• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Zadnja brazda poderana ko i lemeš,na prvoj mjenjan lemeš na drugoj ne,ne kužim takve ljude.

Vrijedi nekome te novce,pitanje je kakav tko plug želi i koliko je spreman ulozit da ga ima.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Sta smo onda zakljucili, koje marke izbjegavati, sta ne valja, sta je preskupo za odrzavati? Tri brazde okretac :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Lemken,ili Kverneland,prije Kverneland. Nema tu puno priče. :)
Koliko para misliš potrošiti?
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Do 3000 eura, ako moze manje neka bude. Ne treba mi savrsenstvo, samo da ne uzmem neki krs pa da ne zatrpava i da su dijelovi kao suho zlato. Kod mene i selu prevladava vogel i rabewerk, lemkena se i nađe u oglasu, kvernelanda bas i ne. Gogo jel mi mozes reci neki slovenski oglasnik da malo bacim oko?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Imaš i Avto-Net, Oglasi.si,Solomon.si...
Eh,još prošli tjedan je bio opaki Kverneland iz Slo na Njuškalu za 3000e, baš sam ga htio ići vidjeti,i odmah uzeti,onda se prodao...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovaj Kverneland mi je sumnjiv,takav model nisam nikad vidio... A i ne znam dal me slika vara,izgleda kao da nije jednak razmak između brazdi,kao da je ova treća od drugog pluga...
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
253
Zvao sam ovaj oglas za Kvernelanda i covjek kaze da je to neka saradnja izmedju Krone i Kvernelanda bila.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Dečki trebam savjet,
Trebam izvaditi prateće kotače jer su nasači svinuti i plug ne mogu pustiti dublje od 20 cm...Pa bi ih htio izvaditi i izravnati pod prešom nosače..

Ja sam ih izbio ovoliko koliko je hrđavo a sad trebam dalje,ali tu ne ide van.
Evo slike

29zo46v.jpg
[/IMG]

ap9rsx.jpg
[/IMG]
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,095
Probaj nekako podložit,pa hidrauličnom dizalicom između kotača i grede pluga:(devil):
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Digni plug na hidraulik, stani kraj neke poluge, ograde ili nešto slično di nećeš izbušiti gume i puštaj plug dolje na to dok se ne izbije, ili ako ti tko u blizini ima prednji utovarivač s potisnim cilindrima da ti se "nasloni" na to pa da istisne van
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Uzmi jedan komad koji prođe u rupu ali da je uži od originala i onda sa velikim batom dok ne izađe.
Ne vidi se baš da si špricao sa wd-om ili tako nešto. Našpricaj malo pa vrati nutra koliko je izašlo, ponovo našpricaj pa probaj ponovo izbijati.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Si siguran da nema neki graničnik koji sprečava da ispadne kotač van kad se vijak/graničnik otpuste ?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne vidi se baš da si špricao sa wd-om ili tako nešto. Našpricaj malo pa vrati nutra koliko je izašlo, ponovo našpricaj pa probaj ponovo izbijati.

S obzirom da je krenulo, našpricaj i malo unutra, malo van. Valjda znaš kak to ide. :(hi)::(hi)::(hi):
Ne vjerujem da ima dodatni graničnik, moral bi se videti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,958
Vjerojatno se nakovalo na mjestu šarafa, pa zato ne ide.
Naj na silu; zemi veći čekić :D:
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Dečki,zaboravio sam reći.Izbili smo sa čekičem 10kg :D:
Išlo je na ravnanje pod prešom i sad su stavljeni nazad gore.

Stavljeni su na zadnje rupe i dok mjerim od betona do kotača kaže 24cm,e sad meni je to malo(pošto smo orali 33-35 cm).
Nisam išao probat koliko ore,ali ja mislim da budem morao skidat i bušit nove rupe?????
 

Najnoviji postovi

Na vrh