• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Koliko imaš para?
Ako je teška zemlja 2 brazde su ti ok,ako imaš koga,posudi 3 brazde pa probaj...
Ja sam bio u istoj nedoumici,i posudio sam 3x14 i ide to ;) samo je moj traktor 80ks...ali je i ravnica a i nije teška zemlja...
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
to sam si i mislil, posudit od nekog i probat, to bu najbolji test

a za dvobrazni bih dao do 12 k kuna, za trobrazni mozda do 16k ne vise.. ima na njuskalu neki slovenac prodaje vise plugova pa sam mislio se zaletit pogledat, na sta treba pazit kod kupnje ?

btw, koja je razlika realna u brzini.. recimo za primjer 1 ha sa dvobraznim i trobraznim.. znam da su neke fore sa dvobraznim mozes brze ic pa na kraju sa trobraznim niti nisi puno brzi. Ali imam dosta parcela koje nisu velike pa me strah sa trobraznim kak sa njim zatvorit uz medju itd..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pošto imaš traktora kakvog i mi, a veliš da imaš težu zemlju, moj savjet je dvobrazni. Bude ti lakše na malim komadima, pogotovo ako si brdu.
 

Neff

Novi član
Tu od
7 Ruj 2016
Poruka
10
Pozdrav svima...da li netko zna gdje mogu kupiti lemeše za ovakav plug u okolici Ivanića Grada? to je alkar, 12 cola...hvala
 

Prilozi

  • plug-dvobrazni-12-coli-alkar-slika-38432058.jpg
    plug-dvobrazni-12-coli-alkar-slika-38432058.jpg
    39.8 KB · Pregleda: 109

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
U sunce mu, onaj Regent je pravi, gdje je to u Sloveniji, ja bi ga odma kupio, pa nek kosta koliko hoce?
Mislim da bi kukuruzovinu zaoravao super..
Jos bi mu ja slozio zracni cilindar koji bi pogurnuo ovu rucicu za okretanje pluga..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Regent je bolji izbor,i ja mislim da to mora orati ko violina...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod ovog Regenta je loše riješen prihvat crtala. Ako je njiva zakrivljena, veliko je opterećenje na ležajeve. sve ostalo za 5.

Ivane,
piše da je u Radencima.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Sad trenutno nemam vremena ni za lijek, ali ovog ljeta bi si htel tak nekaj naci, znaci da je pravi, veliki jednobrazni okretac, koji bi zaoravao kukuruzovinu bez problema..
Jel pravoga oranja bez predpluznjaka nema, onaj ko ih je izmislil svaka mu cast..
Ovo kaj mi pojedinci oremo s imt-ima i ostalom skalamerijom koja ima samo deflektore, to je samo jedno veliko nuzno zlo..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
neznam kako vi to ako s jednobrazdnim nemožete zaorat kuruzovinu onda neznam.
Kolega ima olt ja imt jedan i drugi zaore super.
A ima jedan 3 brazde okretača kvernija pa prvo malčira pa ore isto se štopa.
Ako ćeš posao pravi malčer urediš i onda izoreš.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mali, nije problem ni u deflektoru, ni predplužnjaku, problem je u IMT-ovoj dasci koja ne okreće, več samo naslanja i kad dođeš u neko malo bolje sabito tlo, oranje je katastrofa.

Dok ne probaš bolji plug nebudeš znao za razliku.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Točno je kaj veliš da je problem u dasci, ali predplužnjaci zlata vrijede, a deflektori srebra.
Pomognu i kod lošije konstruirane daske.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Na 1 brazdi nije problem .
Ako ima deflektor .
Kod nas nema baš nekih boljih plugova imt i olt većinom i leopard koji.
Malo dalje ima par okretača ali dubina oranja im je oko 20 cm .
Pravi plug vrijedi ali eto da se i s ovakvima radit ako imaš malo umijeća ispadne posao.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Koji je ovo plug?

cd550e31d776296c6b97d66aba6bde71.jpg


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Ovo je neka univerzalna rama, moze se koristiti i za lijeve glave koliko sam ja primjetio, e sada koja je marka bog te pitao.
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
Mane nije li to eberhart 8 ili 10 cola plug čini mi se da moj kolega ima takvog za njegovog sam siguran da je eberhart bas ću otići i usporediti
 

Najnoviji postovi

Na vrh