• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,207
Re: Vogel&Noot plugovi

Ma ne razmete.
Traktor možda ima 95 konja, al Podravcima je preskupo tolike konje hraniti. :)
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Re: Vogel&Noot plugovi

Eto kuca do mene isti traktor o kojem vi raspravljate... Ima ravnjaka 3x14 (dubina 30-32cm) i okretaca 2x16 (30-35 cm dubina)... Koliko sam vidio traktor se ne muci ni s jednim, ni drugim... Uzbrdo s 3x14 zna imati proklizavanja, ali zanemarivo... Nezz na koliko vi orete, ali jako je bitna dubina i vrsta zemlje. Kod mene ima brda,ravnica te svih vrsta zemlja,,, te skoro svi imamo po vise plugova (kao sto i znam da i vi imte, no mi sve koristimo)..
Šanana, uzmi taj 2x?? i vjerujem da ces ga i ostaviti..

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: Vogel&Noot plugovi

Evo ovak, kod mene je pretežito ravnica i nebi bilo neki problem sa 3x14" u 80% svie zemlje koju imamo, ali imamo oko 10 kj teže zemlje i tu se pati prilično sa 2x14", još pogotovo kad nisu uvjeti, doslovno traktor stane u mjestu i kopa sa sva 4 kotača, eto to je problem kaj vi pojedinci nerazumijete ili ste toliko zatupljeni i ne prihvačate da je kod nekog drugačija situacija nego kod vas.

Takvu, za moj pojam težu zemlju treba kvalitetno obraditi, znači dublje izorati i dobro zaorati ostatke, a to s 3x14" plugom nebudem mogao.
Kolega ore takvu zemlju sa MF-100 ks 6cil sa 3x12" i ima dobranog posla i proklizavanja i svega. Pa gde onda mi sa 90 ks 4 cil. da to oremo sa 3x14" na dobroj dubini i sa dobrom brzinom.

Ne tangira me ni 5% kaj vi svi skupa mislili o tome, ja znam da budemo postupili ispravno i sa 2x14" ili 16" plugom okretačem malo večih gabarita, da budem oral u bilo kojim uvjetima i da nebudem ubijal traktor i patil sebe na tih +/- 50 kj oranja godišnje.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Re: Vogel&Noot plugovi

Kako ovdje ima smjesnih komentara od pojedinaca... jebes taj traktor od 95 konja koji nemoze vuc 3 brazde bilo gdje..to su gluposti decki. Niste vi jos pravi poso ni vidjeli... velim pojedinci

Ti si onda sigurno vidio pravi posao... Kod mene 100ks četiri cilindra jedva ide sa 3x12" plugom ako hoće dublje izorati. 3x14" je već pravi masivni plug,i 120ks 6 cilindara je na knap za njega,tak da ne melji gluposti.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Re: Vogel&Noot plugovi

Gogo, mislim da je čovjek htel reći isto kaj i ti a ti si ga suprotno shvatil, ak se ne varam, inače post je malo zeznut za skužit.
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Re: Vogel&Noot plugovi

Sanana slobodno dojdi na polje kad me vidis sa Same-om pa da vidis jel to muka ili ne. Jesenos je isao sa 3 radnom zbog velike vlage, ali inace 4 radna i ore bez problema. Mozda jednostavno tvoj neide tako dobro ko od tate :) Ali imam osjecaj da bi tatin pretrgno imt-ov plug popola hhehe. Ides manjom brzinom ali je brazda vise :) Tu na marofu imam vogel noot plugove 14-18 stelajuce 3 brazde i vucem ga sa 3640 John deere 115ks :) Nije da ide pjevajuc ali radi jako dobro :)
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Re: Vogel&Noot plugovi

Da ne bi bilo zajeba lako moguce da ce ti neki 2x16 bit veca borba za vuc od 3x14 , poznanik iste probleme imao i baš se torija i praksa nisu slagale.

Šta god misliš kupit probaj u toj zemlji koju smatraš težom.

Najbitnija stavka je da se ore dovoljno duboko a ne pretjeruje nepotrebno što dosta često ljudi rade.

I dalje dvobrazni plug smatram bacanjem novaca pošto vam nije hitno, pričekaj da naleti dobar 2+1 za novce koje imaš i to je to jer potrebe za žurbom nemaš nikakve.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Re: Vogel&Noot plugovi

Gogo, mislim da je čovjek htel reći isto kaj i ti a ti si ga suprotno shvatil, ak se ne varam, inače post je malo zeznut za skužit.

Ako je tako,ja se ispričavam.
Al o ovom se već milijun puta raspravljalo,za isti plug je negdje potrebno 60ks,a negdje 150,normalna stvar,samo se uvije nađe netko kome je to smiješno i neshvatljivo.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: Vogel&Noot plugovi

Za dvije brazde negdje 60ks negdje 150,to meni nikak nije normalno..
Isto kao i 2 brazde,tu ima više od 10vrsta colaže u tim plugovima,20vrsta plugova raznih,puno stavki..I samo ako je neka ekstremno mokra godina u pitanju onda snaga traktora može varirat,ali znamo da nije svake godine blato do pol kotača traktora..
Al prosječno 70-100ks ide sa 2 brazde bilo kakvim plugom večinom svugdje..
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Re: Vogel&Noot plugovi

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=ayzDf5W6UYY[/YT]

inace plug je nastelan na 28 cm ali nema crtala pa to igleda neuredno sto nas ne brine. gore su pretpluznjaci i jako dobro radi. Kupljen kod bakova u jako dobrom stanju za 16000 kn
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Re: Vogel&Noot plugovi

Za dvije brazde negdje 60ks negdje 150,to meni nikak nije normalno..
Isto kao i 2 brazde,tu ima više od 10vrsta colaže u tim plugovima,20vrsta plugova raznih,puno stavki..I samo ako je neka ekstremno mokra godina u pitanju onda snaga traktora može varirat,ali znamo da nije svake godine blato do pol kotača traktora..
Al prosječno 70-100ks ide sa 2 brazde bilo kakvim plugom večinom svugdje..

Nisam mislio na dvije brazde,nego recimo na 3x14". U nekim ultralaganim zemljama ga vuče manji trakor,negdje se i puno veči pati...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Re: Vogel&Noot plugovi

Sit gladnome ne vjeruje;)
Ako čovjek ima tešku zemlju,i nije sa parama na TI,onda si kupi dvobrazdni i jeftiniji plug,ako ima para kupit će si i dvobrazdni i trobrazdni i sve 5...pokriva se sa pokrivačem kolio je dugačak.Ako kolega Šanana želi i trenutno si jedino može kupiti dvobrazdni plug,valja zna zato je tako..
Uvijek se jave nepotrebne diskusije i rasprave na forumu u dvije stvari koliko KS traktor koji plug može vući,i Zetori vs drugi traktori i uvijek se isto završi...

Nije svaka zemlja ista i nije svaki plug za svaki traktor,to sam ja neiskusan i amater poljoprivrednik zaključio davno!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Re: Vogel&Noot plugovi

Tu se javlja dvosmislena misao,ja pretpostavljam da oni plugovi koje on gleda,znači odredjena marka i model,nema ispod te cifre a da je za njegove kriterije dobar!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: Vogel&Noot plugovi

Ma bravo komer, napokon netko ko me razumije.
Znači ne kupujemo mi plug tek tolik oda ga kupimo, tražimo određeni plug, određene marke, određene visine i razmaka između brazdi i u tom rangu nema dobrog 2+1 pluga za ispod 3000€, a dvobrazni u tom rangu smo našli za več oko 1500-1700€ što nam i odgovara i najvjerojatniej ga budemo uzeli, malo uložili u njega da bude onak kak mi želimo i mislimo da plug mora biti i bude nam poslužio nekoliko godina, samo da nemoramo više orati sa IMT-om.

Znači gleda se: LEMKEN, Rabe, Kverneland i eventualno Kuhn-Huard, mora biti višlji od 75cm i razmaka između brazdi minimalno 95 cm, mora imati što veče predplužnjake, crtala na zadnjoj brazdi, kotač je manje bitan pošto Same ima finu hidrauliku.

Još jednom napominjem, da smo uhvatili onaj Gogin Kverneland, ova priča bi bila več odavno završena, a taman nam je bio u cijeni i po našim zahtjevima.

Ne zanimaju me neki stari plugovi za kojih se više neda kupiti originalni dio, pa da mi kovač izrađuje potrošne dijelove od loših materijala, to nije to.
Zato radije bolji dvobrazni okretač, nego loš trobrazni.

Nemamo malčer, a imamo Bourgoin bez freze, to ostaju čuda iza tog berača i zato s niskim i kratkim plugom nemogu to kvalitetno zaorati.

inace plug je nastelan na 28 cm ali nema crtala pa to igleda neuredno sto nas ne brine. gore su pretpluznjaci i jako dobro radi. Kupljen kod bakova u jako dobrom stanju za 16000 kn
28cm?? pa kaj je to malo jače 10" zahvata po glavi??

Glede onog tvoj John Deera 115 ks, predpostavljam da je 6 cil, jel?? Ako je nikakav mu problem nije orati sa 3x16" u bilo kakvoj zemlji, 2 cilindra više čuda rade :)

al ovo mi je smjesno da ispod 3000 eura nema dobrog trobraznog
Onakvog pluga kakvog ja hoću nema, a ima ih svakakvih.

Da se razumijemo, ima 3x14" plugova u solidnom stanju za več oko 2200€, tipa Krone, Neimayer, Eberhardt i sl. ali to nije to i nije ono kaj ja želim.
Svaki plug ima različitu dasku i neki se dosta teško vuku, pa da se tu ne zajebem pusam na sigurno i tražimo ono s čim smo več traktor isprobali i znamo kak ide, a pošto je traktor te snage da je za 2 brazde previše, a za 3 premalo, radije idemo na to da mu bude lagano, jer ko zna, možda ga još i prodamo pod "novi" traktor jer je stvarno sačuvan i nije ubijan što se za puno takvih traktora nemože reći, treba gledati i na tu stranu.
Evo u nedjelju sam vidio još jednog takvog Explorera podrobljene getribe, kolega Razor je lani podrobio getribu i bilo je troška ogromnog, pa ljudi moji jer trebam i ja polomiti mu getribu sa prevelikim plugovima?!!
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Šanana nisi se trebo dugo neckat oko @Goginog pluga da si njega uzeo to bi ti bio pun pogodak al to tak hoce pobjegne kad je dobra ponuda ti najbolje znas kaj bi ti odgovaralo zato od mene sretno da nades dobar plug i da budes zadovoljan plugom!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh