• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Prvi je skuplji 1000€.

Po meni i bolji jel možeš štelat colažu, dobra stvar ako je više vrsta zemlje.
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Po meni prvi plug isto veliki plus što je štelajuća colaža a izgleda mi višlji od drugog pluga al osobno ne bi kupio ni jedan zbog toga što su obadva samo s jednim crijevom i to zna stvarat probleme s okretanjem kad se istegnu one opruge s strane ,al ako već se odlućiš za kupovinu po mome prvi plug.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
od novog pluga sam definitivno odustal,jer nema smisla za malo zemlje to kupovat,sad sam na njuskalu stavil limit cijene od 10-30 tisuca kuna ,pa kaj uleti.
ovaj prvi je moj favorit,a drugi dolazi u obzir jer ima veci razmak izmedu brazdi. minus mu je kaj je farban (makar je jako dobro farban),i daska je varena,al za 12 000kn je cist solidan. sad se bira manje izmedu dva zla. okretanje jednoradnim cilindrom i nije bas nekaj,ali opruga se da zamijeniti,a i u krajnjem slucaju se moze promijeniti cilindar i staviti dvoradni. dal bi puno para da nađem plug na stelanje s full opremom i dvoradnim cilindrom,da je sacuvan,al,jbg,uvijek treba neki kompromis.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Svi bi mi dobro i jeftino ali takvih stvari je malo osim ako ti ga neki rođo ne pokloni ali nevjerujem da si takve sreće inače bi ga več imao. Ako misliš da je to taj plug stisni zube, progutaj knedlu, isplati i vozi doma.:(whew):
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Sve stoji i slažem se s tim ,al što se tiće okretanja s jednoradnim cilindrom i kad su opruge ok ide to dobro al ponekad isto neće da ih okrene na drugu stranu ,a zamjena cilindra dvoradnim baš i nije tako jeftina investicija ,jel nije to samo cilindar prikopćaj dva crijeva i to je to ,uz cilindar je potrebna tzv kocka i onda je to tek to a to je sve skupa malo skuplja investicija , a prićekaj još malo pa možda uleti nekakv dobar primjerak .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Svi bi mi dobro i jeftino ali takvih stvari je malo osim ako ti ga neki rođo ne pokloni ali nevjerujem da si takve sreće inače bi ga več imao. Ako misliš da je to taj plug stisni zube, progutaj knedlu, isplati i vozi doma.:(whew):

pa ne vidi mi se preskup,isao sam gledat jednog vogela za skoro iste novce,a u puno gorem stanju. samo je stari zapeo za lemkena,s dubinskim kotacem a ne mogu dobroga naci. nastojim ga uvjeriti da je ovo jednako dobar plug,al je tvrdoglav. a obadva smo do sad orali s prastarim imt-om,a najednom se kuzimo u sve! :(rofl)::(rofl)::(rofl)::(rofl):
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ja sam kupio novi IMT 757/20 a za iste novce sam moga kupiti VN rešetkasti isto novi ( mislim da se proizvodi kod nas negdje ) obadva ravnjaka. Mali zajeb. Nekad nevalja srljti jer obično poslje naleti nešta bolje
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kaj se tiče okretanja pluga s jednim crijevom..Bitno je da su jednaki dijelovi na ljevoj i desnoj strani pluga,znači ak jedna strana ima kotač i crtalo mora imat i druga zbog težine..Znači da bude jednaka težina na oba dvije strane i onda se to dobro okreče..Znam dosta ljudi kaj imaju takve plugove i svaki se okrene,nekoji imaju Regente sa 1 crijevom bez federa i opet se okreču...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
od novog pluga sam definitivno odustal,jer nema smisla za malo zemlje to kupovat,sad sam na njuskalu stavil limit cijene od 10-30 tisuca kuna ,pa kaj uleti.
ovaj prvi je moj favorit,a drugi dolazi u obzir jer ima veci razmak izmedu brazdi. minus mu je kaj je farban (makar je jako dobro farban),i daska je varena,al za 12 000kn je cist solidan. sad se bira manje izmedu dva zla. okretanje jednoradnim cilindrom i nije bas nekaj,ali opruga se da zamijeniti,a i u krajnjem slucaju se moze promijeniti cilindar i staviti dvoradni. dal bi puno para da nađem plug na stelanje s full opremom i dvoradnim cilindrom,da je sacuvan,al,jbg,uvijek treba neki kompromis.
A na plugu ti baš i ne igra puno uloga kaj je farban...
Da je to rotodrljača, e onda je tu već druga priča...
Ali kod pluga moreš videti kaj je i kak je....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
sve ste dobro rekli. ma vec sam dosadan i sebi i ljudima s tim plugom,al sam se nasel u nebranom grožđu. vrijeme ide,oranje je zacas tu. ja bi odma otisel po landsberga,al se stari necka. sad bum dal njemu da si plug trazi sam,a onda budemo orali tam negdje 2025-te! :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Joj takavog olta sam prodao za 500 kn samo je nosac jedne brazde bio iskrivljen. Da sam znao poslao bi ti ga bilo kako a znam da bi ga ti pozlatio.
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
zasto pozlatio??
Gledam takve olt-e i na njuskalu i svi imaju konkretnu cijenu (5000-10000 kn)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Za par tisuca kuna bi mu izmjenjao sve sto treba i jos da ga oboja a vjerujem da bi i bio bi bolji od svih onih sto se prodaju za te novce, a dobio bi ga za 500 kn.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Dal se rade dijelovi za ovaj plug???
Konstrukcijski mi dobro izgleda ali je poderan do kraja.
Trebale bi nove daske, lemeši, plazovi, ma sve novo mora ići.
Ako bi ga dobio jeftino kupili bi ga!
Kakvog ste mišljenja o dijelovima, neču kovačke djelove, nego originali dal postoje???

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-3-brazde-landsberg-oglas-7076305


a jel nije bolje kupiti olt ili imt????

jer za njih ima djelova gdje hoćeš i koliko hoćeš, za malo novca......:(wait):

a ako bi imao neki veći traktor od 100-150ks i neki okretač, onda olt ili imt nebi ni gledao, i sigurno bi kupio plug za 4000-5000€.......u odličnom stanju, koji ore sam :biggrin:


možda da na svoj imt probaš dodati još jednu brazdu, nađe se to negdje.......

plug koji gledaš.....100 puta sam prošao pored tog placa gdje stoje ti strojevi, prije par godina, lik je prodavao špricu, na slici odlična, kada sam ju pogledao, krš, i još navalio da će mi dovesti......švercer neki......a ja osobno nebi dao 4500kn za njega.......puno je uložiti.........
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Dal se rade dijelovi za ovaj plug???
Konstrukcijski mi dobro izgleda ali je poderan do kraja.
Trebale bi nove daske, lemeši, plazovi, ma sve novo mora ići.
Ako bi ga dobio jeftino kupili bi ga!
Kakvog ste mišljenja o dijelovima, neču kovačke djelove, nego originali dal postoje???

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-3-brazde-landsberg-oglas-7076305

pa landsberg ti je potinger tak da imaš kaj hočeš za taj plug,a nije loš plug,jer sam imal isto takvoga i vlekel ga sa univerzalom 703
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma Lansberg je odličan, to znam, ovaj sa oglasa je živi krš, naravno samo da ram nije nigdje pucan i varen, ništ me drugo ne zanima, ja bi mu ponudio 1500-2000 kn za ram, stavio bi sve novo gore i boja+naljepnice i bio bi ko nov, puno jači i masivniji od IMT-a.

Kaj se tiće OLT-a, nekak mi ne leže ti plugovi, vele stariji orači da se dosta teško vuku, neznam ni sam.
@newholland, e samo da sam znao, dogovorili bi več nešto kad se radio o tim novcima. :)

Inače, najzagrijaniji sam za IMT FOP 3x14" da mi je samo naći sa ispravnom ramom, trenutno su 2-3 na njuškalu ali svi povareni i sjebani, a to mi netreba.
Ovaj 2x14" s kojim sad oremo je u tvorničkom stanju i stvarno je dobar plug, ali za traktor od 70 ks s prednjom vučom, za ovaj je premali.
A još jedna stvar, taj plug nije naš, od djedovog brata je, on ga nema više s čime vuči pa ga je sveg poderanog dao nama nek si ga složimo i nek oremo, pa nam je malo sad nezgodno to ići prepravljat i stavljat treću brazdu, nikad neznaš kaj bude. Taj bi onda ostao takav kakav je, trebao bi samo još jedan kompletni trobrazni.
 

Najnoviji postovi

Na vrh