• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Malo ces ga drukcije stelat al to ces na terenu kad dodes na njivu,samo plaz sa 3 brazde skini i statavi na drugu da ti plug ne vuce u stranu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja mislim da sam si nasao plug. cijena je 2300e, plug je v&n euromat permanit lm920. visina 70cm,razmak izmedu brazdi je 90. ima svu opremu,nije previse poderan,vizualno je ok,sad ga jos samo treba zakacit za moj traktor i isprobat.

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-vogel-noot-oglas-8486514

ovo je danas slikano:

pks8.jpg


zas9.jpg
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
Pozdrav dečki!Molio bi Vas par odgovora na pitanja:1.Plug Lemken opal 110,koliko je to cola plug?(rešetkasti je)2.Za što su one dvije poluge na plugu,(ima dužu i kraću)3.Ima li tko od Vas nekakve upute o tom plugu ili možda znate di se bi to moglo skinuti?Zahvaljujem unaprijed!lp

ako ima kajlice onda se moze preslagat 12-16cola,a poluge,samo na google upisi optiqwick i ima video o tom,pa ces skuzit kako se plug stela!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ja mislim da sam si nasao plug. cijena je 2300e, plug je v&n euromat permanit lm920. visina 70cm,razmak izmedu brazdi je 90. ima svu opremu,nije previse poderan,vizualno je ok,sad ga jos samo treba zakacit za moj traktor i isprobat.

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-vogel-noot-oglas-8486514

ovo je danas slikano:]
Hmm,željeza navarivana feder platom,prednja daska varena,kratak,nizak,ja si to nebi kupovao..al to je samo moje mišljenje..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma daska ako se pokaze da ne valja,bacim ju i kupim novu. kaj se tice dimenzija,sve kaj sam god gledao su tu negdje,bilo bi dobro da su plugovi veci,ali onda bi mogao biti problem s dizanjem... a željeza su isto potrosna roba,samo kaj znaci to da su navarivana? sa normalnim nije plug dobro radio ili...?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Prvo se raspitaj kolko dođu djelovi za plug kolko ti dođe jedna daska. Raonici su navarivani feder platnom i to nije ništa strašno to se tak radi. Plug je dosta radio i potrošeni su raonici i zato su navareni sa feder platnom
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Prvo se raspitaj kolko dođu djelovi za plug kolko ti dođe jedna daska. Raonici su navarivani feder platnom i to nije ništa strašno to se tak radi. Plug je dosta radio i potrošeni su raonici i zato su navareni sa feder platnom

To treba znat pravilno napravit..
Ako se feder plata na izravna 100% i bit če uvinuta nikad ta brazda na plugu neče dobro radit..Na okretaču plugu se to posebno osjeti,u jednu stranu če ič dobro u drugu neće..Puno ga tu caki sa navarivanjem lemeša,tko nije isprobao taj ni nezna koje sve posljedice mogu biti..

Imam iskustvo gdje plug s navarenim lemešima nije nikako orao,stalno je jedna strana grabila jako puno i zanosila prednji kraj traktora,u drugu stranu je plug išao dobro ali je prednja brazda manje lovila,zamjenom lemeša nestaju sve ove greške i plug ore puno bolje iako je bio več 3 puta varen :redface:
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
ma daska ako se pokaze da ne valja,bacim ju i kupim novu. kaj se tice dimenzija,sve kaj sam god gledao su tu negdje,bilo bi dobro da su plugovi veci,ali onda bi mogao biti problem s dizanjem... a željeza su isto potrosna roba,samo kaj znaci to da su navarivana? sa normalnim nije plug dobro radio ili...?

Samo da se nadovežem na za dasku tog pluga,ona od oka izgleda jeftina,ali ustvarnosti je jako skupa.
Pred dva tjedna sam se kolegi malo raspitival o cijeni daske za taj plug, a ona je:
PSC Ferenščak oznaka daske WY 350 1335kn -5 % rabata to je MPC(proizvođač neka Ausrijska firma))
SEKRA doo 935kn -5 % rabata MPC(Plamen)
Sve cijene se odnose na gotovinsko placanje i cijena je po komadu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja sam racunao da daska kosta oko 2500-300kn,tak da mi se ova cijena ne cini preskupa. za desetak ha godisnje bude me dugo izdrzala. kukuruzovine imam malo za zaoravati,a i to se bude malciralo,kao i sve ostalo povrce. sad jos moram pogledati ove plugove i onda bude odluka pala. svako misljenje je dobrodoslo.

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/vogel-noot-oglas-5954461

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-pottinger-landsberg-oglas-6410522

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-lemken-opal-110-dvobrazdni-okretac-oglas-7402410
 

agroman

Novi član
Tu od
15 Ruj 2011
Poruka
11
Gledao sam vec da nije problem skinut brazdu,ali nigdje nisam nasao kako ce orat. Citao sam po forumu o namjestanju plugova,dosta se spominju sile vuce pluga. Pa ne znam hoce li plug ostat u centru,ne znam kako da se izrazim drugacije. Hoce trebam mjenjat polozaj poluge,one naprijed na koju se kace poluge traktora ili one sarafe na onoj ploci s rupama iznad te poluge,vidio sam da polozaj nije isti na dvobraznom i trobraznom plugu.


Hvala svima na dosadasnjim odgovorima.
Evo na koje sarafe sam mislio.
2 brazde:
s2el.jpg


3 brazde:
vwwd.jpg


Na dvobraznom plugu je to pomaknuto skroz u lijevu stranu,a na trobraznom je na sredini. Moze li mi netko reci da li cu i to morat svaki put pomjerat kada bude skidao zadnju brazdu.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nečeš morat pomicat to,kako si jednom naštelaš plug da ti je poluga ravno da nije lijevo ili desno tako češ uvjek imat,nečeš morat šarafat.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Po nekom pravilu ti se ti šerafi pomakivaju prema trenutnoj colaži pluga, to je valjda tak samo na tim vogel modelima.
Ako je plug na 12" onda je skroz lijevo gledajuč od napred.
Ako je plug na 14" onda je u sredini,
A ako je na 16" onda je desno....nema tu nikakve mudrolije.
 

agroman

Novi član
Tu od
15 Ruj 2011
Poruka
11
Hvala jos jednom svima na odgovorima. Ako jos netko ima sto za dodat svaki savjet je dobrodosao.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kupi mu nove lemese obavezno ovi su potroseni.
Ostavi gornji dio kak je na drugoj slici i probaj tak orat pa bus sam vidio kak se ponasa.
Al ako bus skidal zadnju brazdu stavi na drugu brazdu plaz od zadnje da ti ne baca.
Ako imas dobar traktor sa dobrom hidraulikom kotac ti nebu trebal,mislim ne smeta al nije neophodan.
 

agroman

Novi član
Tu od
15 Ruj 2011
Poruka
11
Kupi mu nove lemese obavezno ovi su potroseni.
Ostavi gornji dio kak je na drugoj slici i probaj tak orat pa bus sam vidio kak se ponasa.
Al ako bus skidal zadnju brazdu stavi na drugu brazdu plaz od zadnje da ti ne baca.
Ako imas dobar traktor sa dobrom hidraulikom kotac ti nebu trebal,mislim ne smeta al nije neophodan.

Hvala na savjetima. Nije ni jedan plug moj,to sam samo stavio slike jer nisam znao kako objasnit. U planu mi je kupit plug pa pitam da li se moze skidati zadnja brazda po potrebi a da plug normalno ore.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Po nekom pravilu ti se ti šerafi pomakivaju prema trenutnoj colaži pluga, to je valjda tak samo na tim vogel modelima.
Ako je plug na 12" onda je skroz lijevo gledajuč od napred.
Ako je plug na 14" onda je u sredini,
A ako je na 16" onda je desno....nema tu nikakve mudrolije.

Nema ti to nikakve veze sa colažom. Naš plug je na 14" i isto tako je i šogorov na 14" a njegov je 2 a naš je 3 brazde. On ima skroz ljevo pomaknutu gredu a mi imamo na sredini.Njemu je poluga išla ukoso i ja sam mu savjetovo da pomakne gredu da mu poluga ide ravno.
Ko sto je kolega NEWHOLAND reko to sve ovisi o međuosovinskom razmaku na traktoru
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Dobro bi to bilo..Puno plugova ima takav rezač brazde umjesto crtala..





Napravljeno od starih čela daske koje sam izrezao kad sam kupio ova nova čela.

Lijepo radi i lakše je traktoru jer izreže svu zemlju i daska samo okreće.
 

nw 5050

Novi član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
28
Ima tko plug da na sebi ima gredu za ravnanje.znaci da odmah ore i ravna zemlju ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh