• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Zetorboy nije problem ništa spojiti ali kak gogo kaže i ja sam alergičan na konačni izgled toga jer sam malo gledal kak je to kod drugih spajano. Na ništa ne izgleda. Ali opet kažem ako tebi ne smeta ne smeta ni meni niti najmanje.
haz0r zašto te pati da toplink bude ravno ? Meni stoji u koso ali ne vuče traktor nikud. Meni je bitnije da ga što lakše vuče i da su brazde jednake. A što če selo reči puca mi ...... . Ustvari 95 % sela nema pojma kak to treba izgledati.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Konačan izgled, ovak otprilike: uzimo za primjer identičan razvodnik kakav je na tornadu 40.... napravi se nosač (isti kakav je na beraču na kojem je zakačen razvodnik), nosač zašerafim blizu onog malog prozora pod velikom šajbom, i to komplet (sa 2 crijeva) kroz taj mali prozor stavim u kabinu kad bi plug bio gore. Otkačivanjem pluga cjeli razvod sa crijevom makneš van i unutra ostane samo glupi nosač razvodnika koji je malo veči od onog za trokut za spora vozila..
Alergičan sam i ja na takve stvari, ali ovak nešta da se složi, nevidim u čem je nakarada unutra onda?

X ljudi drži tak razvodnik od berača u kabini, pa nevidim, zašto onda ne bi mogao i od pluga biti unutra, ili nećeg trećeg več :eek::
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Ma sve 5. Mene to isto čeka u siječnju. Potraga za prednjom hidraulikom i isto moram u kabinu sprepeljati crijeva pa neznam kak to bude zgledalo. Budem moral vidjeti kod nekog tko ima tvornički kupljenu PH pa da vidim kak je to tamo spojeno.
Pa ti imaš to. Daj mi to poslikaj ako možeš pa stavi slike u drugu temu.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Nikakva crijeva ti nejdu u kabinu, sve izvana, a rekel sam ti, dođi meni pa si pogledaj kaj te zanima.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ma ne pati me sto ne stoji ravno samo mislim da mi to stvara kosu vucu i problem u malo tezim zemljama. Inace, plug super slaze brazdu i zaorava. Pokusat cu se poigrati sa koljenastom osovinom , mada najmanje kose vuce je kada je podeseno na sredinu (saraf za podesavanje, ne rucka)..mislio sam mijenjati plug ako je do pluga, ispada da je presirok unutarnji razmak, a ja ga suziti vise ne mogu..
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
Elektro hidraulički razvodnik riješava nedostatak hidr.izvoda pa samo s tipkom mjenjaš na koji da usmijeravaš...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Za ovo bi ti dal 10 puta fala samo da morem. Ako sam dobro skužil npr. na ursusa bi mogel spojiti npr 3 dvoradna cilindra umjesto samo jednog ?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
Ako imaš jednu dvoradnu komandu možeš upravljati s dva dvoradna hidr.cilindra to znam, za vise bi trebal vidjet npr. kod http://www.rosi.si/ vjerojatno ima i takvi razvodnik
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ja sam vidio jedan KV natjecateljski plug,ima na sebi 9 dvoradnih cilindara,al na traktor se spajaju samo dva crijeva,sve preko struje,tog se nisam ni sjetio...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Moze i vise od dva dvoradna cilindra po paru izvoda. Kolega ima 4, kod mene na prskalici s dva para izvoda upravljam s 4 dvoradna cilindra.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Jel bi bilo gdje za kupiti tijelo pretpluznjaka sa stangom, znaci ono na kaj se sarafi daska i lemes pretpluznjaka, nije bitno, jel od lemkena, kvernija ili bilo kojeg stranog pluga?
Htio bi ugraditi pretpluznjak na jednobrasca, a ne znam gdje bi kupio sve komplet od nekog zapadnog pluga..
Za daske i lemese nije problem, to bi kupio novo..

Jel mozda netko od vas forumasa ima za prodati original pretpluznjak s nekog zapadnog pluga?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
@IvanKC, najdi negde u selu ili na otpadu stari konjski plug, uzmeš dasku s štangom naravno male colaže imaš predplužnjak original originala.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Nekošta te puno da probaš. Nije moj ali sam informiran da se ne štopa.
 

Prilozi

  • 157kkz8.jpg
    157kkz8.jpg
    75.5 KB · Pregleda: 276

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Sta misliš dobit na jednobraznom s pretplužnjakom?

Dobar deflektor na dasci i imat ceš manje problema sa zaoravanjem nego s pretplužnjakom koji je u kukuruzu obično problem, a ako uložiš pare u jednobrazni i od njega složiš plug koji se štopa osječat ceš se bedasto.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Po ovome bi se mogli napraviti predpluznjaci od pluga za motokultivator. Samo sada je pitanje da li bi bila guzva na IMT 755 vk?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Zasto jednostavno ne uzmes onaj srpski za imt, zasarafis i vozis. Neki dan sam ih gledao uzivo i ima se sta vidit.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Evo moj Rabe a sa predplužnjacima radi vrhunski..
b4fa68cdec4ff76d8c4a4a16923f6869.jpg

Ovo je zaoravanje kukuruzovine
4f0bb9aa8c722c1dd2b61640f9e84cf0.jpg


S7 edge koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh