 200 mikrona ali je duplo skuplja a ja se nakupovao one Slovenske od 150 mikrona puca po preklopima a žao mi je kupovati skupu foliju na moje inprovizacije .
P.S. Možda jednom dođem pameti !
Pozdrav!

Zamisli koliko bi njih samo koštalo mjenjanje ;) (vjerujem da je plastenik velik)
Ma, nema veze jesu li improvizacije ili ne. U svakom slučaju ako konstrukcija može izdržati pet godina, onda i folija koje će isto toliko biti. Kad propane baciš sve.
 
B

babicpocetnik

Guest
jludi dali netko zna di se mogu kupit cijevi za plastenike u okolici dakova
 

Najnoviji postovi

Na vrh