• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
@Sanana nije se getriba polomila od pluga nego je pukao lezaj na diferencijalu kojeg nitko nije vidio kad se je traktor predlani slagao. Uostalom imas video di dobro cujes da se traktor ne muci :) dojdi k nama i zakapci plug pa probaj. To sto je vas traktor uscuvan ne sakriva cinjenicu da je pregrijan i da ce to kad tad dojti na svoje :) Tako i kod nas sa getribom. Doci ce mu zamjena John Deere 6910s, a on ce dobiti uske kotace za medurednu obradu :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pregrijan ili ne nema veze, motor je ko curica i radi kao sat, nema zamjerki. Nadam se samo da bude getriba što dulje podurala!

A za početak bude dobio 2 brazde okretača 16" i to je to. A i rotodrljača od 2,5m mu se smješi :)
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
To za rotodrljaču se slazem. Mi smo kupili 3m ali smo ju kratili na 2,5 i stavili lift tak da more sijacicu nositi :) Bude ti zal za plugove :) Neboj se getribe dobra je ona samo su sjebali diff jer ima samo malu splentu koja kosta 2 kune na osovini od planetraija, a puca ako ostane spera ukljucena :) Nas sada ima dupli planetarij sa dvije osovine kao pojacani neki.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, ma nebude nam žal za plugove kad si bolje trebutno nemremo priuštiti. A ti budu opet puno bolji od ovog IMT-a s kojim smo do sad orali.

Gogo, bili smo kod onog gore na SLO granici iza Zaprešića i najvjerojatnije budemo uzeli onog povišenog OPALA 090 2x16", plug je jako solidnom stanju, može odmah u zemlju, a i veli čovjek da može nabaviti i 3. brazdu za njega pa eto nagodinu mu dokupimo i bude 2+1 :)
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Koja je cijena tog OPALA 090 ,ako nije tajna?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Znači bil si kod Marija? Ima veliko gazdinstvo... Baš sam ga zval neki dan,nije imal dobre vijesti za mene. Čekaj,kaj nije onaj Opal 14 cola?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da bili smo kod Marija i stvarno je ljudina, nema se kaj reći :)
Gogo, kakve vijesti ako se smije znati??

Pa da, "po papirima" je 14", ali kad smo ga premjerili hvata između brazdi dobrih 40 cm, znači 16", kaj mi još i bolje odgovara, a nije povijen, onda je valjda tak.

Cijena tog opala je 1700€, no bude mala korekcija :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nije našel onakvog Kvernija nigdje,to su vijesti... A rekel mi je da se takav plug teško nađe,meni je žal ko psu kaj ga nismo odmah uzeli...
Čudno mi je malo to,valjda nije svinut,meni nije uopće izgledao ko da ima 16".
Jeste li ga mjerili i gore i dolje?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha, to sam i predpostavljal, pričal nam je priču kak mu je kolega na jedan-dva kupil i otpeljal kvernija iz dvorišta :D:

Ma nije savinut, mjeril sam i gore i dole, možda malo fali kaj ne lovi punih 40 cm.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Koliko tesko je pronaci jednobrasca okretaca i koje firme su ga radile ili ga jos rade?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Ja sam vidio jednog Imta jednobrasca okretača :). Ganc novog u Popovaci u Sekri ako se ne varam..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega je zaboravil napomenuti da traži mehaničkog jednobrasca okretača.

Usput da napomenem da i ja tražim dvobraznog 12"-13" ili 14" cola okretača, također mehaničkog za 565. Pa ako možda netko slučajno zna za kakvog solidnog nek javi.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Da, moze se sloziti i dodatna hidraulika..
Ili da je mehanicki, pa bi umjesto one rucke za povlacenje, stavil nekakav zracni cilindar i pomocu zraka aktiviral okretanje pluga..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Može se složiti samo košta 5 puta više nego mehanički okretač koji ako je u dobrom stanju radi bez premca.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Ako niste u brdu radi, inace male razlike i postane tragedija... Taj plug okretac od imt-a je cudna shema, 1x16" i ima 380kg... ja ga gledao i brzo sam otisao!

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Teška zemlj je ona gdje plug ravnjak nejde u zemlju,i ako uđe malo ne ulazi do 30 cm dubine nikako,bez obzira što su novi lemeši i špicevi na njemu,a okretači su teški pa ulaze do određene dubine,i u takvoj zemlji 95 ks i 3 + 14 plug nemogu ništa napraviti,a ako je zemlja malo lakša to već ide dobro,da se raditi.
Kolega Šanana,nemoj se ustručavati ako nađeš dobrog Nimayera,Gasnera,Eberharta,ja sam ih imao i u toj teškoj zemlji se pozna dobar plug,a ovi plugovi koje sam nabrojao su sigurno dobri,samo što ljudi nisu čuli za te neke marke pa misle da nisu neki plugovi,a vijeruj mi,ja dosta zemlje radim i probao sam ih sve i sigurno su odlični plugovi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh