• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To kaj godinama nije obradjivana i nemas ravnog komada ni za lijek ... Onaj komad zemlje kaj ga obradjujem vec dugo, ide bez greske, al ovo drugo . . . Boze te sacuvaj !!
A i plug je tu bitan ! Ja imam tog Alkara kojem sam i tak sredil da je jednobrazni. Jucer mi prijatelj prica da je oral sa IMT- ovim plugom i da je to PJESMA od oranja .

Da sa imt plugom ide lakse nego sa drugim plugima al iskreno neznam zakaj.
Pa posudi od nekog tvornicki jednobrazni i poori te njive dublje malo i poslje ce i one ic pjevajuc sa dvobraznim,al prije oranja baci ureje da bolje zemlja odradi i da lakse strune sve kaj je unutra.
Ne ici orati prije nego dobijes tlak ulja.:(wait):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da sa imt plugom ide lakse nego sa drugim plugima al iskreno neznam zakaj.
Pa posudi od nekog tvornicki jednobrazni i poori te njive dublje malo i poslje ce i one ic pjevajuc sa dvobraznim,al prije oranja baci ureje da bolje zemlja odradi i da lakse strune sve kaj je unutra.
Ne ici orati prije nego dobijes tlak ulja.:(wait):

he he he ... Sve jasno ko dan !
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja na proximi nisam baš najbolje skužio kako radi hidraulika ali kad prokliže poluge se podižu ali ima nešto i na top linku...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja na proximi nisam baš najbolje skužio kako radi hidraulika ali kad prokliže poluge se podižu ali ima nešto i na top linku...

Tam di ti se kopci gornja poluga ima u nastavku dio koji ide u razvodnik od hidraulike i kad ores dok vuce plug sve je ok a kad uspori radi proklizavanja ili ti prednji kraj se popne na neku obrtu ili uspon gornja poluga vise ne vuce traktor nego popusti znaci malo gurne taj gornji dio prema unutra dovoljno je 5mm tad otvori jedan mali ventil koji pusti malo ulja ili malo vise ovisi o polozaju i digne ruke malo s time i pluge i odma manje grabi zemlju i traktor naravno lakse krene ,ide to su mali pomaci dok ores da ih prakticki ti ne osjetis al kad je blato to se jace osjeti jer je vise proklizavanja pa vidis kad traktor pocne kopati pa najednom krene a ti nis ne diras.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Decki ... Vec sam pital i dobil odgovor, al . . . ne razumijem ja to dok ne vidim na slici ! Kak se mjeri velicina pluga u incima ??
kak se mjeri dvobrazni, a kak jednobrazni ??
Ako nije nekom problem, nek mi s crtama na slici to objasni, meni neznalici.
Hvala


pic hosting
Evo ovo ti je sirina brazde koju ovaj plug ima,to su coli ili cole pretvoris u cm.
Znaci od daske na prvom plugu do desne daske na zadnjem plugu,tolku sirinu on uzima i to je sirina brazde koju okrece u colima e sad kolko je 12cola tocno cm neznam mislim da je 38cm,nek netko ko zna to pretvorit napise.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
[
pic hosting
Evo ovo ti je sirina brazde koju ovaj plug ima,to su coli ili cole pretvoris u cm.
Znaci od daske na prvom plugu do desne daske na zadnjem plugu,tolku sirinu on uzima i to je sirina brazde koju okrece u colima e sad kolko je 12cola tocno cm neznam mislim da je 38cm,nek netko ko zna to pretvorit napise.

JOJ kak me ovo živcira.čovjek nešto piše dođe do pola i onda dalje veli neznam :icon_toilet: :(n):

Ak neznaš koliko 1 col ima,otiđeš prije ne google i saznaš..Za ubuduče to je 2.54cm,možemo zaokružit na 2.50cm..
Širina brazde se mijeri od kraja plaza prve brazde do početka špice lemeša druge brazde..

E sad mi je lakše...:(envy): :icon_jook:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
SORY al nisam stigel pogledat nego da covjeku sto prije odgovorim .
Kaj mu nisi ti prije odgovoril kad znas to?
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Koji je smisao samo nabijati postove reda radi, jel misliš u admirale preći....razmisli, progutaj, odgovori...to je prava deviza
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Koji je smisao samo nabijati postove reda radi, jel misliš u admirale preći....razmisli, progutaj, odgovori...to je prava deviza

Ne mislim u admirale to mi je prevec.
Procitajte prvo kaj je zgzac pital pa kaj sam ja odgovoril,a to kaj neznam kolko je 1col cm je sad smak svijeta,a kaj si ti sad pametno odgovoril?
Ak nisam kaj dobro napisal ispravi me i nema frke.:icon_jook::(handshake):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Dečki najte se svaditi !! Hvala svakome ponaosob na odgovorima i pomoći !!
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo moj plug
08072012470.jpg


i jedan maaaalkoc veci od mog, uslikan u baranji
p1010006em.jpg


i jedan slikan na istom mjestu, ali samo kao ukras na ulazu u krug firme
p1010009cr.jpg
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
moguce, tamo pokraj belog na zapadu, prema madjarskoj granici... cijelo selo ima tamo izgradzeno davno, davno za radnike... :)

ja slucajno naletio kod njih kad mi je zastitni lim motora otpo na nivi dok sam pregledavo lokacije okolo!
a fora, he, he... ja doso na portu i objasnim sta mi se desilo i zamolim covjeka da mi majstor ako moze vrati taj lim nazad,
naso sam i sarafe... kaze baja nema problema... dodem ja do radione i ponovo objasnim majstoru sta i kako i da cu platit,
kaze covjek da parkiram na kanal, ja parkiram... ode baja i donese mi gedore i kaze "evo popravi si to, nemoras nista platiti"!
a ja u kosulji, svecanim hlacama i cipelama, he, he, he...
nista, uzmem gedore i odem pod nivu sarafat, a kanal prljav, neznas gdje je masniji...
zavrsim, zahvalim se, ostavim deckima 50 kuna za pivo i odem... naravno nisam se sjetio skinuti kosulju i kad sam dosao doma,
zena mislila da sam radio generalku na nivi, he, he, he... mislim da je bacila kosulju taj dan, a hlace sam skratio i jos ih nosim po ljetu kad idem u polje s traktorom! :)
 
Posljednje uređivanje:

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
moze li neko pomoc oko ovog pluga sto ucinit osim da ga bacim u staro zeljezo
2e668fd1ef8be24ed75e3365da776183_2959.jpg


b41c64df7af017ab5ab8e2ac3319dbda_2960.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bobo

Guest
Ajd postavi vece slike, pa ti kazem sto i kako s plugom...

Da li je 12" ili 14" zahvata, ne cini se pretjerano poderan, moglo bi se izvuci nesto novaca za to...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolko vidim da se nemože uzet 1 brazda dolje,jedino ako se ne odšarafi kod 2. glave...
 

Najnoviji postovi

Na vrh