• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plug za rigolanje

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Jel ima netko za prodati plug za rigolanje vinograda! Bilo bi super kad bi mi ga netko i posudio na dan-dva uz naknadu naravno. Poželjna okolica Zagreba! Bio je neki čovjek u Istri što ga je imao, ali sam zagubio broj! Ako netko zna što o tome nek javi! :( :( :( :) :) :)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
nešto ovakvo?
gregoire-besson-rb-41.jpg
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Mora biti jednobrazni! Ne znam s čim bi to povukel! Kolko je to cola! Puno?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jaga kaže:
Jel ima netko za prodati plug za rigolanje vinograda! Bilo bi super kad bi mi ga netko i posudio na dan-dva uz naknadu naravno. Poželjna okolica Zagreba! Bio je neki čovjek u Istri što ga je imao, ali sam zagubio broj! Ako netko zna što o tome nek javi! :( :( :( :) :) :)
Pa to je bolje odraditi bagerom/kombinirkom ..odmah ti malo izravna površinu i tak ...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Bio je jedan u Šušnjarima kraj Ivanić-grada stajao uz cestu ima 2 kotača na kojima se vozi visina do zadnjeg dijela daske od oka 150 cm....mislim da bez 150 ks nema rigolanja,ali neznam čiji je budem se probao raspitat,lako moguće da je Todorićev pošto je u blizini njegov vočnjak!
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
vinogradar kaže:
Bio je jedan u Šušnjarima kraj Ivanić-grada stajao uz cestu ima 2 kotača na kojima se vozi visina do zadnjeg dijela daske od oka 150 cm....mislim da bez 150 ks nema rigolanja,ali neznam čiji je budem se probao raspitat,lako moguće da je Todorićev pošto je u blizini njegov vočnjak!


mislim da treba i vise,,,sjecas se onog JD staje men rigolo,,,skroz je iso jednu brazdu i to nizbrdo,,mislim daje 270ks traktor,,,znas daje mjestimicni stenjo
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
nije moj nego od kolege,ima on još jednog ravnjaka ali ga je posudio još prije mjesec dana i ovaj mu ga još nije vratio.da je moj ja bi ti ga dao da se poslužiš.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Di se nalazi plug ili gazda da ga nazovem! Kolko bi to išlo duboko? Jel si gledao kada da radi s njim? Jel bi ja to mogao povući sa Lindnerom od 100 KS nizbrdo? Stvarno me zanima!!! :prayer: :prayer: :prayer:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
gazda se nalazi u sibinju pokraj sl.broda,što se dubine tiče mislim da ne ide ispod 70cm,vidio sam kako radi sa ravnjakom i nije baš da mu fendt ide slatko(govorim o fendt-u 612 od 135ks).da li bi ga ti mogao vući neznam ti odgovoriti :(
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Bilo bi zgodno ako imaš ili možeš nabaviti broj tel pa da ga nazovem! Trebao bih izrigolati tastu vinograd! Jel znaš jel moram gaziti u brazdu ili se može pomaknuti skroz u jednu stranu ili zatrpava brazdu?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Jaga kaže:
Bilo bi zgodno ako imaš ili možeš nabaviti broj tel pa da ga nazovem! Trebao bih izrigolati tastu vinograd! Jel znaš jel moram gaziti u brazdu ili se može pomaknuti skroz u jednu stranu ili zatrpava brazdu?
sa ravnjakom mora ulaziti u brazdu a sa ovim ti ne bih znao reći.za broj moram pitati njega da li mogu da ti dam jer ne želim da mi nešto prebrnda iako mislim da neće biti problema i da će ti ga posuditi ili iznajmiti.koliku površinu trebaš izorati?
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
1 ral! Bitno mi je samo da ide barem 60-70 u zemlju! Javi se da znam! Hvala. :drinkers: :drinkers:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Jaga kaže:
1 ral! Bitno mi je samo da ide barem 60-70 u zemlju! Javi se da znam! Hvala. :drinkers: :drinkers:
javit ću ti krajem idućeg tjedna jer idem u utorak za mađarsku i austriu. ;)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
jaga pitao sam za plug i ne zanima ga posudba ili iznajmljivanje ali kaže da bi prodao i jedan i drugi.za ravnjaka traži 1000e,a za okretača 20000kn.kaže da je okretača platio 2000e i da se tri dana vozao po italiji dok ga nije našao a i da ga je ovaj na carini oderao dobrano.možda se to čini puno ali on za hektar riglanja uzme minimalno 5000-6000 tisuća kuna.ako imaš sa njim posla ne bi ti bilo loše da kupiš onoga ravnjaka jer bi ga brzo otplatio.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Hvala ti! Nisam dugo čekao kad mi se ukazala prilika i kupio sam mali bager koji se montira na stražni dio traktora!
Budem s ti prekopao vinograd! Isprobao sam ga i ide super! Hvala, ali to mi je previše!
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
eto super važno je da si se ti snašao :D ,plugovi mu nisu loši ali tko sa njima nema posla ne isplati mu se ulagati u takvo što pa da mu poslije stoji neiskorišten :scratch
 
Z

zekan7711

Guest
josip123 kaže:
eto super važno je da si se ti snašao :D ,plugovi mu nisu loši ali tko sa njima nema posla ne isplati mu se ulagati u takvo što pa da mu poslije stoji neiskorišten :scratch

tako je imam i ja doma stvari koje samo smetaju najbolje ih se rijesiti i onda posudis za tih pola sata koliko ti treba ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh