• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Pogledaj sliku u privitku...

Kako kod tebe stoji ovaj obruc oznacen strelicom da lijevom plugu? Tu imas saraf koji stegnes i on stisne obruc i taj obruc neda osovini da ide u desnu stranu, a sa druge strane bi se isto tako trebala i rucka stegnuti i ona ne da osovini da ide u lijevu stranu.

Nadam se sa razumijes na sta mislim...

Provjeri kako kod tebe to stoji pa javi.
 

Prilozi

  • IMG_20171206_224704_995.jpg
    IMG_20171206_224704_995.jpg
    67.6 KB · Pregleda: 173

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Jedna stvar mi nije jasna,ako na prethodnoj slici pluga onu žutu ručku za nagib pluga pomjerimo jako prema naprijed ili nazad,plug izlazi iz centra i više nije paralelan sa traktorom?

Jer kako vidim jedan klin(nosač) ide naprijed,a drugi nazad,i plug ne stoji paralelno sa brazdom nego "ide u bok":icon_e_surprised:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Ta ručka služi za eliminiranje kose vuče. Kod plugova čiji centar vuče nije u osi traktora se ta ručka povlači u onu stranu koja petu pluga približava osi traktora. S obzirom na to da takva radnja utječe na širinu prve brazde, potrebno je dodatno podešavanje iste.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Moje mišljenje je da je problem u previše zategnutim bočnim lancima,španerima, već sam pisao o tome u temi IMT 549, zategnutost se provjerava i kad je plug gore i kad je u zemlji, jer gotovo nikad u oba položaja zategnutost nije ista.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Nije tema,tako da se ispricavam unaprijed
Marko daj mi reci koji je to program u kojem crtas te sheme i projekte,i jel ima u free obliku?
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Pogledaj sliku u privitku...

Kako kod tebe stoji ovaj obruc oznacen strelicom da lijevom plugu? Tu imas saraf koji stegnes i on stisne obruc i taj obruc neda osovini da ide u desnu stranu, a sa druge strane bi se isto tako trebala i rucka stegnuti i ona ne da osovini da ide u lijevu stranu.

Nadam se sa razumijes na sta mislim...

Provjeri kako kod tebe to stoji pa javi.

Ma imaju ti obruci i na rucini ima saraf i sa druge strane ima obruc sa sarafom, stegnem ja to ali ne vrijedi toliko kad traktor trucka kad okrecem se da je on sletio sa sipke i pomjerio se u jednu stranu tako da mi plug stoji na sredini osovine a ne kao na slikama koje si ti postavio, vidis da jedna strana je vise pomjerena u desnu stranu ali sad ja ne znam kako da je postavim na fabricko :(
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Knele , to podesavanje na osovini se vrsi u odnosu na sirinu traktora , odnosno stimas tu kad traktor nema kosu vucu ( ne zanosi ga ni u jednu ni u drugu stranu) zahvat odnosno sirinu prve brazde. Prva brazda treba da uzima koliko i druga
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Pozdrav, evo jedno pitanje...

Plug IMT 752, jedna brazda, koliko je coli ?
Lemeš je pričvršćen s 4 šarafa...

Sad čitam i slušam priče, netko kaže 14" neko 16"...

Uopće mi nije bitno samo bi volio znati što imam, znam da mogu izmjeriti ali me zanima po tvorničkim specifikacijama...

Hvala svima :)
 
Posljednje uređivanje:

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Hvala alen, ma ja više ne znam .... neko priča jedno drugi drugo...
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Zašto ti je uopce bitno koliki je? Kad ces ici orat zabrazdiš ga i izmeriš širinu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Hvala alen, ma ja više ne znam .... neko priča jedno drugi drugo...

Izmjeri udaljenost od zadnje strane rezne linije lemeša okomito do plaza. Zahvat na jednobrazdnjaku može biti bez problema 3-5 cm širi.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Uopće mi nije bitno, kupio sam plug i čovjek mi je rekao da je 16",
kasnije je brat išao po njega i njemu je rekao da je 14"...

Zato me sad interesira što je po specifikaciji...

Plug je doslovce kao nov, ništa potrošen, sveukupno poorao oko 30 hektara...

A kupio sam ga čisto jer je masivan pa će poslužit za oranje jedne očićene parcele - šikare.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Isto plužno kao na ovom jednobražnjaku tijelo se koristi i na plugovima 757 (14coli) i 758 (16coli).
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Er.Mo plugovi šta mislite o njima?
Evo par slika našeg pluga i plugova koji su nedavno stigli u Hrvatsku



 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Plugovi se čine super,i rekao bi da su od dobrog materijala pravljeni..

Više me zanima,koja je širina zadnje gume na NH,i na kojoj colaži je plug ??
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Koja je razlika izmedu vogela euromata i peramata obadva dvobrazdni okretaci
 

Najnoviji postovi

Na vrh