• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
25- 30 rali godišnje. Zavisi jel orem za rauolu ili ne i jel još nekom orem, nisam nikad baš računao i još možda povečam ako se uspijem dogovoriti sa nekim ljudima. Ako u suprotnom ne ostanem i bez ove šta sad obrađujem.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Znaci 15-20 hektara godisnje, puta 10 godina 150-200 ha, mislis da ce se potrositi kad toliko poore :rolleyes:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Nemam pojma. Več sam napisao da kod mene nema ništa drugo osim IMT ili OLT tak da nemam koga ni pitati. Bratič je jedno kratko vrijeme imao nekog okretača ali neznam kakvog jer je on onak više za sebe. Ove velike ne vrijedi pitati jer če me samo ismijati. Nebi bilo prvi put ili kad me pitaju a šta če to tebi ili ma ne kužiš ti to. :fiery: pucal bi u njega a ni ne pokuša objasniti.
Ti imaš rumptstada ?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Dado- ovaj Overum,to već da,di je taj bio kad sam ja kupovao,uzeo bih ga sigurno za probu,pošto su hvaljeni da lako idu i dobro oru. Jedino mi ova veza između piramide i rame slabo izgleda,al to sam samo ja. Firma radi i proizvodi nove plugove,ima kod nas i trgovaca s dijelovima,samo tko zna,Lemken je puno rasprostranjeniji kod nas,al za starije modele je već teže doći do dijelova,tako bi i ovdje moglo biti...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Šta god da gledam za te novce svi su stari pa kakve budem sreče.
I meni taj Overum nekak izgleda tamo slab ali nemora značiti. Je... kad nemaš nikog tko bi točno znao nego sve moram nagađati.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Slika moze puno varati,Overum je vrhunski plug,najbolje zapali auto I odi viditi,druge ti nema,za overuma imas zastupnika u vinkovcima,a u najgorem slučaju lokalni kovači rade druge dijelove
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
To su ko I moji susedi kad sam dopelal pietra mora,nisu znali kaj je to oni znaju samo za imt VK I NK čak I im I nisu coli bitni,gle tu si več dobil par dobrih kom za overuma po meni vrhunski plug I ja bi ga uzel
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Je... kad nemaš nikog tko bi točno znao nego sve moram nagađati.

Jbg,nekad moraš riskirat... Ja sam samo jedan plug probao prije kupnje,svi ostali su kupljeni na slijepo,a neki puuno skuplji od ovog... Nitko ti ga neće ni zakačit za traktor,pa da vidiš dal se bar hoće okrenuti.
Odi to pogledaj prije nego pobjegne...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Kužim to sve ali želim ići na što sigurnije.
Još samo jedno pitanje pa vas nebum više davio sa pitanjima.
Te daske mi izgledaju nekak niske, barem prema onima sa kojim se susrećem svaki dan pa me zanima kak se ponašaju u oranju na npr 25-30 cm dubine u ostacima kukuruza ?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Nešto kupiti ako nemaš rezervnih dijelova je lutrija i bačen novac tako da nije ih danas lako zaradit.
Kod mene brdo kamena i ne pomišljam o boljem plugu da slomim što jeftinij to bolji.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
mali-nemaš pojma. Za tebe je IMT broj jedan. Kad sa njim zakačiš kamen,pigaš nosač brazde ili cijelu ramu. Kad sa boljim plugom zakačiš kamen,samo lomiš sigurnosni vijak.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Upravo tako
Zapadni plugovi su kvaliteta i nema se kaj imt uspoređivati, imam i ja kamenja na njivama i prije se na imtu stalno lemeš savijao, a i zadnja brazda mi se savila jednom.
Sa regentom je to druga prica, puno jaci plug, jaci lemeši, na kamenju samo naskoci malo, a da zakacim jaci kamen, nema problema, zato je sigurnosni vijak tu :)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Možda je bolje pitanje onda za koji plug ima dijelova a da nemoraš pola svijeta pretražiti?
Isto sam u fazi kupnje pluga i muče me slični problemi kao i dadu.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Za veliku vecinu plugova ima djelova
A mislim da ako trgovac nema dio od tog pluga za koji tebi treba, moze naruciti sigurno
Pogotovo u danjasnje vrijeme..
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Odi kupi tog overuma, naravno ako nije varen,savijan i te stvari.
Onda buš videl kak se lako ore.
Dijelovi nisu problem, PSC ferenčak ima za overum dijelove
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Decki ne znam zakaj vas muce dijelovi za plugove ? Meni je bravar za trobrazni resetkasti eberhard napravil kompletno sve novo, od spica, lemesa, prsa, kompletne daske, predpluznjake...
 

Najnoviji postovi

Na vrh