• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad odrežem lemeše precrtam na federplatu špic i rep i onda zavarim al 1-2 cm duže nego što je bilo?
Kad slikam postavim slike. Bit će jasnije.

Ako nisu poderani više od 1 do 2 cm onda se ne splatiju popravljati.
Matozdenci ti je dal pravu širinu.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
I na vrhu navari 1-2cm po duzinu tvdom elektrodom i dobijes samoostreci, probao sam i dobro funkcionise
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Mozes i malo manji kut od postojeceg, ako ce se otkivati. Ne znam koliko se vidi sa fotke, nekako ovako
3a56cb518ee746c0501d7001abac5007.jpg
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Sa slike se vidi dosta, (onaj koji hoče vidjet ;)). Samo da peč preselim u garage pa da u toplom radim i plug dovezem... Dali postoji razlika u platama izmedju kamiona, prikolice i auta? Imam dvije, debljine 12 i 10 mm.?? Ova tanja je od auta sigurno jer sam ja skido, a deblja neznam, nju sam dobio.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ako ces ga otkivati kasnije, onda uzmi deblju,mada 2 mm ne znace previse, ali kamionska bi trebala biti jaca. Ako hoces, napravi si i spic od federa.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Moj stari pokojni je vario federplatu na lemeš i to je bilo katastrofa. Da li ju je odkalio kad je vario ili je bila slabo zakaljena federplata ili je bilo nešto treče ne znam. Znam da kad odu lemeši kupim druge i to je to.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Problem je što federplata i lemeš nisu isti materijal. Većinu lemeša ne treba kaliti nakon otkivanja, a federplata je već druga priča, ali ja ne bi ni njih kalio, nezgodno je to izvesti na tolikoj dužini, kad se otkuje bude solidno. Nije se sigurno popustila od varenja, pretpostavljam da je nije otkivao nego samo brusio, to uglavnom ne bude za ništa.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ima loših i boljih plugova imalismo imt 756 12" visoki i samo naslanja brazdu neokrećeju i konstrukciski ja slab. Znači navedeni plug kodmene nema prolaznu ocjenu.
Sada sam u potrazi drugog pluga i imt više i negledam.

Stalno su tu piše o tome kak IMT plug ne valja. Mi imamo 755 visoki klirens,i osvjedočio sam se da se strahovito štopa,i loše zaorava. Ali da je toliko slab kako se tu piše? Njega je djed kupio novog sredinom sedamdesetih,i godinama usluzno orao po cijelom našem kraju, kasnije su i drugi orali s njim,sa raznim traktorima... Orao je i moj otac,orali smo i brat i ja,potrošnog materijala na njemu promijenili za punu prikolicu,i prvi put se nosač brazde iskrivio prije par godina kad je stari zakačio kamen, i pritom uništio hidrauliku na traktoru. Tak da mi je čudno kako svi trgaju te plugove,a oru godišnje par jutara...
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
923
Mismo na našem lomili zadnju brazdu i ono gdjese vrši treća točka kačenja.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,172
Moj djed je na 756 slomio obadva donja prihvata (bolcne) na plugu. Orao je sa 6245 i naletio na panj..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Mismo na našem lomili zadnju brazdu i ono gdjese vrši treća točka kačenja.

Ista stvar sa zadnjom brazdom. Ali, nije to toliko loš plug, slabo zaorava kukuružnjak, a sve ostalo ide, a ono, solidno. I puno lakše se vuče zbog dasaka. Ja sam ga negdje čak i drugom vukao s landincem, a 560 s njime radi što hoće. Mislim na 755.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Upravo te daske zbog kojih se on lagano vuce i jesu problem sto on naslanja brazdu i lose okrece zemlju!!!
Dobri su to plugovi lili za ono vrijeme dok su ljudi marili za zemlju i drzali se one "tri oranja jedno spricanje manje"
Danas vecina ljudikad skine usjeve zemlju ili spricaju ili uopce nista nediraju do zimske brazde!!!
Jako malo ljudi gari zemlju!!!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Okrene on nju ako ima brzinu, onda je baca bez problema, al to ovisi o vremenu. Ja sam na ovoga što je bio kod mene stavio deflektor s većim kutem od oltovog i to je bilo solidno, ali hebiga, kad se zimska brazda odradi s njime, u proljeće između brazdi džungla izađe.
Ja za garenje imam PTO i mali okretač, 755 je prevelik za garenje bez točka, barem za nas koji nemamo finu hidrauliku.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja mislim da bi trebalo na te daske dodati one španere kao što imaju olt plugovi i malo zakositi sa njima daske, mislim da bi to možda pomoglo ljepšem okretanju brazde!?
p.s. tko se to danas iz Slakovca počastil sa trobraznim plugom okretačem? Jel to bil Regent?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Kada se plug postavi na ravnu površinu(beton), koliko plaz mora biti višlja ili i ona mora stajati na betonu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh