• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
na drveni sam se odlučio zato što sa željezom nikad ništa nisam radio,polovno što valja jako je skupo a drvo mi je pristupačnije i imam nekakvog iskustva s drvom pa ću probati nešta napraviti samo da uhvatim vremena ,a možda i bude vremena više, sve mi se čini da ću morat dati otkaz i posvetiti se malo više povrću jer ovo u ovoj našoj državi s neisplatom plaća više nema smisla (čekam plaću za 12 mj.):madmana:

Blago nama povrtlarima svi koji ostanu bez posla idu u povrtlare al će bit gužve. Ja ti želim uspjeh i ako si tako odlučio ozbiljno se posveti poslu.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Kako dihtuje najlon kad se zatvori.

kad se ovo što je Kontam napravio malo doradi bude dobro. znači staviš fiksni najlon do početka onih cijevi što se vide na slici koji bi bili štokovi da postoje vrata,znači napraviš otvor u obliku kocke i onda najlon pola metra sa svake strane koji spuštaš i zatvaraš ulaz,znači da ne bude najlon koji dižeš skroz po cijeloj širini nego samo pola metra širi od ulaza,i ako ti je plastenik na dobrom položaju u smislu čestih smjerova vjetrova kod tebe onda će biti dobro. ako me kužiš,malo komplicirano za objasniti.

jel ima tko plastenik sa drvenom konstrukcijom ,zanimaju me iskustva ,planiram ići u izradu pa je svaki savjet dobro došao ,ako ima tko kakvu skicu ili sliku nek ubaci

budem ti ja poslao slike da vidiš.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Citiraj:
Prvotno napisano od Miladin
Kako dihtuje najlon kad se zatvori.
kad se ovo što je Kontam napravio malo doradi bude dobro. znači staviš fiksni najlon do početka onih cijevi što se vide na slici koji bi bili štokovi da postoje vrata,znači napraviš otvor u obliku kocke i onda najlon pola metra sa svake strane koji spuštaš i zatvaraš ulaz,znači da ne bude najlon koji dižeš skroz po cijeloj širini nego samo pola metra širi od ulaza,i ako ti je plastenik na dobrom položaju u smislu čestih smjerova vjetrova kod tebe onda će biti dobro. ako me kužiš,malo komplicirano za objasniti.
Dane jasno mi je što si objasnio ali to ima dvije mane, jedna je što čelo plastenika nije maksimalno otvoreno i druga mana je dok jedan takav plastenik montiram mogu ovih moji montirati pet.
Vidiš ovaj moj plastenik on je skoro 100% otvoren ljeti.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
stupovi su bagrem a koja ti je dimenzija ovih rogova jel to štafla , i na kojem je razmaku

letva,na razmaku od metra. ma staviš kako hočeš.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Citiraj:
Prvotno napisano od Miladin
Kako dihtuje najlon kad se zatvori.
kad se ovo što je Kontam napravio malo doradi bude dobro. znači staviš fiksni najlon do početka onih cijevi što se vide na slici koji bi bili štokovi da postoje vrata,znači napraviš otvor u obliku kocke i onda najlon pola metra sa svake strane koji spuštaš i zatvaraš ulaz,znači da ne bude najlon koji dižeš skroz po cijeloj širini nego samo pola metra širi od ulaza,i ako ti je plastenik na dobrom položaju u smislu čestih smjerova vjetrova kod tebe onda će biti dobro. ako me kužiš,malo komplicirano za objasniti.
Dane jasno mi je što si objasnio ali to ima dvije mane, jedna je što čelo plastenika nije maksimalno otvoreno i druga mana je dok jedan takav plastenik montiram mogu ovih moji montirati pet.
Vidiš ovaj moj plastenik on je skoro 100% otvoren ljeti.

pa nije ni bitno što nije sto posto otvoren,ma to je samo mali dio ,tek toliko da bolje dihta,samo pola metra sa strane i dovoljno. a i kad otvaraš,dok otvoriš pet takvih tvojih otvoriš jedan. sigurno je bolje,samo malo volje i da vidiš. evo ti primjer na slici gore na ovom drvenom,tamo gdje su vrata lijevo i desno je fiksni dio koje može biti i takav ali i manji,a na ovu dužinu nema potrebe veći otvor.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
stupovi su bagrem a koja ti je dimenzija ovih rogova jel to štafla , i na kojem je razmaku

Kils napravi ovakav plastenik i ima da svi Brodski cigići dođu da kopiraju morat ćeš zaštitit patent možda dobro zaradiš.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Kils napravi ovakav plastenik i ima da svi Brodski cigići dođu da kopiraju morat ćeš zaštitit patent možda dobro zaradiš.

Možda i slankamenci navale.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Kils napravi ovakav plastenik i ima da svi Brodski cigići dođu da kopiraju morat ćeš zaštitit patent možda dobro zaradiš.

a šta fali ovom plasteniku ,neće na izložbu ,a imam osjećaj da ti lagano podjebavaš ,ja bi najrađe da mogu naručiti fimu da mi dođe napravit profi plastenik al neide i šta bi sad trebo dići ruke od svega
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
a šta fali ovom plasteniku ,neće na izložbu ,a imam osjećaj da ti lagano podjebavaš ,ja bi najrađe da mogu naručiti fimu da mi dođe napravit profi plastenik al neide i šta bi sad trebo dići ruke od svega

Ovako ti kod mene na smetlištu cigani prave svoje kuće ako oni mogu da žive tako može i povrće da se proizvodi a baš mi nije jasno iz kojeg si se ti razloga našao uvređen ja sam ti zaželio uspjeh u proizvodnji a ti tako nešto ljut opet ti kažem puno uspjeha u proizvodnji povrća pa se sad opet ljuti.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Ovako ti kod mene na smetlištu cigani prave svoje kuće ako oni mogu da žive tako može i povrće da se proizvodi a baš mi nije jasno iz kojeg si se ti razloga našao uvređen ja sam ti zaželio uspjeh u proizvodnji a ti tako nešto ljut opet ti kažem puno uspjeha u proizvodnji povrća pa se sad opet ljuti.

ma ne ljutim se samo u zadnja dva tri posta osjetio sam malu dozu cinizma,ali možda mi se samo učinilo ,nego idemo dalje ,na forumu sam najprije radi svih vas i vaših savjeta i svaku minutu slobodnog vremena prolistam forum i pokušam što više podataka prikupiti i svaku nedoumicu s vama podijeliti,tako da ljutnje nema
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
ma ne ljutim se samo u zadnja dva tri posta osjetio sam malu dozu cinizma,ali možda mi se samo učinilo ,nego idemo dalje ,na forumu sam najprije radi svih vas i vaših savjeta i svaku minutu slobodnog vremena prolistam forum i pokušam što više podataka prikupiti i svaku nedoumicu s vama podijeliti,tako da ljutnje nema



http://www.dodaj.rs/f/f/UU/43Gbn1TB/dscn4068.jpg

Ajde kad se neljutiš evo ti pa pogledaj kako to ljudi rade.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
kils
vidio sam kod ljudi iz mog sela da drveni plastenik od stare građe bude najbolji, em je lijep, em se lako napravi, rubovi ne deru najlon a čvrst i dura hiljadu godina. A ovaj plastenik od danea je najjeftiniji, odeš u šumu i narušiš agacije, ak nemaš svoje urušiš državne i opet dobro...
:drinkers::drinkers::drinkers::drinkers:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
kils
vidio sam kod ljudi iz mog sela da drveni plastenik od stare građe bude najbolji, em je lijep, em se lako napravi, rubovi ne deru najlon a čvrst i dura hiljadu godina. A ovaj plastenik od danea je najjeftiniji, odeš u šumu i narušiš agacije, ak nemaš svoje urušiš državne i opet dobro...
:drinkers::drinkers::drinkers::drinkers:


Plastenik zbilja možeš napraviti od čega hoćeš bitno je kako će on funkcionirati a to je priča za sebe. Evo još malo o izradi plastenika sa drvenom konstrukcijom.


http://i56.tinypic.com/2n6jb4.jpg
http://i51.tinypic.com/xf9tty.jpg

Ako nešto fali naćićemo.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Plastenik zbilja možeš napraviti od čega hoćeš bitno je kako će on funkcionirati a to je priča za sebe. Evo još malo o izradi plastenika sa drvenom konstrukcijom.


http://i56.tinypic.com/2n6jb4.jpg
http://i51.tinypic.com/xf9tty.jpg

Ako nešto fali naćićemo.

Evo, i ja planiram napraviti jedan mali plastenik, i najvjerovatnije ću ići sa drvenom konstrukcijom. Jedino se razmišljam da krov napravim od polikarbonatnih ploča (radi trajnosti), dok bi onda bočne strane od najlona :scratch
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
polikarbonati na krovu će biti vječni (čitaj: do prve tuče), a ak se ima za polikarbonat na krov, trebalo bi se stisnut i za pocinčanu konstrukciju pa smo svi skupa mirni do penzije, a možda i duže...:mrgreen:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
polikarbonati na krovu će biti vječni (čitaj: do prve tuče), a ak se ima za polikarbonat na krov, trebalo bi se stisnut i za pocinčanu konstrukciju pa smo svi skupa mirni do penzije, a možda i duže...:mrgreen:

Nisi nimalo u pravu.


@Bobostar Polikarbonat na krovu ne dolazi u obzir ne zbog tuče neće mu ništa ako ne podaju gromade ali ima veoma veliku manu da nakon nekog vremena požuti i propušta manje od polovice svjetlosti nego kad je nov. Folija stara deset godina propušta više svjetlosti nego polikarbonat star četiri godine (moje vlastito iskustvo) a što se tiče drvene konstrukcije ako se napravi po propisima građenja izdržat će puno godina.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
a šta fali ovom plasteniku ,neće na izložbu ,a imam osjećaj da ti lagano podjebavaš ,ja bi najrađe da mogu naručiti fimu da mi dođe napravit profi plastenik al neide i šta bi sad trebo dići ruke od svega

sta će mu faliti,nemože bolje. jedino ako budeš radio ovakav onda srednji red malo više podigni zbog veće kosine u slučaju jačeg snijega kao što je bio ove godine,bit će ti lakše skidati ga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh