• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ja bi rekao 650 ili cak 710, a colaza 22 cola. Da vidimo sad jel sam pogodio? :D: :D:

710/60 R42 ,bi rekao,ali najprije sam pitao..Zanima me kako tako široka guma ide u jarak brazde..
Znam da talijani imaju velike colaže,pa moguče da i neka specijalna daska treba za tu gumu..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ja sam se malo igrao ove godine colažom. Između 14 i 18 jako mala razlika ako je uopće i ima. Necu reć da nema razlike jarka u različitim colažama, ali po sovjem plugu bi rekao više da ima veze vrsta daske i lemeša.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Ja bi rekao 650 ili cak 710, a colaza 22 cola. Da vidimo sad jel sam pogodio? :D: :D:

Hehe jesi za gumu jer je 710 ali za colažu nisi.Plug može orati od 12-28",a najčešće se ore sa 26".

@MATIJA CASE znam gdje ima jedan 3br. Vario za cca 9000€ ili nešto manje.Visina 80,a razmak između brazdi 100cm
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Uf to je dosta široko onda. Nisam znao ni za jedan plug do sada da može više od 22 cola.
Doduše na slici i izgleda dosta široko kad je već 4. brazda puno izvan kotača...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Kada je do kraja raširen 3. brazda ore točno onoliko koliko je traktor širok,a dvije brazde oru van traktora. Ovdje se to dosta dobro vidi
 

xy82

Novi član
Tu od
25 Sij 2016
Poruka
1
Pozdrav svim clanovim foruma.
Zanima me prodaje li tko jednobrazni plug od 16cola? IMT ili olt?
 

Paolo822

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
99
Pozdrav svima,

kao što se vidi plugovi su zarijavili od ne korištenja. Zanima me postoji li koji način da se skine ova hrđa a da nije oranje???
Hvala svima

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
A zakaj te to smeta?
Zemlja to sama najbolje očisti. Ak nećeš tak, drot kefa na bormašini ili brusilici čuda čine :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A zakaj te to smeta?
Zemlja to sama najbolje očisti. Ak nećeš tak, drot kefa na bormašini ili brusilici čuda čine :)

Možda ga priprema za prodaju, a nema kaj orati? Tvoj prijedlog je dobar, ali može prvo s antikorozinom (onim kaj nije potrebno ispiranje vodom). Imal bu manje za šmirglanje drot kefom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Upravo obratno. Najprije očisti mehanički naslage, a onda kemija. Ak je za prodati, ja bi ga samo namazal starim motornim uljem :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ispričavam se. :icon_pray:
Sad sam ponovno bacil pogled na sliku i vidim da na gornjoj daski ima i deblji sloj hrđe. Donja daska, koja izgleda kao da je prefarbana temeljnom bojom, bi se vjerojatno oprala bez kefe.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Dobivam ovaj plug za male pare(zanemarite cijenu u oglasu), 3*14 cola je.
Kakvo je stanje sa djelovima za njega, pogotovo noževi i daske?
Daje mi ga i na probu, od poznanika je tako da mogu praktički i izorat sve kaj moram pa ako mi paše uzeo bih ga.
Nisam ga još vidio uživo tako da ne znam kakvo je stanje pluga.

https://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-trobrazni-prekretac-gesner-oglas-19058685

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kolega ima Gassnera dvobrazdnog okretaca, slican takav, ne znam je li možda cak isti takav model.
Znam jedino da ore na jednu stranu, treba nove lemese i znam da su bezobrazno skupi. Mislim da je rekao neku cifru preko 2000 kuna.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Malo njuškao sad i naletim kod Jakopića na djelove za gassnera.
Po ovome kaj on nudi lemeši su između cca 400 i 500 kn/kom.
Ima više modela, ovisi o razmaku rupa.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Na kraju za lemkena orginalno su bili dva 100 eura kod njega.
To je skupo a kamo nešto drugo da treba.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Jel ima netko ili zna nešto o ovom modelu pluga
616a4b1461ccef3a29f2ad345e53336e.jpg


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Derven

Novi član
Tu od
4 Lis 2014
Poruka
5
Pozdrav ekipa,
Treba mi savjet. Koji plug bi preporučili za John Deere 6300, radi se o kamenom i na mjestima muljkovitom tlu, sa extra teškom zemljom za oranje.
Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh