• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Sta misliš dobit na jednobraznom s pretplužnjakom?

Dobar deflektor na dasci i imat ceš manje problema sa zaoravanjem nego s pretplužnjakom koji je u kukuruzu obično problem, a ako uložiš pare u jednobrazni i od njega složiš plug koji se štopa osječat ceš se bedasto.

Mislim dobiti to da mi bolje trga brazdu, tj bolje rasipa jer imam neke zemlje gdje je tvrda zemlja, a prvenstveno radi boljeg zaoravanja mase..
Pravi pretpluznjak se nikako ne stopa u kukuruzovini, vidio sam jednog tu u selu, ore s lemkenom 3 br, orao je frisko kombajniranu kukuruzovinu, mase ko u prici i sve je zatrpao da nije bilo listica gore, a ni jednom nije stao, ja sam orao malo dalje..

Definitivno budem stavio pretpluznjak, i to nekakav original, necu nista kemijati, ali svakako moram produziti plug, jer cini mi se da bi pretpluznjak bacao zemlju na desnu polugu hidraulike i stopao izmedu crtala..

E sad ne znam jel da prepravljam jednobraznog imt-a ili da kupim jednobraznog olt-a i njega prepravim, cini mi se da je to visi i bolji plug..
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Definitivno budem stavio pretpluznjak, i to nekakav original, necu nista kemijati, ali svakako moram produziti plug, jer cini mi se da bi pretpluznjak bacao zemlju na desnu polugu hidraulike i stopao izmedu crtala..

Upravo to, štopala se bude kukuruzovina na desnu polugu, probavao sam to prije nekih 7 godina, imam i video, ovako je to izgledalo:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=J7O73TnbYw4[/YT]
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Al ovako je dobro pretluznjak funkcionirao?
Ja mislim produziti plug za nekih 20, 30 cm i odmah bi se udaljilo i crtalo od pretpluznjaka, a i nebi nabacivalo na polugu..

Kolega je na imt 756, znaci dvobrazni, stavio pretpluznjake, ali onda mu je stopalo na toj poluzi i onda ga je produzio za 20 cm i vise ne stopa, jedino mu stopa kukuruzovinu na samim pretpluznjacima jer ih je doma sam radio, da su kakvi originalni mislim da bi islo bez greske..
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Pretplužnjak je funkcionirao odlično tamo gdje nije bilo puno mase.
Čim mu je došlo malo više kukuruzovine zaštopalo se jer mu je poluga od traktora pre blizu....

Ako ga budeš produljivao, produlji ga za dobrih 30 cm, mislim da onda nebi trebalo biti štopanja...
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Svaki proizvodjac ima tip predpluznjaka za kukuruzovinu, lemken ima M2 tip a postoji i veci.
Predpluznjak stopa ako kukuruzovina nije tarupirana i vozis suprotno od smijera kombajna , takodje ako je kombajn stajao na mjestu i ako je kukuruzovina jako suha , manje stopa ako je mokra, ako predpluznjak nije u zemlji itd . Tako da i predpluznjaci znaju da stopaju , ali sa njima bude bolje zaorana biljna masa.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Zaboravi.. Naveo si da hoćeš vario plug, a takvih 2br ili nema u ponudi ili su rijetki.

Lemken Opal 90, 2+1, hidraulično štelajuči razmak, rešetkaste daske, predplužnjaci, kopirni kotač i jedno crtalo...
U nedjelju dolazi doma... velim ja, nije meni problem kupiti nešta šta mi se sviđa :eek::
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Hvala kolega :) Stigao, istovaren, zadnja brazda skinuta..sad da se uvremeni malo pa ide u probu, jedino zasad nebudem razvodnik sastavljao, bude na 14" radio
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Ništa od slika nadalje na forumu, dost mi je pljuvanja većine po onom kaj imam ( a imam sve šrot i smeće) pa bi isto tak bilo i sa ovim plugom
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Ništa od slika nadalje na forumu, dost mi je pljuvanja većine po onom kaj imam ( a imam sve šrot i smeće) pa bi isto tak bilo i sa ovim plugom

Zašto si onda uopce napisao da si ga kupio.

Iskreno da se bojim onoga sto ce mi netko rec na temelju slike sakrio bi se u kucu i isključio internet a ne takve bedastoce pisao.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Bio sam kod Zetorboya i plug je prva liga.... Ali neda ga slikat.... Ali navecer ga budemo zalijali pa se mozda i predomisli....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Zašto si onda uopce napisao da si ga kupio.

Iskreno da se bojim onoga sto ce mi netko rec na temelju slike sakrio bi se u kucu i isključio internet a ne takve bedastoce pisao.

Pročitaj par stranica u rikevrc, kakvu su pojedinci znanstvenu fantastiku izveli iz toga glede samog pluga da ga nebudem niti našao, da ne postoji, pa do spajanja crijeva itd da ne nabrajam.. a ja ga eto kupio, sve kak ga nema.. još ga sam sa Zokijem zalijem popodne, pošto sam bio u gužvi kad je naletio :eek:: i onda čekamo sunce da ide u zemlju
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Cestitke na kupovini :icon_pidu:
Ipak stavi slike, ima dobru opremu, bilo bi lijepo vidjeti.
A neki se bespotrebno zamaraju prostim stvarima, sto se tice hidraulike sve se da bez nekih vecih problema sloziti.

Ja sam neki dan slozio razvodnik za viljuskar da imam tri komande za viljuskar zbog pomaka i da mi budu na ruku jer taktor ima samo dvije komande i sa lijeve strane sto mi bas i nije na ruku kada sam okrenut nazad
 

Najnoviji postovi

Na vrh