• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
10" je, koja je marka čovijek nema pojma. Kolega mi je zainteresiran za njega a nema pojma o plugu. Ja ga nisam uživo vidio.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Može li mi netko reći tko je proizvođač ovih plugova bio u bivšoj Jugi, ima naljepnica na njima, ali se poderala sa godinama. U mojoj su obitelji ti plugovi sigurno oko 30 god. ako ne i vise i naradili su se bome dosta svake godine.
2s96bk1.jpg

2regn6x.jpg

rjdtef.jpg


I ovdje su mi nedavno pukli pri oranju, tj. prijatelj je orao kod mene i valjda su zapeli negdje u kamen, jer je on cuo kako je nesto puklo, ali nije bio primjetio odmah da su oni pukli, tek naknadno. Sta mislite hoce li dobar var drzati ovdje uz pojacanja sto se stave kad se bude varilo?
fp77eg.jpg
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Hvala na info...e sad kad je ovo prvo vareno ne bih znao,jer se vidi da je var star, a mozda je tada samo bilo u fazi pucanja kad je vareno pa je izdrzao...uglavnom imam dobrog varioca u blizini pa cu njemu otrati na varenje kad budem mogao

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Dali valjaju sto ovi sipovi okretaci?
 
Posljednje uređivanje:

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Pozdrav svima mislio sam da uzmem plug ovaj kozarska dubica sto prave Leopard se zove, gledao sam temu o tim plugovima i ljudi prilicno kazu da su dobri, juce vidim covjek u susjednom selu ore sa takvim plugom 30,2 mu je oznaka kaze covjek da je to isti kao IMT-756. E sad jel zna neko jos jesu dobri plugovi i kako su se pokazali ako neko zna iz iskustva? Imam zetora 6211 60ks.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Sa kojom elektrodom se navaruje daska pluga? Daske su dobile "fleke"pa bi to navario.

Ja sam s bazicnom posto je prijatelj uzeo plug zabio ga u kamen parkirao i pobjegao.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
To je 3x16? U nekoj laganoj možda i da, u teškoj nikako.
Bolje neki 2x14 da se ne muči traktor previše.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

telnett

Član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
81
755 je 10 coli 25cm
756 je 12 coli 30cm
757 je 14 coli 35cm
758 je 16 coli 40cm

drugi broj iza tacke oznacava broj brazdi . Ovo vazi za plugove proizvedene bas u IMT a za proizvedene u FOP Novi Becej idu druge oznake .

577 radi sa 2x40 u osrednjoj zemlji bez veelikih brda .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Nije mi jasno to s deflektorima.
Zar nemaju u toj tvornici internet da pogledaju malo kak izgledaju deflektori iznad daske, oni moraju biti zavinuti da skidaju gornji sloj u dno brazde.
Krasno su osmislili nosače i upore iza deflektora, samo da su ga još bolje uvinuli, bio bi pun pogodak.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Da skroz malo su povijeni ne znam zasto, mozda zato sto je sam plug osmisljen kao da prevrce brazdu a ne da je slaze pa zato nisu toliko obracali paznju na to. Valjda ce da radi i nako i vako .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
više izgledaju kao povišenje daske, nego kao deflektori.....baš me zanima kako funkcionira jer cjena nije neka, to bi bilo oko 950€ ako se nevaram.....jel možda znaš cjene ostalih plugova?
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Da upravo tako, vise kao povisene daske nego kao deflektori mada oni to rade po porudzbi stavljaju te deflektore jer oni ne dolaze u osnovi pluga i nista mi vise nisu naplatili al eto mora im se naglasiti za to jer sam kasnije saznao da ne rade to nego samo ako im se kaze, a za cijene najbolje da nazoves firmu imas broj na njihovom sajtu .
 

Najnoviji postovi

Na vrh