• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Jel' iko probao grijati plastenik sa rebrastim crijevom za el. instalacije? :scratch Il' da probam ja prvi pa da vam javim? Nema jeftinije.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jel' iko probao grijati plastenik sa rebrastim crijevom za el. instalacije? :scratch Il' da probam ja prvi pa da vam javim? Nema jeftinije.

Tebi zbilja svašta pada na pamet mislim da nikom još nije palo na pamet da ide isprobavat protupožarnu cjev od električne instalacije za grijanje to ti isprobaj ali nemoj pisat rezltate na forum zato što mislim da će da budu katastrofa.
 

Verticillium

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
63
Ništa od toga,ja sam već pokušao sa svim vrstama od svih proizvođaća i sa svim cijevima koje sam usput pronašao.Na kraju sam ipak morao kupiti orginal cijev što financijski ispadne slično jer ih ide manje na m2.Iako je investicija velika izuzetno je isplativo.Možda da otvorimo novu temu posvećenu grijanju jer je to problem koji nam se približava a svima nam je bitan,pogotovo nama u kontinentu.Vjerujem da bi smo mogli naučiti dosta jedni od drugih kako uštedjeti,a plin i loža su izuzetno skupi.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Tebi zbilja svašta pada na pamet mislim da nikom još nije palo na pamet da ide isprobavat protupožarnu cjev od električne instalacije za grijanje to ti isprobaj ali nemoj pisat rezltate na forum zato što mislim da će da budu katastrofa.

:rolfer: nikad se ne zna. Svašta sam ja improvizovao, nekad je išlo, nekad ne. Ako upali tebi ću javiti na pp i nikom više.
Ima jedan moj poznanik proizvođač u komšiluku mog'o bi ih dobiti po klizanoj cijeni. Već sam ih kupovao kad sam se bavio elektromaterijalom. On ti melje sve živo tako da mislim da bi čak mogao dobiti i kompenzaciju za gajbe.:mrgreen:
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ništa od toga,ja sam već pokušao sa svim vrstama od svih proizvođaća i sa svim cijevima koje sam usput pronašao.Na kraju sam ipak morao kupiti orginal cijev što financijski ispadne slično jer ih ide manje na m2.Iako je investicija velika izuzetno je isplativo.Možda da otvorimo novu temu posvećenu grijanju jer je to problem koji nam se približava a svima nam je bitan,pogotovo nama u kontinentu.Vjerujem da bi smo mogli naučiti dosta jedni od drugih kako uštedjeti,a plin i loža su izuzetno skupi.

Ma, kaki orginal. Ja grijem na alkaten za vodu. Stijenka 1,9mm do 6 bara. Kroz njih sam puštao i 80 stepeni, al' za ova gibljiva od struje vjerujem da neb' smijeo više od 40-50. Kad bi prošlo 40 stepeni bez pucanja to bi bilo dobro za ispod biljaka.
 

Verticillium

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
63
Na temu podnog grijanja u plasteniku sam "doktorirao".Problem kod tih cijevi je što se rade od recikliranog materijala da bi bile jeftine,tako da materijal ima puno grešaka i vrlo brzo procuri a i nemoguće je napraviti dužu cijev da nema rupica po sebi.A čak i tada ostaje problem trajnosti takvih cijevi.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Na temu podnog grijanja u plasteniku sam "doktorirao".Problem kod tih cijevi je što se rade od recikliranog materijala da bi bile jeftine,tako da materijal ima puno grešaka i vrlo brzo procuri a i nemoguće je napraviti dužu cijev da nema rupica po sebi.A čak i tada ostaje problem trajnosti takvih cijevi.

aha :scratch:scratch:scratch Eno otvorio sam topic pa da čujemo doktore.
 

Verticillium

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
63
alkatan je ok,ali moraš ga staviti duplo više po m2 pa te opet košta jednako kao i orginal a imaš problem sa savijanjem,dizanjem temperature i uvijek postoji opasnost od pucanja.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
ja ću probati grijati 100 kvadrata najjeftinije što može i mislim da će biti vrlo efikasno.
U plasteniku za rasad imam centralno,podno...cijevi pola cola +alkaten,pa ću da izvučem jedan izlaz u veći plastenik 100 kvadrata. ,pa ću da pustim vrelu vodu kroz klimu (samo vanjski dio) , uključim ventilator i šaku pod glavu.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
njih sam vec zvao ali oni ne dovoze robu. jel ima netko da bi dovezo cijevi a da nije skup

zavisi o koliko se cjevi radi a koliko znam nitko neće dovest robu zar je tako teško otić po njih.
 
B

babicpocetnik

Guest
zavisi o koliko se cjevi radi a koliko znam nitko neće dovest robu zar je tako teško otić po njih.

pa 150 km sa cim da odem autom
po 200 komada cijevi
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
pa 150 km sa cim da odem autom
po 200 komada cijevi

neznam kako se zove firma iz Čakovca imaju trgovinu u kladarama oni su htjeli dovest cjevi meni su vozili probat ću pronać ili uzmi privatnu šlep službu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
njih sam vec zvao ali oni ne dovoze robu. jel ima netko da bi dovezo cijevi a da nije skup

pa meni su u Karlovac slali poštom aluminijske lajsne od 6 metara dužine...300 kuna za 80 metaralajsni, nemaš potrebe ići svojim prijevozom...ovo je uvijek jeftinije...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
pa meni su u Karlovac slali poštom aluminijske lajsne od 6 metara dužine...300 kuna za 80 metaralajsni, nemaš potrebe ići svojim prijevozom...ovo je uvijek jeftinije...



Dobar si tri tone cjevi poštom moš mislit
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
pa ak su meni vozili s kamionom te lajsne i imali su unutra peći za centralno, jedno deset komada i isplatilo se nekom naručit deset peći, zašto se nebi moglo prevest 3 tone cijevi poštom...lagermax ili intereuropa su takvi dostavljači pa probajte pitat...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
neznam kako se zove firma iz Čakovca imaju trgovinu u kladarama oni su htjeli dovest cjevi meni su vozili probat ću pronać ili uzmi privatnu šlep službu.

Mip metali

Ima firma negdje kod varaždina, Inter metali i kod njih vrijedi pitati jer sam vidio kamione da razvažaju
 

Najnoviji postovi

Na vrh