• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
@šanana - meni bi bolje došao okretač jer ima njiva uskih i raznih oblika tako da bi on za to bio rođen... A gle di ne idu brazde, idu dve... tak kak se skida i četvrta kod jačeg traktora... Ovde ima u okolici dosta 3x14 i traktori od 80-100ks rade s njima... Ak se nađe dobro ak ne, nikom niš :)

@kikicMF - čuo sam da se i regent i vogel dosta lako vuču, rabe da teže, e sad... Ima par Kuhn-Huard, ne znam kakvi su oni, osim da kvalitetni ::)

Najbolje ti je ak mozes uzet plug na probu. I nemoj nikad uzimat da mu je na knap, jer se moze desit kisna godina i losije vrijeme pa je onda problem
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
@šanana - meni bi bolje došao okretač jer ima njiva uskih i raznih oblika tako da bi on za to bio rođen... A gle di ne idu brazde, idu dve... tak kak se skida i četvrta kod jačeg traktora... Ovde ima u okolici dosta 3x14 i traktori od 80-100ks rade s njima... Ak se nađe dobro ak ne, nikom niš :)

@kikicMF - čuo sam da se i regent i vogel dosta lako vuču, rabe da teže, e sad... Ima par Kuhn-Huard, ne znam kakvi su oni, osim da kvalitetni ::)

eee toma nebi se složio.... i meni su rekli vogel se lagano vuče pa kad sam ga kupil novog vuče se na 16 cola jedno teško kolko i moj stari gassner okretać 16 cola s onim glavama. skoro ništa lakše. regenta sam isto vuko radi dosta dobro ali zbog svojih presavijenih daski i prestrmog lemeša pruža dosta veliki otpor na traktoru..... za rabea nebi htio reć jer nisam radio s njim, ali pozitivna iskustva jedino sam imal s lemkenom opal110 koji se jako lagano vuko ćak za 2 brzine lakše, isto tako i overum 4 brazde na 14 cola jedano teško kolko i vogel 3 brazde.... kažem s tim plugovima sam radil i s eberhardom, ali on mi nije ljepo radil, kad sam ga zabrazdio jedva sam vuko, a kad sam podignul onda nije nikako okretal zemlju........
sad da si nađem nekog poderanog 3+1 lemkena opal 110 da nije preskup, kupio ga bih umjesto gassnera. al to ćemo prićekati još malo dosta........
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
eee toma nebi se složio.... i meni su rekli vogel se lagano vuče pa kad sam ga kupil novog vuče se na 16 cola jedno teško kolko i moj stari gassner okretać 16 cola s onim glavama. skoro ništa lakše. regenta sam isto vuko radi dosta dobro ali zbog svojih presavijenih daski i prestrmog lemeša pruža dosta veliki otpor na traktoru..... za rabea nebi htio reć jer nisam radio s njim, ali pozitivna iskustva jedino sam imal s lemkenom opal110 koji se jako lagano vuko ćak za 2 brzine lakše, isto tako i overum 4 brazde na 14 cola jedano teško kolko i vogel 3 brazde.... kažem s tim plugovima sam radil i s eberhardom, ali on mi nije ljepo radil, kad sam ga zabrazdio jedva sam vuko, a kad sam podignul onda nije nikako okretal zemlju........
sad da si nađem nekog poderanog 3+1 lemkena opal 110 da nije preskup, kupio ga bih umjesto gassnera. al to ćemo prićekati još malo dosta........

Ja mislim neki lemken, regent, vogel, e sad kaj se nađe, ak se odluči...
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ja bih ovim svima dodao jos Rumptstad, ne vuce se tesko, a odlicno zaorava. Kod nas nema ni predpluznjake ni pera, a opet dobro zaore masu. Jedino sto su kod nas dosta rijetki, ali ako se naleti na takav, ko ga kupi, mislim da se nece pokajati, naravno ako je plug ispravan
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=23396
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uz Lemken i Krone, također Regent i Kuhn su moji favoriti.

No Lemkena sam vidio u radu i stvarno je plug vrhunac kvalitete i lagano i fino se vuče, isključivo taj navedeni model opal 110
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Pozdrav dečki!Molio bi Vas par odgovora na pitanja:1.Plug Lemken opal 110,koliko je to cola plug?(rešetkasti je)2.Za što su one dvije poluge na plugu,(ima dužu i kraću)3.Ima li tko od Vas nekakve upute o tom plugu ili možda znate di se bi to moglo skinuti?Zahvaljujem unaprijed!lp
 

agroman

Novi član
Tu od
15 Ruj 2011
Poruka
11
Poštovani kolege forumasi,molim vas za pomoc. Da li znate moze li se na vogel noot 3 brazde plugu (obicni ravnjak) skinuti zadnja brazda i normalno orat, da ne vuce traktor u stranu i slicno.
Imam belarus 820 i mislio sam kupit takav polovan plug. Za plice oranje koristio bi sve 3 brazde,a ako u jesenjskom dubokom oranju bude tesko skidao bi zadnju brazdu. Da li netko ima iskustva s takvim nacinom rada. Svaki savjet i misljenje je dobrodoslo. Puno vam hvala unaprijed.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Odšerafiš dva šerafa i skineš brazdu i danje normalno oreš s dvije brazde :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Poštovani kolege forumasi,molim vas za pomoc. Da li znate moze li se na vogel noot 3 brazde plugu (obicni ravnjak) skinuti zadnja brazda i normalno orat, da ne vuce traktor u stranu i slicno.
Imam belarus 820 i mislio sam kupit takav polovan plug. Za plice oranje koristio bi sve 3 brazde,a ako u jesenjskom dubokom oranju bude tesko skidao bi zadnju brazdu. Da li netko ima iskustva s takvim nacinom rada. Svaki savjet i misljenje je dobrodoslo. Puno vam hvala unaprijed.

pa sta je rusu tesko 3 brazde vuc?? o_O
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Poštovani kolege forumasi,molim vas za pomoc. Da li znate moze li se na vogel noot 3 brazde plugu (obicni ravnjak) skinuti zadnja brazda i normalno orat, da ne vuce traktor u stranu i slicno.
Imam belarus 820 i mislio sam kupit takav polovan plug. Za plice oranje koristio bi sve 3 brazde,a ako u jesenjskom dubokom oranju bude tesko skidao bi zadnju brazdu. Da li netko ima iskustva s takvim nacinom rada. Svaki savjet i misljenje je dobrodoslo. Puno vam hvala unaprijed.

Malo teže ćeš orat ako mu je plas na drugoj brazdi kraći od zadnje, ali da se orat.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Uz Lemken i Krone, također Regent i Kuhn su moji favoriti.

No Lemkena sam vidio u radu i stvarno je plug vrhunac kvalitete i lagano i fino se vuče, isključivo taj navedeni model opal 110

Vidiš, imamo isti ukus :). Ovaj regent mi djeluje tak kvalitetno, a da ne pričam za lemken :)
 

agroman

Novi član
Tu od
15 Ruj 2011
Poruka
11
Odšerafiš dva šerafa i skineš brazdu i danje normalno oreš s dvije brazde :)

Gledao sam vec da nije problem skinut brazdu,ali nigdje nisam nasao kako ce orat. Citao sam po forumu o namjestanju plugova,dosta se spominju sile vuce pluga. Pa ne znam hoce li plug ostat u centru,ne znam kako da se izrazim drugacije. Hoce trebam mjenjat polozaj poluge,one naprijed na koju se kace poluge traktora ili one sarafe na onoj ploci s rupama iznad te poluge,vidio sam da polozaj nije isti na dvobraznom i trobraznom plugu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh