• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Moje neko misljenje je ako ste vec do sada orali sa takvim plugom, sto se jos malo ne posluzite s` njim, dok se neskupe pare za obrtac, jer je posao neusporedivo bolji i laksi za odraditi, jednostavno receno gospodski :(bow):
U kategoriji ravnjaka, mislim da je recimo ovaj Lansberg daleko bolji izbor od IMT-a, da nepricam OLT-a, a narocito ovih novijih IMT-a.

Evo jedan kvalitetan ravnjak, samo ga treba iscupati iz tog gliba :(angel):
http://www.pik.ba/artikal/6410582/plug-tri-brazde/
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
samostreci

Gledam ove samo-ostrece raonike i vidim da nisu neka filozofija, samo sloj trvrdog vara na vrhu, sto mislite na postojece raonike da navarim isto ovako jedino me plasi da ih ne odkalim
raonici-lemesi-samoostreci-slika-25197093.jpg

nasalo sam elektrode rutilne kostaju 5 eura kilo
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
Dal se rade dijelovi za ovaj plug???
Konstrukcijski mi dobro izgleda ali je poderan do kraja.
Trebale bi nove daske, lemeši, plazovi, ma sve novo mora ići.
Ako bi ga dobio jeftino kupili bi ga!
Kakvog ste mišljenja o dijelovima, neču kovačke djelove, nego originali dal postoje???

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-3-brazde-landsberg-oglas-7076305
u mene prijatelj ima takav plug a imam ija samo stose moze pomjerat lijevi desno pomocu navoja i super smo zadovoljni sa tim plugom a nemoze ga ni trava niti slama utusiti
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Vogel & Noot LM 1020 C Plus.
Visina 78cm, razmak 102cm,štelanje 10"-16".
Godina proizvodnje 2008,zadnje dvije godine nije radio ništa.
Danas kupljen.

by6j.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Čestitam na kupnji,nek te dugo služi :icon_super::icon_super:
Plug je stvarno ko novi :icon_e_biggrin:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Vogel & Noot LM 1020 C Plus.
Visina 78cm, razmak 102cm,štelanje 10"-16".
Godina proizvodnje 2008,zadnje dvije godine nije radio ništa.
Danas kupljen.

by6j.jpg

svaka cast.izgleda super.nadam se da ce tako i orati:icon_thumright::icon_kidra:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hvala decki! :) izorali smo oko pola rali s njime za probu,plug jako lijepo radi,nema kaj,samo kaj je naštelan na 16",a zetoru je to malo onak,pa ga budem smanjil na 14". bas je kod mene bil kolega koji isto ima vogela,trobrazdni vario istog godista,i pregledal ga je,veli da u plug nema nikakvih ulaganja,sa svojih desetak ha sam 5 godina bez brige,on mi to bude jos sve fino nastelal,i oranje moze poceti. budem stavil jos slika kasnije,da se vidi i oprema,koja je full.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
hvala decki! :) izorali smo oko pola rali s njime za probu,plug jako lijepo radi,nema kaj,samo kaj je naštelan na 16",a zetoru je to malo onak,pa ga budem smanjil na 14". bas je kod mene bil kolega koji isto ima vogela,trobrazdni vario istog godista,i pregledal ga je,veli da u plug nema nikakvih ulaganja,sa svojih desetak ha sam 5 godina bez brige,on mi to bude jos sve fino nastelal,i oranje moze poceti. budem stavil jos slika kasnije,da se vidi i oprema,koja je full.

plug je stvarno odličan. Koliko je plaćen? Kojom oreš sa Zekom?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
plug je stvarno odličan. Koliko je plaćen? Kojom oreš sa Zekom?

hvala! placen je nekaj manje od 5000e. oralo se u drugoj i trecoj. u trecoj na 16" ide,ali mu je puna kapa,u drugoj ide skroz ok. plug smo nastelali samo otprilike i na brzinu,meni je bilo bitnije da ga dosta visoko mogu dignuti i da se lijepo okrece,a sad cemo se uz pomoc iskusnijih poigrati s njim,i onda budemo vidjeli koja mu je optimalna brzina i colaža. nemam puno zemlje,i oral budem tak da cuvam traktor,i da se lijepo napravi,pa mi dan-dva oranje više nikaj ne predstavlja. kod istog gazde uzeo i 250kg dodatnih prednjih utega,ali nisu bili na traktoru za vrijeme probe pluga,pa budemo jos vidjeli koliko budu oni pomogli.

EDIT- danek-ovo je drugacija zemlja nego moja,imam i ja pijeska,ali vecinom prevladava teska zemlja,tako da bude poslije pluga rotobrana imala jos ohoho posla! :)
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
284
hvala decki! :) izorali smo oko pola rali s njime za probu,plug jako lijepo radi,nema kaj,samo kaj je naštelan na 16",a zetoru je to malo onak,pa ga budem smanjil na 14". bas je kod mene bil kolega koji isto ima vogela,trobrazdni vario istog godista,i pregledal ga je,veli da u plug nema nikakvih ulaganja,sa svojih desetak ha sam 5 godina bez brige,on mi to bude jos sve fino nastelal,i oranje moze poceti. budem stavil jos slika kasnije,da se vidi i oprema,koja je full.

di je kupljen plug??
plug je 5+ :icon_cool:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaka cast,plug je zakon!!!!
Dosta novaca al dosta i pluga,i sad si miran kak bi rekli do zivota.
Kad bude u akciji zaoravanja kukuruzine nabaci koju sliku da ga vidimo u akciji.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
dosta je para,ali plug je kupljen od prijateljevog prijatelja,zna se koliko je radio i kako je radio,od opreme ima sve kaj moze imati,nema ulaganja u njega,tak da mi nije zao,makar sam mislio potrositi daleko manje novca,ali ovo je bila dobra prilika. uostalom,nekak se uvijek vodimo mislju da sve kaj se kupi,mora se jednog dana i prodati, i lakse budem prodal nekaj novije,nego nekaj iz doba hitlera. bude slika iz kukuruza,ali ne znam kad,posto se berba odgađa do daljnjega!
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
jel netko ima iskustva sa ovim plugovima riječ je o slovenskoj firmi TAKOMA MARGUČ plug je kopija lemkena odlično izgleda a takvu i cijenu ima za razliku od drugih proizvođača sad je pitanje samo kakva je kvaliteta materijala, slike su sa sajma u Bizovcu od petka
mislim da neko na forumu ima njihovu rotodrljaču kako ste zadovoljni snjima
27092013684.jpg

27092013683.jpg

27092013682.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Mi imamo njihovu rotodrljaču..
Imali smo prije manju od 230cm širine a sad je 300cm..Nije to neki profi stroj,ali sasvim solidno obavlja posao na zemlji..Mogu reč da sam dosta forsirao onu staru i sad ova nova trpi velike brzine,ipak s njom sad radi traktor od 135ks..Ukratko zadovoljan sam strojem,pošto je bilo duplo jeftinija nego neka "poznatog" imena..
Jedina mana je ta što je dosta niska cijela rd,pa mi kardan stoji jako koso u radu,malo razmišljamo o prodaji iste..:icon_smile:

Plugove sam vidio njihove,jedino šta mi se ne sviđa je ova zelena boja koju sad stavljaju,ma gdje su ju samo našli,,,
Kak je cijena za ovaj 4br vario?
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
ma boja mi nesmeta ni najmanje nego kvaliteta materijala da nebi ga pustio u zemlju a on se rastegne ko pračka onda bi bolje uzeo neki polovni lemken ili rabe, cijena je ovoga 10 tis e + pdv stime da ide 10% sajamskog popusta i kako se uspijes dogovorit jer gazda trenutno nije bio tamo kad sam bio uzeo sam br pa budem sutra ga kontaktiro, gledo sam još regenta sa tom istom opremom je 14000 + pdv a rabe 17400 + pdv lemkena nisam ni htjeo pitat :icon_hang:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Pošto su ovo jako novi plugovi na tržištu neznam dali su još usavršeni do kraja...:(nerd):
Malo sam skeptičan prema takvim proizvodima koji se još nisu pokazali u praksi kako rade...Trebalo bi probat dogovoirt s proizvođačom ako ga dade na probu,ili pa iči na rizik kupnje..

Ako je kvaliteta materijala kao na rotodrljačama onda nebi smjelo biti problema...
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
upravo tako a neznam sta da radim neizgleda loše al kad neznamo nista o njemu najbolje se malo strpit dok se to pokazee kako radi pa cemo vidit
 

Najnoviji postovi

Na vrh