• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Mojom krivnjom obrisani neki postovi,molio bih da se članovi koji su postali ne ljute..Pišite normalno dalje..
Hvala :icon_thumright:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zanimljivo :)

[YT]http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=9FkinhWAsc0&feature=endscreen[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da transport ide bez frke, samo mora valjak okrenuti na desnu stranu i to je to.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pa to onako malo previse na stranu mi se cini, mislim rijesenje bi bilo prakticnije da vozi plugove vodoravno, ali plug se prekrece na krivu stranu da bi mogo bit vodoravno u transportu......
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
bok decki jedno pitanje kupio sam nedavno landsberg 3 brazde ravnjaka 12coli inace 3+1,pa me zanima kak se taj plug ponasa u radu i ima pretpluznjake,pitam jer sam do sad radio samo sa oltovim barem mislim da je olt 2x12,sto zanima cemu sluzi ona rucka gore za jer za neki kut ili nesto drugo neznam pa ako moze pomoc
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
Zanimljivo :)

[YT]http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=9FkinhWAsc0&feature=endscreen[/YT]

a jel ima netko od nas tu na forumu takvu tehniku, mislim jel koristi netko takav ili slican dodatak prilikom oranja?
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Čemu služe dvije ili više rupa na plugu u koje se prikopča toplink? Koju izabrati kada?
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Da, i mene to zanima a nisam nikad o tome razmisljo. I traktor moj isto ima 3 rupe na sebi za topling, kad u koju ubost ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da, i mene to zanima a nisam nikad o tome razmisljo. I traktor moj isto ima 3 rupe na sebi za topling, kad u koju ubost ?

Na plugu je vecinom jedna deblja jedna tanja pa ovisi kakav klin i poteznica,a na traktoru ako kopcis na najvisu rupu onda fina hidraulika reagira i na najmanje zapinjanje odnosno proklizavanje,znaci kad je mokro stavis na najgornju rupu a kad je suha zemlja na najdoljnju i trebalo bi ici ljepo al ide u bilo kojoj rupi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I to je opet relativno kaj si napisao. Sve ovisi o kojem je traktoru riječ, neki imaju finu regulaciju preko top-linka, a neki preko donjih podiznih poluga.
Pa se onda sve dalje prema tome i podešava.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I to je opet relativno kaj si napisao. Sve ovisi o kojem je traktoru riječ, neki imaju finu regulaciju preko top-linka, a neki preko donjih podiznih poluga.
Pa se onda sve dalje prema tome i podešava.

Da upravu si ovisi o modelu naravno,neki nemaju gore na toplinku vise rupa nego jednu.
Mislil sam na starije i malo slabije traktore.
Daj mi opisi na koju foru radi taj sistem na donje poluzje ak imas koju sliku?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Decki ... Vec sam pital i dobil odgovor, al . . . ne razumijem ja to dok ne vidim na slici ! Kak se mjeri velicina pluga u incima ??
kak se mjeri dvobrazni, a kak jednobrazni ??
Ako nije nekom problem, nek mi s crtama na slici to objasni, meni neznalici.
Hvala
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da upravu si ovisi o modelu naravno,neki nemaju gore na toplinku vise rupa nego jednu.
Mislil sam na starije i malo slabije traktore.
Daj mi opisi na koju foru radi taj sistem na donje poluzje ak imas koju sliku?

SAME ima finu regulaciju preko donjih poluga. Ako se sjetim budem poslikal pa budete vidjeli.
Uglavnom, radi na princip otpora pa šalje preko jedne poluge signale na jedan cilindrić koji podiže ili spušta hidrauliku prema potrebi.
Dok recimo IMT ima klasično na gornju top-link polugu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
SAME ima finu regulaciju preko donjih poluga. Ako se sjetim budem poslikal pa budete vidjeli.
Uglavnom, radi na princip otpora pa šalje preko jedne poluge signale na jedan cilindrić koji podiže ili spušta hidrauliku prema potrebi.
Dok recimo IMT ima klasično na gornju top-link polugu.

Ovo gore kuzim al ovo dole mi mije bas jasno,vjerojatno ima neke opruge koje to drze na hrpg pa kad dode do veceg opterecenja poluga se pomakne pa otvori ventil i digne malo al i ti na sameu imas polugu za iskljucit finu regulaciju?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Decki ... Vec sam pital i dobil odgovor, al . . . ne razumijem ja to dok ne vidim na slici ! Kak se mjeri velicina pluga u incima ??
kak se mjeri dvobrazni, a kak jednobrazni ??
Ako nije nekom problem, nek mi s crtama na slici to objasni, meni neznalici.
Hvala

Nemam sad slike al bit ce.
Tebi za 12.4\28c gumu je 12 cola plug orginal,
Bitno ti je da ona dio brazde po kojem gaze gume znaci kanal mora citi cist bez zemlje za sirinu zadnje gume,da ti zadnja guma ne gazi izorani dio brazde onda je ok ak je vise coli taj dio je siri al je i traktoru teze vuc.
Neko ima slike sigurno pa ce ti pokazat kak se mjeri colaza od kud do kud.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo gore kuzim al ovo dole mi mije bas jasno,vjerojatno ima neke opruge koje to drze na hrpg pa kad dode do veceg opterecenja poluga se pomakne pa otvori ventil i digne malo al i ti na sameu imas polugu za iskljucit finu regulaciju?

Koliko ja mislim nemože se isključit fina regulacija.
Ništ se ne brini, sve je to pametno posloženo.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nemam sad slike al bit ce.
Tebi za 12.4\28c gumu je 12 cola plug orginal,
Bitno ti je da ona dio brazde po kojem gaze gume znaci kanal mora citi cist bez zemlje za sirinu zadnje gume,da ti zadnja guma ne gazi izorani dio brazde onda je ok ak je vise coli taj dio je siri al je i traktoru teze vuc.
Neko ima slike sigurno pa ce ti pokazat kak se mjeri colaza od kud do kud.

Je, al sa 12 cola se ja mogu plakat kod sebe :=:)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Je, al sa 12 cola se ja mogu plakat kod sebe :=:)

Zakaj kaj ne valja s tvojom ilovacom?

Ovo gore kuzim al ovo dole mi mije bas jasno,vjerojatno ima neke opruge koje to drze na hrpg pa kad dode do veceg opterecenja poluga se pomakne pa otvori ventil i digne malo al i ti na sameu imas polugu za iskljucit finu regulaciju?

Ma znam,daj koju slikicu kad stignes da vidim kak je konstrukcijski rjeseno.
Ko radi samea koji mu je traktor najslicniji konstrukciski?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Zakaj kaj ne valja s tvojom ilovacom?

To kaj godinama nije obradjivana i nemas ravnog komada ni za lijek ... Onaj komad zemlje kaj ga obradjujem vec dugo, ide bez greske, al ovo drugo . . . Boze te sacuvaj !!
A i plug je tu bitan ! Ja imam tog Alkara kojem sam i tak sredil da je jednobrazni. Jucer mi prijatelj prica da je oral sa IMT- ovim plugom i da je to PJESMA od oranja .
 

Najnoviji postovi

Na vrh