• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ja se nebih s time zamaro,u ostalom nečeš ti njega neznam koliko zagrijat pošto češ variti dio gdje je puko(zadnji)!!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Samo oštreći nisu termički obrađeni nego na jednoj strani navareni tvrdom elektrodom. Na taj način se više troši ona druga strana koja nije navarena.
Zanimljivo je zakaj je pukel. Jel sa zadnjim krajem naletel na veći kamen?
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Neznam zakaj al pukel je kak cementni brus ,kasno sam skuzio da fali komad,sumnjao sam u jedan kamen medjas i sve sam oko njega prerovao al ništa, kasnije ga pukom srećom nadjem u pol njive tako da neznam od čega je vrisnuo.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Samo oštreći nisu termički obrađeni nego na jednoj strani navareni tvrdom elektrodom. Na taj način se više troši ona druga strana koja nije navarena.
Zanimljivo je zakaj je pukel. Jel sa zadnjim krajem naletel na veći kamen?
Ja imam jedan samooštreći koji nije nigdje navaren, ali je duplo deblji od tih današnjih "tzv" samooštrećih, i stvarno je uvijek oštar, a ovi falš dovareni s izoranih 10 hektara trebaju dovarivanje inaće se istroše do kraja.
Jedino nisam siguran dali smijem taj pravi samooštreći dati kovaču da mi ga isklepa.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Koliko ja znam, samooštreći se napravi tako da se gornja strana lemeša otvrdne. To se može napraviti navarivanjem tvrdim elektrodama ili površinskom termičkom obradom (npr. cementiranje).
Ako je lemeš navaren i kasnije obrušen, zavar se gotovo ne vidi.
Ja ti ne bi preporučil raskivanje samooštrećih ako nisi siguran na koji način su izrađeni. Osim toga, materijal je izabran ovisno o načinu izrade.
No, ako su baš za baciti, a imaš dobrog kovača koji može utvrditi o kakvom se materijalu radi i nije preskup, možeš pokušati. Ne buš puno izgubil, a možeš dosta ušparati.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Pozdrav,

zna li tko koji je ovo plug? Ja mislim da je OLT, samo prefarbani, al nisam baš iskusan pa nek netko iskusniji pomogne i još jedno pitanje: što znači da se može pomicati po širini?

Hvala unaprijed :(happy): :(happy): :(happy):

Edit: namjeravam ga vući sa 533, mislim da mu je taman?
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Neznam na koji plug misliš,nema slike?
Pomicanje po širini znači da se može riktat zahvat pluga,za to najčešče služi ona ručka na plugu!!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To ti meni vuče na neki oblik olt slavonca. Uzmi rađe dobar imt 755 ili olt posavac 2*25 i ori ko čovek

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Nekaj kemijam ,jednobrazni plug Olt Alkar-1 ,16" , niko na netu ne spominje da ima lemeš - raonik za njega.

Četri rupe, razmak 150-150-75 ko na imt 14"-16" .Jel bi to pasalo , na IMT je duljina raonika uz dasku po nacrtu 500 mm, ja ovdje mjerim 460 . Ak je odrezan nije problem, samo da nisu rupe zamaknute na stranu, pa ne paše razmak od špice ?:icon_question:

.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
To je definitivno slavonac,što se tiče same kvalitete oranja on je bolji od imt 755 samo on teško ide preko 20 cm dubine oranja!!
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Na plugu sa slike se može podešavati i razmak između brazdi, ima podešavanje sa vijcima kao na onom starom imt toplinku. To znači da je taj plug po modernom nazivu "vario" .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,958
Nije to stari Slavonac, iako izgledom malo podsjeća na njega.
 

Najnoviji postovi

Na vrh