• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Leopard (Nova mehanika Kozarska Dubica)

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Skupi jbg kvenerland iskreno ja i ne orem to puno nesto mi jeftinije treba do 2500€,a traktor je prelijep ja sam prezadovoljan ima 62 konja ali pod gasom preko 1500 obrtaja msm da ima 10 vise toliko dobro povuce a koristim ga najvise vozi cisternu i frezu i eto kad ima sta da se uzore
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Kakva su iskustva sa plugovima model Jaguar sa Y daskom?

Kako zaoravaju kuruzovinu i oru u teškoj zemlji? Imam problem sa oltom da mi u jako navijenom terenu vrati brazdu nazad, s ovim dugim daskama bi možda rješio problem..
 

Prilozi

  • plug-jaguar-mehanika-kozarska-dubica-slika-110679600.jpg
    plug-jaguar-mehanika-kozarska-dubica-slika-110679600.jpg
    28.3 KB · Pregleda: 17

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Neznam na koju dubinu oreš ali ako oreš preko 20 do max 25 cm teško da će ti i jedan prekrenuti žutulju u brdo.
Već ako ideš na neki drugi plug moj ti je savjet okretač. Koliko god izgledalo besmisleno ali brže si gotov sa okretačem, i nema razora. Još pogotovo kod tebe u brdu voda baš i ne stoji ko u nizini. Samo kažem svoje mišljenje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Vogel mi je slab i to ne dolazi u obzir. Imam Olt Slavonac 3.30 koji je težak i jak pa mu nije svejedno u teškoj zemlji.

Baš obrnut problem ja imam.. Dok orem sa kotačem, 3 brazda u navijenom se vrati nazad i onda kad idem drugi krug sve se kosi i prva brazda ne radi. Sa dvije brazde tu plug spuštam koliko traktor može vući i onda nema brige..

Zato gledam neki plug s dugačkim daskama koji bi orao malo pliće u teškoj zemlji, naravno da lijepo zaorava i da okrene tu brazdu i ne vrati je nazad.

Taj moj olt ima visoku dasku i traži dubinu da bi lijepo radio, a kad idem na donju stranu 25-30 prevrnuo bi traktor.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Imao sam olta kao ti i sa 120 ks se doslovno raspao. Ovog vogela sam godinama vukao sa 155 ks i nije popustio ni milimetra nigdje.
Dao bi se okladit da je i tezi. Daska mi se bas ne sviđa ni na jednom ali vogel ima bolju. Lakse se vuce i bolje zaorava.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Onda uzmeš Vogela M, a ne L model i Proxima ga sigurno ne bude pokidala.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Nije kod nas teren za skupe plugove. Zapnem za kamen, otkinem sve. Velim, htio bi plug koji bi na 20cm dobro zaoravao i lijepo okretao brazdu u nagibu.

Prodaju li nove Vogel M950? Neka druga marka isto dolazi u obzir.. Polovan plug više kod mene nikad.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ravnjaka sigurno nema novih. Za kamen nema brige. Samo poneses dovoljno sigurnosnih sarafa sa sobom.

IMG_20201218_144825_7.jpg

Ja bi svog rado zamjenio za okretaca ali za kakve drloge traze hrpu novaca ostat ce do daljnjeg kod mene. Barem dok mu ne poderem daske do kraja.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Dojdi po kvernelanda za probu pa budeš vidio. Nije nešto ali šta te košta. Lemeši poklepani samo ih trebam montirati. Ako šta pukne ja popravljam.
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Nije kod nas teren za skupe plugove. Zapnem za kamen, otkinem sve. Velim, htio bi plug koji bi na 20cm dobro zaoravao i lijepo okretao brazdu u nagibu.

Prodaju li nove Vogel M950? Neka druga marka isto dolazi u obzir.. Polovan plug više kod mene nikad.
Mislim da grijesis sa konstatacijom da nemas teren za skup plug, trebas uzeti plug koji ima sigurnosni vijak.
Ja dok sam orao sa imt plugom nema sta se nije desavalo, od lomljenja do krivljenja raonika, pre 3-4 godine sam uzeo Vogel not obrtac sa sigurnosnim vijkom, jos nisam imao nikakvih ostecenja na plugu.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Pozdrav,da li bi traktor od 62hp turbo motor,duplak ,mogao vuci leopard 3 brazde 12 coli,srednje tezine zemljiste
Mislim da je 12 coli 3 brazde previše za 62 ks. Ja imam 12 coli 2 brazde i to je knap za dajca 55 ks 4 wd. Zemlja je srednje teška i ako je tvrdo oranje prinuđen sam ići 5 do 6 km/h. Mišljenja sam da je najbolje oranje 8 do 10 km/h a ne 4-5 km/h. Sad imam dajca 75 ks 4wd i razmišljam o plugu 2x 14 coli a nikako 3 brazde, ko velim bolje voziti brže sa manjim plugom i imati rezerve za problematične godine kao što će po svojoj prilici biti ova.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Slazem se i ja s tobom ,malo sam citao i gledao i odlucio se kupiti 2 brazde 12 coli i ici brzo i bez brige da li ce moci vuci,samo skocila cijena gotov za duplo,pa cu sacekat jos malo da vidim sta ce da bude,imam ove trenutno imt 755 i njih kačam dok ne uzmem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ja još nisam sa novim traktorom ni probao ovaj plug 2x12, pošto mi je nov plug 2019g pada mi napamet da zadnju prazdu povećam na 35 cm da bi dobio 2x 14 coli.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
I ja sam mislio uzet nov,samo ne znam dal da uzmem kozarsska dubica ris plug 12coli ili opet kozarska dubica leopard 14 coli,
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ima kod mene nekoliko tih plugova, nisam ih gledao u radu, moj je Vogel not Agrosrb Novi Bečej. Prezadovoljan sam kako ore.
 
Na vrh