• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala ZJ.
S obzirom na tvoje pojašnjenje i opis @MARIETO88 kak je uspjel okrenuti plug, dovodi me do zaključka da ova njegova kocka nema nikakve funkcije, odnosno nema onu funkciju koju bi trebala imati. Možda je element koji prebacuje smjer zaglavljen u nekom položaju koji dopušta protok ulja kroz obje cijevi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,958
Ova kocka svakak ima funkciju na ovom cilindru, no ne onu koju je Marieto mislil da ima.
Funkcija joj je da drži cilindar blokiran u položaju, a ne da se plug u brazdi počinje okretati radi propuštanja razvodnika na traktoru.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mislim da je to blok ventil isto ko i na onom plugu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Hvala na pomoći i pojašnjenjima, posebno tebi ZJ.
Sad kopam po netu i vidim da je taj cilindar igla u sjenu :/
Ako neko zna trgovinu u Zagrebu ili okolici bio bi zahvalan?! :)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,108
I mene isto zanima gdje ima za kupit,pošto isto imam cilindar bez te kocke i moram uvijek okrenit smjer ručke u pravom trenu..
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
poslao sam upite na 4 mjesta, a zasada 2 odg.... strojogradnja nema, a rosi teh ima.

"Imamo ventile za oretanje pluga, cijena je 115 EUR

Tip pa odvisi od debeline cilindra, lp "
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Ekipa trebam pomoc, u potrazi sam za plugom tri brazde okretac, 14". Zanima me koliko lakse se vuce resetkasta daska od pune i je li to pravilo? Kod punih daski je li bolja duza ili kraca daska? Gledam malo njuskalo rabewerk s resetkastim daskama je bar 20.000 kuna, a npr eberhart/gasner/kuhn s punim daskama 12-15.000 kn. Jesu li ti plugovi losiji od rabe, koju marku gledati sto se tice lakse nabave potrosnih dijelova? Da ne uzmem nesto za sto nema dijelova?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
To koliko se koji teško vuce više ovisi o zemlji tj tipu zemlje nego o dasci.

U našoj zemlji koliko sam probao vuce se rešetkasta i puna daska praktički isto.

Rešetkaste daske po onome što sam vidio dobro dođu kad je zemlja glinovita tj ljepljiva te imaš osječaj da se lijepi za samu dasku i samim time povečava otpor prolasku pluga dok rešetkasta daska ima manju površinu i samim time manji otpor.

Duza daska teoretski daje malo manji otpor jer obično je i manje "zavinuta"
Mi smo kod zamjene daski na lemken opal 090 uzeli duže daske i osjeti se da ga nešto lakše traktor vuce.

Za koji traktor i kakvu zemlju tražiš plug ?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Marieto, ista takva kocka se navodi kod rosi-teh za okretanje pluga. Mozda tvoja nije ustimana
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
@Zoki ticić, bas sam gledao i vidio da je slična, ali nemam ti ja veze s hidraulikom. Gledam te plugove kod ostalih i vidim da niko nije dobii tako isporuceno, svi su dobili sam cilindar bez crijeva i iceg... Ja sam u Zg i cilindar je s menom pa ako nekoga znate da pogleda to?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Trebalo bi sa nekim vidjeti tko se time bavi. Vijerojatno postoji u zg neki servis hidraulike.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Jeli mi možeš poslat link od rosi teha, miss na kocku koja je najslicnija mojoj,, posto sam vidio da ima nacrt izvoda tj. koji izvod ide di...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
HIDRAULIČNI VENTIL ZA OKRETANJE PLUGA to stavi u tražilicu od njuškala pa će ti izbaciti sliku.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
To je klasična kocka za okretanje pluga,tako isto je i kod mene na plugu.Guraš ručku u jednu stranu i plug se okrene ako je sve ispravno u njoj.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Rekli su mi na servisu da se skine onaj komadic kaj strsi i da se unutra pomocu imbusa podesava osjetljivost.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh