• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

danijel030

Član
Tu od
17 Sij 2011
Poruka
41
Mip metali

Ima firma negdje kod varaždina, Inter metali i kod njih vrijedi pitati jer sam vidio kamione da razvažaju
Metal Vidakovic
Meta-Plast Pitomača- (imaju kamion)
BIDD Samobor
RB-Supermetali
Metaflex
Mip metali
Strojopromet Zagreb
ma ima ih do besvesti..
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kako kod vas drže plastenici ja sam sad došao od plastenika morao sam skidat snjeg sa jedne strane čisto vjetar otpuhao a sa druge strane bože sačuvaj tako da sam morao da ga vučem a bilo ga je više od pola metra i stalno pada.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Kako kod vas drže plastenici ja sam sad došao od plastenika morao sam skidat snjeg sa jedne strane čisto vjetar otpuhao a sa druge strane bože sačuvaj tako da sam morao da ga vučem a bilo ga je više od pola metra i stalno pada.

Ja nisam ni bio pa ne znam jučer sam podbočio letvama kada se malo smiri ići ću u izviđanje prošle godine nije bilo problema pa se nadam da neće ni ove godine.
Pozdrav!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja se za sada ničega ne bojim,moji bi trebali izdržati 2200 kg po luku.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Moj izdrzi točno 3 kile i 250 grama :)
plastenikpodsnijegom.jpg

Očistim ja njega...
plastenikcist.jpg

Odem čistiti i drugu stranu, vratim se pogledati prvu...
plastenikponovo.jpg

plastenikponovo2.jpg


Prošli mi se slomio zbog iste fore. Mislim da je Darijus to odmah rekao da ga zapuše i od nanosa. Susjed ima 13 komada niti jedan mu nije kritičan jer je pravac sjever jug, a moj istok zapad.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ja nisam ni bio pa ne znam jučer sam podbočio letvama kada se malo smiri ići ću u izviđanje prošle godine nije bilo problema pa se nadam da neće ni ove godine.
Pozdrav!

Jučer bio teret izdržali samo je vjetar napravio malo pi...darija pootkapčao čela a kopče zatrpao snijeg .
Pozdrav!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Johabica koja je firma radila atest tvog plastenika kad je bio gotov.

Siki,pa to nije bitno,ne treba se riječi držati ko pijan plota.Pošto je malo vjerojatno,a i nevjerojatno da bi takav teret trebalo izdržati,to nas ne treba dirati,ali,da imam garanciju,da će izdržati najmanje pola metra snijega ,imam.I folija i lukovi.Nakon pola metra,folija je upitna,ali lukovi će još uvijek biti na mjestu.I to opet nije najbitnije,jer se snijeg može kolko tolko na vrijeme skinuti(a ja ga sa termogenima mogu skinuti dok rečeš keks,ali u ovih deset godina još nije bilo potrebe)Bitnija mi je garancija da će(opet naravno pod uvjetom da folija nema negdje nekakvu rupu ili se usput ne pokida)izdržati udare vjetra 120 km/h.E,vjetra se bojim sa veliko B,jer sam doživjela ono što nikome od vas ne želim.Srećom sa sretnim završetkom.
A sad,jeli 2200 kg bila proizvođačeva patka ili ne,manje je bitno,ali je,plastenici su rađeni po specifikaciji,ili kako se već to kaže,po studiji,i po toj studiji se rade šablonski.Kod ozbiljnih proizvođača.:lol:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
,plastenici su rađeni po specifikaciji,ili kako se već to kaže,po studiji,i po toj studiji se rade šablonski.Kod ozbiljnih proizvođača
.:lol:


Poštovana Johabice pitao sam zato što si napisala da imaš garanciju a ja sam nekad radio konstrukcije u tvornici Đuro Đaković i znam da svaka konstrukcija mora imati svoj atest ovo po studijama to nikako ne drži vodu to znači da nemaš nikakvu garanciju to je nešto posve drugo. Sasvim je normalno da se skida snjeg ako ima potrebe ako nema još bolje.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Joj Siki,ja sam htjela reći atest,samo sam se krivo izrazila.Znaš kako je,ja žensko,ne previše pametno,u godinama,pomalo već senilno,sa stručnim izrazima na VI...
Sada ćeš ti meni opet reći da se atest radi NAKON izrade,iliti na gotovom proizvodu.E pa,to što rezultati pokazuju nakon,je proizvođač napravio prije,i po tim i takvim paritetima izrađuje konstrukciju.Eto,kako sam lijepo objasnila,divim se sama sebi.:p:p:p
Inače,naša prva dva plastenika je napravio Schwarchman,slovenski proizvođač koji je pred pet-šest godina prešao na proizvodnju industrijskih hala i dokazao se kvalitetom,tako da nemam razloga ne vjerovati u istinitost njegovih navoda.
Hajde da ti pokušam nešto pokazati ovako,samo preko objašnjenja-
Uzmi jedan dugoljasti čep od pluta(npr od boce vina) i jednu običnu šivaću iglu.Onakvu kakvom se prišiva gumb na košulju.Na sredinu čepa sa donje strane upikni iglu jedno 1 cm duboko.Na veh čepa sa lijeve i desne strane zapikni po jednu vilicu(za jelo)Ne moraju biti nužno u istoj ravnini,mogu,ali ako nisu,biti će zanimljivije,Sada uzmi jednu praznu flašu od vina ili mineralne.Stavi iglu sa onim što je zabodeno na rub grliča boce okomito,smiri ruku i polako puštaj.
Ovo što sam napisala može svatko uspješno napraviti.Ali,nije caka u tome.Caka je u tome da...tko to napravi,vidjeti će.Baš bih voljela da netko pokuša i zaljepi to ovdje.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Eh Johabice šta da ti kažem najbolje ništa:scratch, bitno je da su plastenici u funkciji i da služe svrsi nek donose pare:gitarist:.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Jučer bio teret izdržali samo je vjetar napravio malo pi...darija pootkapčao čela a kopče zatrpao snijeg .
Pozdrav!

oćeš reć da je samo najlon stradal, ili je sve skupa leglo?
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
oćeš reć da je samo najlon stradal, ili je sve skupa leglo?

Ma ne gornji najlon i lukovi sve ok samo mi je čela poskidao kopče pošto nemam vrata baš iz toga razloga da ne pokida najlon otvori jedno i drugo čelo prođe kroz plastenik kada se sve smiri ponovo pokopčam čela i do slijedećeg vjetra miran au proljeće kada prođe opasnost od mrazeva poskidam najlone sa čela i miran kada naleti kakav vjetar.
Pozdrav!
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ma ne gornji najlon i lukovi sve ok samo mi je čela poskidao kopče pošto nemam vrata baš iz toga razloga da ne pokida najlon otvori jedno i drugo čelo prođe kroz plastenik kada se sve smiri ponovo pokopčam čela i do slijedećeg vjetra miran au proljeće kada prođe opasnost od mrazeva poskidam najlone sa čela i miran kada naleti kakav vjetar.
Pozdrav!


Evo par slikica
http://imageshack.us/a/img850/7973/006xxf.jpg
http://imageshack.us/a/img203/1810/005cku.jpg
http://imageshack.us/a/img844/7854/004vau.jpg
http://imageshack.us/a/img42/4207/001xgm.jpg

Pozdrav!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Joj Siki,ja sam htjela reći atest,samo sam se krivo izrazila.Znaš kako je,ja žensko,ne previše pametno,u godinama,pomalo već senilno,sa stručnim izrazima na VI...
Sada ćeš ti meni opet reći da se atest radi NAKON izrade,iliti na gotovom proizvodu.E pa,to što rezultati pokazuju nakon,je proizvođač napravio prije,i po tim i takvim paritetima izrađuje konstrukciju.Eto,kako sam lijepo objasnila,divim se sama sebi.:p:p:p
Inače,naša prva dva plastenika je napravio Schwarchman,slovenski proizvođač koji je pred pet-šest godina prešao na proizvodnju industrijskih hala i dokazao se kvalitetom,tako da nemam razloga ne vjerovati u istinitost njegovih navoda.
Hajde da ti pokušam nešto pokazati ovako,samo preko objašnjenja-
Uzmi jedan dugoljasti čep od pluta(npr od boce vina) i jednu običnu šivaću iglu.Onakvu kakvom se prišiva gumb na košulju.Na sredinu čepa sa donje strane upikni iglu jedno 1 cm duboko.Na veh čepa sa lijeve i desne strane zapikni po jednu vilicu(za jelo)Ne moraju biti nužno u istoj ravnini,mogu,ali ako nisu,biti će zanimljivije,Sada uzmi jednu praznu flašu od vina ili mineralne.Stavi iglu sa onim što je zabodeno na rub grliča boce okomito,smiri ruku i polako puštaj.
Ovo što sam napisala može svatko uspješno napraviti.Ali,nije caka u tome.Caka je u tome da...tko to napravi,vidjeti će.Baš bih voljela da netko pokuša i zaljepi to ovdje.

jednostavnije ti je to napraviti tako da uguraš žlicu u vilicu i zakačiš sa šibicom i onda to staviš na rub čaše,čista fizika u pitanju. evo na mojim plastenicima ima oko metar nanosa snijega i za sada drže bez problema,neću coprati (kako se kaže )ali ja mislim da nebi pali ni da ima tri metra gore,jedino bi se folija rastegnula.
 
M

MakeItSimple

Guest
jednostavnije ti je to napraviti tako da uguraš žlicu u vilicu i zakačiš sa šibicom i onda to staviš na rub čaše,čista fizika u pitanju. evo na mojim plastenicima ima oko metar nanosa snijega i za sada drže bez problema,neću coprati (kako se kaže )ali ja mislim da nebi pali ni da ima tri metra gore,jedino bi se folija rastegnula.


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=cN5qagCfEwg[/YT]

;)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bravo,mislila sam na to,zapravo nešto slično.Veća je fora kada vrh ćaćkalice ili igle staviš na rub grlića boce a vilice zapikneš u pluto,jednu malo niže od druge.Onda igla zna ležati skoro vodoravno u odnosu na flašu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh