• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
E to, to samo da toga ima kod nas, isel bi pogledati, ili nekakvog dvobraznjaka mehanickog kupiti i jednostavno zadnju brazdu skinuti i orem sa jednobrascom..
Mislim da je to kolega Iwanho napravil na regentu..
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
504
Može a i nemora biti,istina daleko je otraga brazda ali nebi znal možda je to za neke njihove specijalne namjene ;)

Poslano sa mog HUAWEI Y330-U01 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Talijanski plugovi su pretežno na dulje pričvršćeni za bolji grip u tvrdoj zemlji, jest da hidraulika nije presretna ali ore.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Taj nema ni predpluznjake ni deflektore, a ja najvise orem kukuruziste iza beraca, a kad bi se i skinula zadnja brazda, jel bi se uopce ova prva mogla nastelati na 14, 16 cola?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
deflektori su najmanji probelm,nisu pa tolko skupi,a ugrade se na ove rupe gore na dasci i šibaj,a za raširivanje treba vidjet na licu mjesta
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Jednobrazni okretač bi se najprije našao REGENT,u selu ima jedan 16colni,i na oglasniku znaju naletit..To je zakon za 539 i oranje..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Točno. Ja sam ja skinul jednu brazdu. Zbog plazova i pete se mora skinuti prva i na njezino mjesto montirati zadnja. Kad sam izoral jaro tešku zemlju, jednostavno sam glave koje su prije bile naprijed, montiral otraga. Kod oranja srednje teške zemlje je išlo OK.
Za mene je to velika prednost jer imam samo jednu njivu s teškom ilovačom i za nju bum skidal zadnje glave. Dva vijka skinem i jednog otpustim, dignem hidrauliku i jedna daska s nosačem ostane na podu. Okrenem plug i ponovim operaciju. Gotovo za 10-ak minuta. :icon_fU:
Ponovno montiranje traje koju minutu dulje jer treba poštimati rupe za prolaz vijaka.
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Pozdrav svima. Imam plug Niemeyer Volly Mat 3-brazni prekretac od 14-18 cola. Zanima me da li netko ima takav plug 2+1 ili 3+1 a da su mu te zadnje brazde viska i da bi prodo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Antonio, to bi me možda koštalo pol penez koje sam dal za plug.
Tak sam dobil isti efekt, a nisam utrošil peneze na kupovanje plazeva i peta.
Zanimljivo je da su plazevi na prvim daskama samo nekih 5-6 cm kraći nego na zadnjim, ali nemaju pete. Kad sam probal s njima, nije nikak išlo, a kad sam zadnje daske stavil naprijed, druga pjesma.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Decki vidim pisete o plazovima..
Ja cu sad svoje mijenjat pa mjerim zadnji su duzi za 10 cm od prva dva...
Jel to tak da najbolje kupim kak je i gotovo?
Kratki su uredu al dugi pa moze se svaki noz kojeg reklamiraju posramit hehehehehrhe
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zadnji bi morao uvjek biti duži.
Nama na Opalu 090 zadnji plazevi novi su dugački 60 cm, čekamo ih ovih dana da stignu., a prednji su oko 40 cm.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,488
Pa bas i nebi morao biti duzi zadnji. Koliko vidim dosta novih ima od prve do zadnje brazde dugacke plazove.
Kad bude za zamjenu na oba pluga cu stavit sve dugacke.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Jednobrazni okretač bi se najprije našao REGENT,u selu ima jedan 16colni,i na oglasniku znaju naletit..To je zakon za 539 i oranje..


Za čega je to potrebno, imati okretač sa traktorom imt 539????

Šteta novaca uloženih u plug, možda jedinu primjenu ima, ako se ore nizbrdica, pa jednom oreš na jednu stranu niz brdo, drugi puta drugu stranu, al za ravnicu tako tjerati jednu brazdu i sa fergusonom, nema smisla.

Za veče parcele i veče traktore je to OK, pogotovo ako traktor ima reverzer, jer ovako stalno na kraju njive ubacivati u prvu, pa u rikverc, koliko puta se stisne kvačilo, bez potrebe, jer ja kad krenem orati, onda nema kvačila, samo na krajevima podižem i spuštem plug, a tu se jako štedi i lamela, mjenjač, druk ležaj i sve ostalo u tom sklopu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Ne slažem se, orem sa ravnjakom, ali okretac ima puno prednosti. Kad orem sa ravnjakom idem do živice ili do medje skroz koliko mogu da manje ostane uzglavnica za orati..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Slažem se, okretač ima puno prednosti, na kraktoru od 80-90 konja, minimalno, i to pravi okretač, koji ima visinu (klirens) od 75cm i razmak između brazi od minimalno 90cm nadalje, a na fergusonu nema nikakvu prednost, pogotovo što ima vjerojatno mehaničko okretanje, i svaki prolaz slijedi okretanje pluga.....

IvanKC, da si sam sijao kukuruz sa svojim fergusonom koji ima kabinu i da trebaš okretati markire, onda bi znao što je to, ja skidam staklo, a u oranju obično bude hladno da se staklo skida, da tako napraviš samo jedno jutro, poslije bi odustao i vratio se starom načinu rada....a novac bolje skupljaj za veći i bolji plug, kada kupiš jači traktor

Veći traktori imaju hidraulično okretanje, i to sve puno lakše ide....
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Nije tema, ali jel se za automatske markire može provuc neka spaga u kabinu i samo povući?
 

Najnoviji postovi

Na vrh