• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Moj regent tako ima. Kad je bas puno zemlje treba sici s traktora i postrugati, ali to stvarno jakoo rijetko. ove godine mi se još to nije desilo a pooral sam nekih 20ha.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Danas sam gledo Vogela L950 pa zato i pitam, posto imam Rabewerk mehanicko okretanje pa se zna desit da se ne okrene kad je veca strana i ako ima zemlje pa ga moram rucno okrenit.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Dosta ljudi je slozilo si dva crijeva i olakšalo život, osobito kod vas bi se trebalo relativno jeftino to moc napravit.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Pozdrav, prije par dana sam se ponovio, stigao je novi plug nisam imao vremena prije postavit slike.












Plug ima i predplugove samo ih nisam postavio. Placen je 650 eura.
 

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
3dd18fbdb6a570e357d153dbcf518502.jpg
e610371258db80ac5c4d75560beb3192.jpg


Evo i pluga od kolege Matije, zezao me je u pocetku dok ga nisam pogodio, a na kraju sam ga nakon oranja skinuo i zamaknuo malo jer mi je prva brazda malo veca od druge. Imam jos jednu parcelu za odraditi pa cu staviti jos koju sliku.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
755 je 10" ili 25cm zahvata po brazdi a 756 je 12" ili 30cm zahvata koliko je meni poznata matematika oko imt plugova.

Poslano sa mog TPC-7152 koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
Imt plugovi nemaju colažu u nazivu... oznaka .25 označava da su kverneland glave, Postoji i 754 plug,isto 12 cola i isto kverneland, a IMT FOP ima vogelove glave
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Dali se plug teze vuce kad ima predpluznjake.

Nemam baš nekog iskustva u oranju sa predplužnjacima ali oral sam nešta malo sa njima domaće izrade, dok nisam jednog zgubil, i rekao bi da ga je još lakše orati.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Imt plugovi nemaju colažu u nazivu... oznaka .25 označava da su kverneland glave, Postoji i 754 plug,isto 12 cola i isto kverneland, a IMT FOP ima vogelove glave
Bogme nisam znal, ja sam uvijek mislil da su im to oznake colaže.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja nisam ništa primjetio da je lakše bez pretplužnjaka vuči plug,pa sve što pretplužnjak ne skine skida daska,taj dio zemlje treba otkinuti i okrenuti,recimo crtalo bi tu moglo doči do izražaja,odreže zemlju,ne mora daska trgati.Oranje sa pretplužnjacima je sigurno bolje,u prolječe na oranju bez pretplužnjaka prije trava nikne,ima još dosta prednosti ali da ne nabrajam dalje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
755 je 10" ili 25cm zahvata po brazdi a 756 je 12" ili 30cm zahvata koliko je meni poznata matematika oko imt plugova.

To je moj bivši plug, a Krešo je novi vlasnik:(nod):

2x12", Kverneland glave....nisi pratio na satu, bio je plug u oglasima na forumu, sve je potanko navedeno.

Inače, kolega Krešo, jesil zadovoljan sa kupovinom, si ga "dobio" da ti fino ide za traktorom??


I daj postavi par slika od oranja u temu "Oranje" da vidimo kak slaže brazdu ::D
 

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Nisam ga jos sasvim dobio da ide kako bi trebao ici, vidit cu kaj sam dobio sad kad sam ga zamaknuo. Moram tanjuracom satrat travu jer je ogromna do ramena visoka, 3g nije nista raslo na parceli osim trave i oranja jednom godisnje, bit ce je manje na proljece. Pa cu to kroz ovaj tjedan odraditi i postati slike.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ok, igraj se dok ga ne dobiješ, barem kod tog pluga to nije velik problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh