• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da taj razmak da mi je jos malo veci nebi opce stopalo.
Ja imam 756 visoki klirens mislim da je 12 cola i vucem ga bez brige u 3. Po ravnom i okrece svu masu u zemlju i ne stopa se mozda tu i tam gdje ima malo vise mase na hrpi,al oba tanjura su gore uvijek i oko 10cm rezu duboko daju se stelat po visini pa ovisi koliko duboko ores tak si stelas i nikad nebi kupoval plug bez njih!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Da taj razmak da mi je jos malo veci nebi opce stopalo.
Ja imam 756 visoki klirens mislim da je 12 cola i vucem ga bez brige u 3. Po ravnom i okrece svu masu u zemlju i ne stopa se mozda tu i tam gdje ima malo vise mase na hrpi,al oba tanjura su gore uvijek i oko 10cm rezu duboko daju se stelat po visini pa ovisi koliko duboko ores tak si stelas i nikad nebi kupoval plug bez njih!

Novi leopard ima dobar sistem ako si vidio nešta između crtala i pretplužnjaka. Nsam vidio u radu ali izgleda da bi noglo biti dobro
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da vidio sam to i mislim da je super,postoje i takvi diskasti plugovi ima na you tube,3 diska koja su pod odredenim kutem i ovalni su ko na tanjuracama i ores.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Da vidio sam to i mislim da je super,postoje i takvi diskasti plugovi ima na you tube,3 diska koja su pod odredenim kutem i ovalni su ko na tanjuracama i ores.

Da to sam i ja vidio na onim plugovima bosanska dubica to je zapravo leopard i čemu služe ti diskovi??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je za normalno oranje samo plice i traktor ih lakse vuce i picis brzo.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
284
Hvala! al,eto,bas je pajdas kod mene,on je imal trobrazdnog okretaca,visine 72cm,i veli da mu je to bilo prenisko,da se u kukuruzovini stopal,i da je i ovaj lemken sa 75cm prenizak i da to ne kupujem... ufff!

73 cm je klasična visina svih takvih Lemkena i neznam da ima neki da su puno viši. kad bi bil još viši oko 90cm il metar pa koji bi to traktor trebal da može dić plug tak visoko da ne nasjedne u svakom jarku... oral sam kukuzuovinu iza kombajna bez freze i nije se štopalo ni jedamput i zaoral je 99% kukuruzine, milina :icon_thumright:
ja sam prezadovoljan s plug, čak se i malo dvoumim radi prodaje, jedini razlog je kaj bi probal s nečim večim... a i mislim da je cijena ok, kad se pogledaju ostali po oglasnicima, ak se proda super, ako ne ja opet zadovoljan bude se našlo posla i za njega..


Uploaded with ImageShack.us
evo par videa, nije kvaliteta ali...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Xb_dMRUlUz8[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=lijUPEk7E2Q[/YT]
@šanana išlo bi i s 565 za silu, probano s 4320 u lakšoj, ide al fali prva vuča :(grin):
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Da to sam i ja vidio na onim plugovima bosanska dubica to je zapravo leopard i čemu služe ti diskovi??

To ti je umjesto predplužnjaka. Baš zato što je diskast trebao bi dobro odigrati ulogu predplužnjaka
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
malo i je problem dič plugove sa brazdom visokom metar,na našem je oko 95 i malo dojde nisko prednja brazda,pa onda dok idemo dalje malo rastegnemo kaj tak v pik ne stoji da ne strgamo špinac lemeša..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Koji plug tri brazde, znači, koliko cola i da nije pretežak za vuć za traktor 100ks. Mora zaoravat sve od kukuruzišta pa do travulja :)
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Da to sam i ja vidio na onim plugovima bosanska dubica to je zapravo leopard i čemu služe ti diskovi??

Diskasti prevrtaci, izgleda kao disk od tanjurace, moj frend ih je prilagodio i na imt plugove. Super stvar, odlicno zaoravanje bez i jedne trunke vani, i brazda ostane rasuta. To sam vidio cak i na nekim starijim vogel plugovima onim plavima.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Posljednje uređivanje:

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ne mora bit vario, ak mu previše brazda dole :)
Gledao regent i lemken, sad vogel, ne znam...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Ne mora bit vario, ak mu previše brazda dole :)
Gledao regent i lemken, sad vogel, ne znam...

bitni su ti gabariti. razmak između daski i visina. nemoj uzimat ispod 100cm dužinu između daski i visinu barem 75 ako je višlji još bolje. to će ti garantirano masu vrtiti pogotovo kuruzište bez problema, svi koji su kraći visina ne igra nikakvu ulogu..... promijenio sam plugova i plugova dok nisam našao ono za koje se neću na kuruzištu morat okretat i pazit i stati jer se štopa.
3x14" ti bi bio neki taman za 100ks sve više ide ali mučit češ traktor.
preporuka lemken, ili overum, vuku se jako lagano, lanzberg je već teži, a vogel i regent pogotovo, tako da odluka je na tebi.....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Toma i sami smo u sličnoj situaciji i bojimo se da mu bude okretač 3x14" malo knap, ipak je to samo 90 ks., Čak me više strah nošenja nego oranja. Traktor je dost kratak, no dal bi se tu ukomponirati uteg na PVH.
Neznam koliko imaš oranja godišnje, ja imam tak do 50 rali maksimalno i najvjerojatnije budemo uzeli ravnjaka 3x14" i to vjerojatno IMT za neku siću i generalno ga obnovimo i to je to.
Imam zemlje gdje mu je i 2x14" puna kapa, a svo ostalo bude išlo i s 3 glave.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
@šanana - meni bi bolje došao okretač jer ima njiva uskih i raznih oblika tako da bi on za to bio rođen... A gle di ne idu brazde, idu dve... tak kak se skida i četvrta kod jačeg traktora... Ovde ima u okolici dosta 3x14 i traktori od 80-100ks rade s njima... Ak se nađe dobro ak ne, nikom niš :)

@kikicMF - čuo sam da se i regent i vogel dosta lako vuču, rabe da teže, e sad... Ima par Kuhn-Huard, ne znam kakvi su oni, osim da kvalitetni ::)
 

Najnoviji postovi

Na vrh