• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tak je i meni izgledalo,ali nisam bio siguran. to mi se ne sviđa baš... inace je plug,bar na slici,super,takvog nekaj bi mi trebalo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To definitivno nije 2+1, klasičan 3-brazni okretač, 3x35 i ako mi se dobo vidi ne premasivne konstrukcije i po meni taman za 90-100 ks traktor.
Recimo nama bi za Same bio idealan.
Za tvoj zekan neki dobar 2x14" sa svom opremom :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
To definitivno nije 2+1, klasičan 3-brazni okretač, 3x35 i ako mi se dobo vidi ne premasivne konstrukcije i po meni taman za 90-100 ks traktor.
Recimo nama bi za Same bio idealan.
Za tvoj zekan neki dobar 2x14" sa svom opremom :)
Može se treča brazda skinut na više načina..
Ima kod druge brazde da se odma skida komplet greda i treča brazda dole,mogu se skinut i samo brazde i onda greda ostane..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eh da, sad vidim, zapravo može se skinuti samo 3. brazda s tim da greda ostane, a mogu se skinuti zadnje dvije da ostane samo prva brazda i imaš jednobraznog okretača :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
cekaj,ako Marko veli da se da skinut i treca brazda i greda,onda je to 2+1? Na to mjesto se prisarafi kotac,i onda je to plug koji trazim.
@ Šanana-da 14 cola sa svime mi je ko rođen,al trazim 2+1 stelajuci ako druge godine dopelam nekaj od 120ks,pa da ne kupujem sve ispocetka.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Koliko ja vidim da je to 1+1+1 plug. Skines drugu i trecu brazdu i trecu zasarafis na prvu i nema premjestanja crtala i kotaca
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
To definitivno nije 2+1, klasičan 3-brazni okretač, 3x35 i ako mi se dobo vidi ne premasivne konstrukcije i po meni taman za 90-100 ks traktor.
Recimo nama bi za Same bio idealan.
Za tvoj zekan neki dobar 2x14" sa svom opremom :)

Meni bi za proximu bio idealan :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma i meni je plug ko bonbon! kak ti ovak izgleda kaj se tice poderanosti? ja sam uzoral tek tri rali prosle jeseni,pa se ne kuzim bas u plugove i imam dosta nedoumica.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na svakom mozes mjenjat lemese(nozeve),daske,lezajeve.
Kaj te jos zanima pitaj?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Teško je to prek slike odrediti, plug izgleda uredno i ako su gore još njegovi prvi originalni djelovi koji su najkvalitetniji nemora uopče značiti da je istrošen, no dok se ne opipa s prstima teško je bilo kaj reči.
Djelova za lemken ima i kad se jednom sve promjeni ukoliko je potrebno traje godinama i godinama.
Računaj eventualno s zamjenom raonika i plazova, ništa drugo, no po slikama tek nakon nekog vremena.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
@ oficir-to znam,samo ne znam procijeniti dal je neki dio potrosen ili ne. jedino to kod lemesa vidim,kod daski i plazova (ili peta) je malo teze.

@ ŠANANA-ma da,slike cesto varaju,al vjerujem ti kad kazes da bas nije potrosen do jaja. zuri mi se,htio bi kupit plug prije zetve,pa da mogu odmah poorati strniste za repu,a ponuda nije bas neka,i ne bi htio bacit 2-3 soma eura. budem uzel sa sobom nekog ko se bolje razumije u to,mozda i pazarimo. ako ovaj da tog lemkena za 2000e,ne premisljam puno i odmah ga vozim doma,pa kaj bude,bude.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
daske gledas kolko su izrabljene po debljini mesa na dijelu gdje okreče zemlju,tj.na rubu daske,ako je jako tanko željezo,onda su dosta loše več,a ako je tu negdje debljine kak je i ostatak onda su malo rabljene...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
daske gledas kolko su izrabljene po debljini mesa na dijelu gdje okreče zemlju,tj.na rubu daske,ako je jako tanko željezo,onda su dosta loše več,a ako je tu negdje debljine kak je i ostatak onda su malo rabljene...

Hvala! al,eto,bas je pajdas kod mene,on je imal trobrazdnog okretaca,visine 72cm,i veli da mu je to bilo prenisko,da se u kukuruzovini stopal,i da je i ovaj lemken sa 75cm prenizak i da to ne kupujem... ufff!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
75 cm nije nisko,ja recimo nebi kupil plug bez tanjura na svim plugovima!
Sa tanjurom nema skoro nis stopanja.
Njemu se na predpluznjake nabije jer ga nis prije ne odreze,a i traktoru je teze trgat zemlju,kad ga tjnjur odreze plug samo prakticki dize vecinu brazde bez napora.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Predlani sam kupio IMT 757.20 sa obadva nazubljena crtala i evo koliko sam uspio izorati sa njim u ove dvije godine zbog nabijanja sam stao svega par puta. Oficir ima pravo, dobro crtalo odsječe svu biljnu masu ali bitan je, po meni, i razmak između glava. Što veči manje se štopa
 

Najnoviji postovi

Na vrh