• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Nema prednje crtalo, ovi deflektori su za bacit jer su plastični i pucaju nakon par metara. Orao sam sa takvim par puta samo poslije žetve i radi ok, kukuruzovinu nakon berača nisam zaoravao tako da ne znam kakav je.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Plug izgleda dobar samo mi se čini nizak. Rupe bi trebale biti zahvat prve brazde pa colaža. Samo ih ima dosta, veliki raspon. Ima tu još mogućnosti štelovanja pravca tj. vuče pluga ali ne vidim dobro.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
726
Nedaleko mene se prodaju ovi plugovi, ovaj koji prodaje nezna ništ o tome, pa me zanima ako prepoznajete marku, dali je sa njima sve u redu, i dali bi to 539 potezao.



 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Po svemu to su oba Olt plugovi. Ovaj drugi je Slavonac, a prvi nisam siguran kak se zove. Ovisi o zemlji, ali mislim da bi 539 trebao raditi sa oba bez većih problema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,965
Zagi bež' od toga.
Za Štorea je primjeren plug 10", ali nemoj kupovati niski. Štore nema problema s podizanjem visokog pluga.
Pogledaj, da se najti stranjskih plugova po povoljnim cijenama koji su bolji izbor od tog IMT-a.
Ak već hoćeš takav tip pluga, gledaj OLT Posavac 10" 2.25VK.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Nije Baš da hoću. Al trebam nekaj najti da imam, pošto je moj olt(pto isto al pomični) za otpis,jer po svemu suđeći je popigan. Mislio sam da je taj dobar,jer sad kad sam orao jesensku posudil sam IMT-a 12 nk. i islo je jako dobro.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
IMT je smeće,ko i PTO...(jedan ne zaorava dobro a drugi je prenizak) Ono gore ne vjerujem da je slavonac, prije je to kopija fergusona 10 cola, a slavonac je 12.
Potraži nekog posavca 10 ili 12 cola,ili leoprada
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Nije IMT baš tako loš, treba se samo malo sa njim poigrat i lijepo poslije zaorava. Istina da treba imat i traktor koji će ga vuć.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
To nije plug za težu zemlju jer ju uopće ne okrene nego prislanja,on radi najbolje u laganoj zemlji
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Tino, probaj ga proširiti za 8-10 cm pa da vidiš kako se ore.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
PTO plug je sasvim solidan. Makne se kotač, i ostave se samo crtala, i nema štopanja, samo što on dublje od 25 neide. I sasvim dobro zaorava.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Što se tiče IMT-a, treba mu traktor koji nema na svakom mogučem mjestu lufta, sam plug ne smije imati lufta, ne smije biti savijen, dobri deflektori i zaorat će sve moguće i oranje će izgledati samo tako, ako se dobro uštima.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
Ilovaču nebu zaoral garant, a niti deflektori mu ne pomogneju jer tam nemaju nikakvu funkciju
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Evo oranje s imt om 12 cola.Kukuruzovina iza berača. Puuno mase. Nije idealno al nije istina da ne može zaorat, čak i u ilovači.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ilovača se ore lijepo kad je toplo poslije pšenice. U njoj mora biti veći zahvat pluga ako će ju okrenuti, a ako je blatna samo diži plug i briši doma.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije Baš da hoću. Al trebam nekaj najti da imam, pošto je moj olt(pto isto al pomični) za otpis,jer po svemu suđeći je popigan. Mislio sam da je taj dobar,jer sad kad sam orao jesensku posudil sam IMT-a 12 nk. i islo je jako dobro.

Imaš mojeg pluga na ponudi, IMT 756.25 sa Kverneland glavama, visina 63cm, razmak 85cm, 2x12", plug samo takav, več 20 godina oremo s njim i još se nikaj nije sfrkalo na tom plugu, kaj je da je ima kvalitetnu ramu :)
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Dali neko ima iskustva sa okretacem koji ima samo jedno crijevo i opruge, kako ponasa u strani i kad se nalijepi zemlje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh