• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
di su orginalni zadnji, to pitam? to je švicarski koncept, to su kod njih konji vukli, ne samo što je okretač, nego kad ga našteluješ, konji sami oru, ne treba ništa ni držati. iznimno rijetka stvar kod nas, zato pitam za zadnje kotače.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nije mi poznato. susjedi od vlasnika pluga su mi rekli da je plug rađen po narudžbi u Sloveniji i da je koštal 9.000 DEM. Pojma nemam jesu li odmah bili sa ovim kotačima ili su kasnije mijenjani. Ako se plug vuće s vitlom onda je to otprilike isto kao da ga vuku konji.
 

nikolagm

Novi član
Tu od
5 Kol 2014
Poruka
12
Ja orem sa 533 i slavoncem i u smonici mu je tesko dok pre par dana nakacimod suseda imt 755 sa njim je traktor mnogo lakse i brze orao.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,173
Ja ga imam godinama vec

141a5aefd3f39d5ea353a8339f6ceca7.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
inace imas na YT hrpu videa oranja gdje se vidi kako i deflektor odradi super posel, samo mora imati dobar kut,i hebacku kvadraturu,tak da bi ti to moglo biti jednostavnije i jeftinije rjesenje.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,173
Malo sam promatral ove godine plug i doso do zakljucka da deflektor tu nebu nis napravil...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Plitkim oranjem deflektor ne odrađuje posao, do njega treba dolazit određena količina zemlje da bi on imao funkciju. Ja sam ove godine uzeo metalne i namontirao ih ali zbog uvijeta nisam mogao orat na dubini koja bi bila dobra da bi deflektor odrađivao posao. Tamo di se je dalo kolko tolko duboko orat tu je deflektor dobivao zemlju i puno bolje se zaoravalo.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Znači da ga imaš kud spustit samo ga nemaš sa čime vuć. Pogotovo je to ove godine tako jer je zemlja jako sabijena plus šta je još i mokro.

Ja nešto razmišljam da bi probao kemijat sa tim deflektorima da rade i sa manjom količinom zemlje. Ako budem nešto skemijal i da to radi onda budem poslikal i tu pokazal.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Ja orem sa 533 i slavoncem i u smonici mu je tesko dok pre par dana nakacimod suseda imt 755 sa njim je traktor mnogo lakse i brze orao.
Pa to i kažem, puno lakše vuče 755 nego ove slavnoce. I da slavonac ne ide duboko u zemlju, barem moj, dok moj posavac 2X12 ide i do 40 cm u zemlju.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Slavoncek je dobar plug kad je u ispravnom stanju, ja imam homemade deflektore na njemu i kak veli kolega treba biti malo veca kvadratura da bi oni odradjivali posel. Slavoncek nije namjenjen za duboka oranja kao IMT plugovi. Vidi se razlika i u geometriji pluga (polozaj lemesa, izgled daske). Pretpluznjake na slavoncka nemas ni kam deti jer je to preniski i premali plug. Vise bi se stopali nego bili od koristi. I ruku na srce, imt 533/539 ore sa slavoncekom ali mu fali 10konja i jeno 100-200kila da bi on z njim radil normalno (imam tu kombinaciju). U idealnim uvjetima slavoncek lijepo radi, daleko od tog, al cim dodju malo tezi uvjeti, nije vise to to. Al svako radi s cim ima, moze i umije..
Ovo je mojih par proslogodisnjih slika di se vidi kak on radi, a uvjeti su bili malo je rec teski..
1zd8xz6.jpg

wvvmvb.jpg

28br05d.jpg

2dtys90.jpg

Ove godine jos nisam ni usel u brazdu, a mislim da ni necu tak brzo..
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh