• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
Jel mi posudiš vogela, moram kod deda još poorati jedno 7 rali kaj nesem stigel jesenas :?: :?: :?: :D i ja imam još jedno 3 za poorati :mrgreen:

Same ne osjeti 2x14'', orem u 2. transportnoj ak oču!!! :mrgreen:

kopči i vozi :D
ali mi ga opranog vrati jer inače nebude čist ak ču ga ja čistit :shock: ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
bogec kaže:
ŠANANA IMT 565 kaže:
Jel mi posudiš vogela, moram kod deda još poorati jedno 7 rali kaj nesem stigel jesenas :?: :?: :?: :D i ja imam još jedno 3 za poorati :mrgreen:

Same ne osjeti 2x14'', orem u 2. transportnoj ak oču!!! :mrgreen:

kopči i vozi :D
ali mi ga opranog vrati jer inače nebude čist ak ču ga ja čistit :shock: ;)

ovo je dobro - kapči i vozi :mrgreen:
Znači budem ipak išel sa sameom u pisanicu 8) 8) 8) 8) 8)
De mi reci kak zaorava neisjeckani kukuruz iza bourgoina :?: :?: :?: :?:
toga ima najviše za zaorati, nekaj malo strnaka i to je to!!!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
ovo je dobro - kapči i vozi :mrgreen:
Znači budem ipak išel sa sameom u pisanicu 8) 8) 8) 8) 8)
De mi reci kak zaorava neisjeckani kukuruz iza bourgoina :?: :?: :?: :?:
toga ima najviše za zaorati, nekaj malo strnaka i to je to!!!

pitaj alena kak se kod mene posuđuju strojevi, moram po selu tražit gdje mi je šta, jedan dan nema rotokose, drugi prikolice, treči ruljače, četvrti polovice strojeva, peti zetora........ :shock:

a da kopči i vozi :D

pa sad je več sav kukuruz struno to ide oranje ko da je čisto polje, inače dobro zaorava kukuruzovinu :D
buš vidio milina od oranja
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
slike povišenja za marka :mrgreen:

IMT 2x12''
Tu sam kupio obadva metalna nova povišenja (90 kn komad), jako zavinuta, ko na vogelovim plugovima, prezadovoljan sam s njima, na prvoj brazdi je dobro, a na drugoj bi ga trebao probati malo spustiti prema dolje, čini mi se previsoko!!!



I evo, za Bobu, tu slika sve govori kako perfektno ovaj plug s tim povišenjima zatrpava biljne ostatke :!: :!: :D



IMT FOP 2x14''
E s ovima sam povišenjima imao rat :twisted: , nisam bio zadovoljan kako je plug zatrpavao pa sam ih malo prepravio i popravio, pošto još nisu bila za zamjeniti, reko, ajd da si uštedim 200 kn :mrgreen:
Ovako su prije izgledala, nije bilo baš tako loše, al znalo je malo kukuruzovine ostati gore, al ja sam alergičan na to pa sam ih popravio!
Problem je to što su več dost tanka i savijaju se prema iza, umjesto da budu savinuta prema naprijed!

Ovako je izgledalo to oranje kukuruzovine prije!!!


Pa sam napravio sljedeće :mrgreen:



Dakle savinuo sam ih unutra, te navario ove flahove gore i sad je to ok, poorao je tako više 15 ha i sve je bilo dobro!
I onda to izgleda ovako :!: Tu se vidi kako povišenje skida površinski sloj i baca ga u brazdu, i to je najbitnije kod oranja, barem meni :D

I oranje de la perfekto :mrgreen: :lol: :mrgreen:

I to je to što mene zadovoljava i opušta kod oranja :mrgreen: :mrgreen: Lud sam dok ima kukuruzovine i ostataka gore, al ovako mi se živci odmaraju :lol: :lol: :mrgreen:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Istina, ja na svom nemam povišenja i nisam zadovoljan, ali budu se uskoro stavila jer po ovom viđenom na slikama od šanane je to sasvim drugi plug gledajući oranje.

btw. nisu skinuta nego je na jednoj brazdi pukao nosač a na jednoj povišenje... Motali smo i lemeše, i pucala je ručka (koja je loše riješena s onom ''kockicom''). Malo mi je čudno da mu to sve uspije pokidat ursus od jedva 50ks, a dok smo imali leoparda nikad ništa... Plug je kupljen skoro novi i nije puno radio kad su se počela sranja događat, to odma govori kakvu zemlju imamo :evil: ...
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
ŠANANA majstore, ovo mi je prvi put da vidim ovakav divan pogled iza imt pluga
ja sam do sad bio 100% uvjeren da je nemoguče tak uzorati sa imt-om kukuruzovinu
svaka čast!
 
B

Bobo

Guest
dmatkovic96 kaže:
ŠANANA majstore, ovo mi je prvi put da vidim ovakav divan pogled iza imt pluga
ja sam do sad bio 100% uvjeren da je nemoguče tak uzorati sa imt-om kukuruzovinu
svaka čast!


Evo i mog oranja malo:

Ovtje je zaorana razbacana sojina slama:





Zaoravanje kukuruzovine:



Moja povisenja su takodjer kostala 90kn komad, ukljucujuci i vijke s upustenom glavom i "plasticne" matice



I jos malo, da napasate oci:








Da sad cujem na koju to foru IMT plugovi ne oru dobro i na koju to foru naslanjaju brazdu ;)

Radi se o tome da se na IMT plugovima dobiju plasticna povisenja na daskama koja za dvije godine oranja popucaju i nitko ziv to u mom kraju nije kupovao, jer metalnih povisenja tada nije bilo za kupiti a kupovina plasticnih je bilo bacanje novca. Bez povisenja, IMT plug (kao i svaki drugi s istim oblikom daske) naslanja brazdu i ne zaorava dobro, jer nema povisenja koja ce biljne ostatke baciti na dno brazde...

Susjed ima OLT plug koji je u 90% detalja potpuno istovjetan mom IMT plugu. Daske smo mjerili i usporedjivali i 100% su jednake, ali njegov plug je bolje orao, jer je imao gore metalna povisenja. Samo zato sam ih i ja kupio, i kad sam vidio kolika je to razlika, ne bih vise bez njih bio! Odmah sam i na jednobraznjaka stavio povisenje i sad sam miran.
 
B

Bobo

Guest
Ovo uopce nije na koso... ;) Imam ja puno gorih situacija...

Po papirima se traktor koji radi nesto s nekim prikljuckom moze nakositi do 23° a ovo sam pokusao sto ravnije uslikati, bas zbog mjerenja koliko je traktor na koso bio:






Ovo je "mjerenje":


Kaze ravno 23°ali koliko je ovo mjerenje i priblizno tocno, u to ne ulazim... Traktor se bez problema moze jos nakositi, jer kad sam izasao, pokusao sam ga "prevrnuti" i nisam ga mogao ni pomaci, cak sam probao i plug dici iz zemlje i traktor nije ni mrdnuo. Osjecaj je vrlo vrlo uzasan i jeziv, ali traktor nikud ne ide...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na tome mijestu ima malo razmaka između povišenja i daske, al tu se nabije zemlja i nikad mi se nije tu zaštopalo, najbitnije je da ti zadnje crtalo dobro reže kukuruzovinu i nebude ti se štopalo!
Recimo, ima mi susjed na jednobraznom tak isto i njemu se tu štopa ko vrag, samo zato jer mu crtalo nije dobro stajalo, dok smo crtalo posložili nema frke više!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Pogledaj kako se meni sve nabije :!:

Sada ču probat izravant s flahom da bude daska ravna s povišenjem...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
dmatkovic96 kaže:
ŠANANA majstore, ovo mi je prvi put da vidim ovakav divan pogled iza imt pluga
ja sam do sad bio 100% uvjeren da je nemoguče tak uzorati sa imt-om kukuruzovinu
svaka čast!

HVALA :D :D :D , ma ja vjerujem da svaki plug može dobro orati, sve je do orača i poznavanja pluga, tj treba mu skužiti neke cake i onda to fino ide kao što si vidio, nema tu veze npr olt ili imt, sve je to plug ko plug :mrgreen: (mada IMT = zakon) :mrgreen:

@marko:
pa tak se i meni zna nabit, al se ne štopa, neznam zakaj se tebi štopa :scratch , mada mi se čini da mi ta povišenja nekako čudno stoje, si ti to sigurno dobro pošerafil gore :scratch :scratch :scratch :?:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
2 povišenja nisu oriignal nego su "domača" kopija original...
Mada to nema veze isto se mi događa i na zadnjem koje je isto ko tvoje kupljeno u trgovini...
Sutra budem probao neš navarit da to izgleda ovako:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Probaj navariti, al samo na povišenje, na dasku prema dolje nemoj ništ varit, eventualno taj dio koji češ navarit na povišenje, malo pripikaj za dasku odozgora da se zemlja ne nabija između!!
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
Ovo uopce nije na koso... ;) Imam ja puno gorih situacija...

Po papirima se traktor koji radi nesto s nekim prikljuckom moze nakositi do 23° a ovo sam pokusao sto ravnije uslikati, bas zbog mjerenja koliko je traktor na koso bio:


Ovo je "mjerenje":


Kaze ravno 23°ali koliko je ovo mjerenje i priblizno tocno, u to ne ulazim... Traktor se bez problema moze jos nakositi, jer kad sam izasao, pokusao sam ga "prevrnuti" i nisam ga mogao ni pomaci, cak sam probao i plug dici iz zemlje i traktor nije ni mrdnuo. Osjecaj je vrlo vrlo uzasan i jeziv, ali traktor nikud ne ide...

Cek malo, nije 23 nego 30 stupnjeva. To mu dodje da bi se traktor da nije bilo pluga i blata moguce prevrnuo?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
@smiljan je 23 stupnja pogledaj ponovno..

Tu je samo problem ako nemaš prednju vuču pa moraš stalno držat ''šperu'' jer ovaj točak van brazde ide skoro na prazno.. A i kad imaš kabinu pa ti to daje još veći osjećaj nagiba, više se bojiš...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Da, tocno 23 stupnja :oops: Ja sam gledao kut u odnosu na okomicu, a ne, kao sto je ispravno, u odnosu na horizontalu. Negdje sam vidio da neki traktori imaju nacrtan kutomjer na prednjem staklu da covjek moze vidjeti koliko je siguran. To si moram nabaviti, napraviti ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Smiljan kaže:
Da, tocno 23 stupnja :oops: Ja sam gledao kut u odnosu na okomicu, a ne, kao sto je ispravno, u odnosu na horizontalu. Negdje sam vidio da neki traktori imaju nacrtan kutomjer na prednjem staklu da covjek moze vidjeti koliko je siguran. To si moram nabaviti, napraviti ;) Mozda ima za kupiti takvih naljepnica?
Hebate, pa ti si postal ko Ameri. Gotovo svi na TBN-u to traže i kupuju :D :D
Ja sam tebe doživljaval kao profića, a njima to netreba ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ma cuj, ako mi se ne otvori projekt sa svim elemntima koje projekt treba imati ja ti neznam funkcionirati :) Evo, vec vidim prigodu da se proda projekt pod radnim nazivom "Utjecaj nagnutosti traktora na elemente sigurnosti kod operatera, sa posebnim naglaskom na oranje" ;)

Usput, sto to oni kupuju? malo izolirbanda za naljepiti na prednje staklo i kutomjer?
 

Najnoviji postovi

Na vrh