• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,625
evo dosla krntija... :D
moto_0109-1.jpg

moto_0108.jpg

moto_0107.jpg
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Swizac, onaj dvobrazni je iz kućne radinosti slagan i čini mi se da bi ga i s tim traktorom mogao pokidat
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
ovako stoje stvari traktor Hurlimann H-490 98ks 5390kg ,zemlja 70% laka ili mekana kak ko uzme i ove ostale tvrđe znači
kupujem PLUG 2 ili 3 brazde okretač (rabljeni) pa ako ko može pomoć da li puna ,rešeskasta ,puna duža,predplužnjaci i sve ostalo .... meni najveći problem zadaje zaoravanje kukuruzovine znam da je najlakše zapalit pa onda ide e tak se može jedu godinu ali svake nikako i nije dobro samo orat a ne zaorat pa je ostane i vani u kojoj se skupljaju šetnici i nije lijepo zavidjeti
trenutno koristim Landsberg 3br. sa predplužnjacima plug je istrošen max. 14 cola
pa molim koji plug mi preporučate ili neko ko ima ok plug a da nema ovih problema sa kukuruzovinom
ja evo preko oglasnika tražim - mislim da bi mi bio možda idealni ako nađem neki s 2+1 rešetkasta daska predplugi,crtalo,kotač-sva oprema po mogućnosti Lemken 14"-18"
 
M

marioJB

Guest
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

sta mislite o ovom plugu
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
OLT 12cola ;)
imao sam takav..ali kad sam kupio MF potkapčio sam ga za MF i malo se rastegnuo :mrgreen:
plug je jako doro radio ;)
 
M

marioJB

Guest
plug je dovar. samo je stari izgubio crtalo.ovo šta je na njemu je malo povijeno,zapravo puno
 
B

Bobo

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
OLT 12cola ;)
imao sam takav..ali kad sam kupio MF potkapčio sam ga za MF i malo se rastegnuo :mrgreen:
plug je jako doro radio ;)


Zar nije OLT 10" :scratch

Moj susjed ima takav plug i s njim uopce nije zadovoljan. Muci ga onaj spic kraj lemesa i to je pokusao skinuti, te staviti nekakav drugi "normalan" lemes, no bezuspjesno. Prvom prilikom ce uzeti IMT dvobraznjak a ovaj prodati. Crtala imaju nosac s obje strane, pa vole stopati ako ima vise mase na njivi, pogotovo neizmalcirane, iako i sjeckanu slamu stopa :(

Inace, taj plug vuce s IMT 539
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
takav imam ja dvobrazni 12 cola i dobro radi samo su to muke dok ga nbamjestiš jer na mf 560 se sasvim drukčije podešava nego na zetora 6245 i moram diči crtala skroz gore ili ih izvaditi da se ne štopaju jer su preniski za zaoravati kukuruzovinu pa da istina malo se štopaju pa orem bez crtala al strnište ili travu zaoravaju da se ništa ne vidi i super rade jedino mana kaj su preniski da su samo 10 cm viši idealni bi bili
 
Č

Čugi

Guest
Je li ovo Posavac 1.40, kao što se sada proizvode, ili neki drugi s' obzirom da je star 15-ak godina, i koliko vredi polovan?
PICT1990.jpg
 
B

Bobo

Guest
Kod nas se jednobrazni 16" plugovi krecu od 100 do 400€, ovisno o stanju, da li imaju crtalo i kakvo, povisenje daske, boja...

Ovakav plug se u mom kraju moze naci za oko 150€...
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
ovako stoje stvari traktor Hurlimann H-490 98ks 5390kg ,zemlja 70% laka ili mekana kak ko uzme i ove ostale tvrđe znači
kupujem PLUG 2 ili 3 brazde okretač (rabljeni) pa ako ko može pomoć da li puna ,rešeskasta ,puna duža,predplužnjaci i sve ostalo .... meni najveći problem zadaje zaoravanje kukuruzovine znam da je najlakše zapalit pa onda ide e tak se može jedu godinu ali svake nikako i nije dobro samo orat a ne zaorat pa je ostane i vani u kojoj se skupljaju šetnici i nije lijepo zavidjeti
trenutno koristim Landsberg 3br. sa predplužnjacima plug je istrošen max. 14 cola
pa molim koji plug mi preporučate ili neko ko ima ok plug a da nema ovih problema sa kukuruzovinom
ja evo preko oglasnika tražim - mislim da bi mi bio možda idealni ako nađem neki s 2+1 rešetkasta daska predplugi,crtalo,kotač-sva oprema po mogućnosti Lemken 14"-18"

Preporučam ti definitivno Lemken iz vlastitog iskustva. Nemoj nasjedati na raznorazne plugove što su uveženi.
Ako te zaj..ava kukuruzovina obavezno plug sa pretplužnjacima i to visokima nikako ne sa niskima i po mogučnosti crtalo na zadnjoj brazdi. Naravno klirens 75 na dalje.
Imaš prezentacije Claas_a sa Lemken plugovima dođi jednom pa vidi, to ti je najbolja škola.
Ma koje paljenje, tanjuranje i ostale stvari. Tucano pobere qqruz a ovaj za njim odmah zaore a gotovo da mu ne ostane ni jedna qqruzovina vani.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Igore imaš pravo ja sam kupio Lemkena Opal 5 sa sajma u Gudovcu i imam stvarno dosta kojekakvih strojeva ali ni s jednim nisam zadovoljan kao sa plugom .Već sam pisao na forumu o tome i mislim da nešto bolje ni nemože bolje poorati kukuruzovinu posle berača . Nisam mogao ni zamisliti da tako nešto može i postojati s takvom kvalitetom oranja.
Definitivno mislim da je Lemken jedan od najboljih :roll:
 
Y

Yerre

Guest
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh