• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Zeznuo sam ne prvi post u ovoj nego u mojoj temi izgradnja i postavljanje plastenika. Imaš opisan primitivan način savijanja.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Ja ću si ovako složit da motam puni luk cijev od 6 metara.
 

Prilozi

  • bender template.jpg
    bender template.jpg
    76.6 KB · Pregleda: 264

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Moja preporuka da dodas na navoj sa svake strane bar metar, metar ipo to bi bilo to onda. Imo bi sirinu 4,5m i bio bi duplo prozračniji.
 

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
Zeznuo sam ne prvi post u ovoj nego u mojoj temi izgradnja i postavljanje plastenika. Imaš opisan primitivan način savijanja.

? ? ?
Daj link te tvoje teme molim :(angel):
Ja ih moram ispravljati, vjetar ih sredio :icon_e_sad:
 

kate

Novi član
Tu od
28 Ožu 2016
Poruka
3
Ovo je moja prva poruka na forumu, nadam se da sam na provom mjestu. Neugodno mi je podizati novu temu, al trebam savjet od nekog iskusnijeg tko zna nešto o plastenicima...
Naime, posjedujem plastenik star 20-ak godina od cca 500 m2 (tri hale), aluminijski.
E sad, o njemu se brinuo moj tata koji je nedavno preminuo....
Što da radim, o plasteniku se ne mogu brinuti, htjela bi ga prodati..Što mislite koliko otprilike vrijedi, jer ipak je star, vijke treba piliti i zamjeniti novima, a ipak je aluminijski, kvalitetan, nesalomljiv preživio brojne dalmatinske bure:) žao mi ga je uništiti..
 

kate

Novi član
Tu od
28 Ožu 2016
Poruka
3
Hocu, sutra cu nakon posla otići slikati, pa ću postavit ;-)
Hvala puno na odgovoru....
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Molio bi moderatore da spoje slike.Jedan kolega forumaš me zamolio za slike,valjda bude nekaj probao sam.Puno mu sreće.
 

Prilozi

  • CAM01891.jpg
    CAM01891.jpg
    66.7 KB · Pregleda: 133
  • CAM01893.jpg
    CAM01893.jpg
    49.9 KB · Pregleda: 126
  • CAM01894.jpg
    CAM01894.jpg
    37.4 KB · Pregleda: 124
  • CAM01895.jpg
    CAM01895.jpg
    60.4 KB · Pregleda: 117
  • CAM01896.jpg
    CAM01896.jpg
    67.2 KB · Pregleda: 120
  • CAM01897.jpg
    CAM01897.jpg
    34.9 KB · Pregleda: 113
  • CAM01898.jpg
    CAM01898.jpg
    62.4 KB · Pregleda: 120
  • CAM01899.jpg
    CAM01899.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 117
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
Poštovane kolege potrebna mi je pomoć.Naime ove godine sam napravio plastenik za vlastite potrebe,rasadu sam kupio i zasadio 7.4, rasada je bila u dobroj kondiciji. Međutim paprike su mi izuzetni slabe na listovima su se pojavile žute-smeđe mrlje,i slabo napreduju-rastu, paradajz je "prilicno visok",još nije procvjetao,napupio je ali nije procvjetao.Za krastavce ne znam sta da vam kazem.Evo slike ako neko zna kako da rjesim problem neka napise,bio bih jako zahvalan.I da trenutno gnojim samo sa gnojivom kroz sistem navodnjavanja,takođe ima slika koje gnojivo koristim.


upload a picture

free photo hosting


free screenshot software

20mb image hosting





 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
Ne grijem,ova vrijeva su sistem kap po kap,normalan standardni plastenik,dobro nije bas standardno,dole drveni prozori-staklo,a krov folija namjenjena za plastenike
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Meni izgleda kao da je ovoj paprici hladno... Trebalo bi to noću pokriti agrilom....
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
Ne znam vjeruj,agril folija je postavljena ispod one pvc folije za plastenika sto je na krovu,zbog orosavanja,jer kazu da te kapljice kad padnu na list prave ogromnu stetu,a sto se tice temperature,trenutno je u plasteniku 14,8 stepeni C,jos je danas kisno bilo i izuzetno je hladno vani,u prosjeku dnevne temperatura se kretala 30-35 stepeni,ne znam stvarno sta da radim,prskao sam protiv plamenjace..planiram jos da slavolom odradim folijarno,gnojidbu radim onim vodotopivim gnojivom
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Mi imamo osam plastenika,i po noći je redovito u njima hladnije nego vani,ovog najvećeg sad i ostavljam otvorenog do ponoći. Tamo gdje se ne grije su iznad greda mali lukovi,i na njima tri-četiri sloja agrila. A od 7.4. je bilo kojekakvih temperatura,i niskih i visokih...
Javit će se netko tko će znati točnije reći što se događa...
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Zemljak ti trebas hitno resenje...propast ce rasad ili zakrzljat....a ovdje slabo da ce izaci u susret...
Mozda ce se poneki i uvrijedit al sam primijetio da ovdje povrtlari ,njih par,izmedu sebe komuniciraju a pitanja sa strane ladno zaobidu....Johobica ili cobage ce ti najprije pomoci
 

Najnoviji postovi

Na vrh