• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Sve je tako kad kupuješ novo.. Zato se treba odmah uzeti čim se kupuje traktor ne osjeti se previše s obzirom na cifru.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Mislim da ima jedan na njuskalu vario 2br. A i cesto budu kv. rondaflex 'rucni' vario.
Da,Rondaflex ima jako fino riješeno štelanje colaže,ali mu je rama nježna. Bolje da je ćim teži i masivniji...
Pa kaj je veliki problem napravit jos nekoliko izvoda na zeki a cini mi se da nebi bilo ni skupo razvodnik i nekoliko crijeva i prikljucaka kolko hoces ili grijesim??

Sve se da ugraditi,samo kod starijih linija Zeke to grdo ispada,imaš cijelo čudo crijeva u kabini. Nekom to ne smeta,al ja to ne mogu smislit.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pa kaj se neda rijesit na joystick ko za prednji utovarivac pa se lijepo uklopi??
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja imam vario plug,mislim da nikada više neču ništa drugo imati,meni je vario na prvom mijestu.Opet sve zavisi koliko kome šta treba,meni je on rentabilan skroz.Oranje na brijegu recimo,nizbrdo oreš sa raširenim do kraja a uzbrdo ako nejde tako suziš ga.Odoravanje od međe,pa zavisi od drugih uvijeta,u glavnom ima puno prednosti.Ove godine se odlično oralo,ja sam sve orao na 20 cola,i orao sam istom brzinom kao nekada kada su lošiji uvijeti,pa orem na 14-15 cola.Koliko sam tu uštedio vremena i goriva,na moje hektare to se brzo isplati.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Milane sve kosta al to jednom slozis i imas uvijek i dobro dode za neke druge prikljucke koje nemas trenutno a mozda bi uzeo da je vise uticnica netreba razmisljat samo za danas nego za sutra i dalje!!
Mene da pocne zezat sad na bilo kojem traktoru hidraulik prebacujem sve na hidraulicne cilindre i stavljam po nekoliko uticnica makar ne trebale odmah!!
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Ja imam vario plug,mislim da nikada više neču ništa drugo imati,meni je vario na prvom mijestu.Opet sve zavisi koliko kome šta treba,meni je on rentabilan skroz.Oranje na brijegu recimo,nizbrdo oreš sa raširenim do kraja a uzbrdo ako nejde tako suziš ga.Odoravanje od međe,pa zavisi od drugih uvijeta,u glavnom ima puno prednosti.Ove godine se odlično oralo,ja sam sve orao na 20 cola,i orao sam istom brzinom kao nekada kada su lošiji uvijeti,pa orem na 14-15 cola.Koliko sam tu uštedio vremena i goriva,na moje hektare to se brzo isplati.

Isto mišljenje za vario plug imam i ja.
I mi smo iz istih razloga planirali uzeti vario plug, ali financijski nismo mogli pa smo uzeli od kolege Lemkena.
Sljedeći plug mi je obavezno vario, baš zato što imam puno šarene zemlje, ngdje 16 coli dobrano osjeti, a negdje opet tih 16 coli može vući preko 10 km/h bez da se pati. Tako da se slažem s tobom da b mi vario plug uštedio vremena i goriva.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Mislim na colazu, probao sam 755 stoji mi ukoso, imam Alkara, stoji mi ukoso, pomjeren maksimalno na osovini.. bjezi mi uvijek, ne mogu da dobijem topling ravno iza traktora..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Trobrazdni 3x16" i nebu problema s kosinom toplinka, ali možda bu nekih drugih. :icon_e_surprised:

Premalo si informacija napisal.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Je, je, taj trobrazni ne bi bio toliko problem, za prenijeti do garaze [emoji23] [emoji23]

MF 65konja, plug 12 cola..kosu vucu nikako ne mogu ponistiti, koliko god zakretao koljenastu osovinu..na laganoj zemlji je super a u tezoj baca ga u orano kao da nema ni 2tone u MF... Toplink uvijek stoji ukoso ..ako podesim da ide ravno toplink onda je prva brazda previse siroka..

06a40cc983b02d5d35b618fa66e52296.jpg
9eb01cd0d51bf9c12fccd6e847bc88e4.jpg
af4242ec5f5235e77277c261a9dc3561.jpg


Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Sa tom sirinom izmedju guma jako tesko , malo prevelik razmak. Da li si probao da ispravis plug(desna poluga i kolenasta) , odnosno da ti zid brazde bude vertikalan odnosno plug u brazdi vodoravno porijeko a i uzduz, jer na slici izgleda malo previse ukoso.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
To je parcela sa dosta nagiba pa na jednom dijelu je plug naget na lijevu stranu, na jednom na desnu stranu, nije ravna parcela, uglavnom u ravnici kada je, u vaservagu je plug ali jednostavno stoji u koso i vuce traktor, zakrece..ako podesim da je toplink ravno onda je prednja brazda strasno siroka..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
U čem je tolki problem sad povrat ulja spojiti na traktor na 0, a ostatak crijeva (predpostavljam ostala 2) na razvodnik ko kak je na beraču, i to stavit negdje na kabinu?
I šta to košta tak puno, u petak sam uzeo sličan razvodnik za 177 kn?
Jbt kakva nauka i problem.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Koliko vidim na prvoj slici, prva brazda je malo uža.
Ako nemaš mogućnost suziti kotače za 10-ak cm. Proširi prvu brazdu toliko da bude koji cm šira od zadnje. Toplink ne buš dobil u os traktora, ali kosu vuču buš odbrazđivanjem pluga smanjil. Vjerojatno u neku razumnu granicu.

Ja sam ove godine oral tešku zemlju okretačem 1x12" kod razmaka kotača od 106 cm. Dobrim odbrazđivanjem pluga sam u potpunosti izbjegel kosu vuču. Prošle godine sam oral istim plugom, a razmak kotača je bil 82 cm i imal sam jaaaku kosu vuču. Plug je bil kontra zaokrenut. :mur:

Toplink je kod okretača uvijek u osi traktora, neovisno o razmaku kotača pa sigurno nije utjecal na kosu vuču.
 

Najnoviji postovi

Na vrh