• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podrivači

  • Temu pokrenuo kikoporto5820
  • Datum prvog posta

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
to je pegoraro??
kolko ks ga vučeš?
kolko dubina najviše?
kolko zuba ima?
i imas valjak za njega iza?....:D

je pegararo mega drag...;)
285 konja...
eh...za dubinu nezz točno...
ima 7 tijela...valjka nažalost nema...:(
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
je pegararo mega drag...;)
285 konja...
eh...za dubinu nezz točno...
ima 7 tijela...valjka nažalost nema...:(

Gdje si ga uzeo i koliko para ako nije tajna ? Ja unazad 2-3 godine nisam nasao nijedan polovni da se prodaje, ni Pegoraro, ni Vogel, ni Dondi ni Maschio, doslovno ne postoji polovni za prodaju.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Jučer smo zavarili nove špince.

DSC_0356Kopiraj.jpg


DSC_0357Kopiraj.jpg


Mangan, ali nismo sve varili, samo smo na jednom malo probali da vidimo...

DSC_0358Kopiraj.jpg


DSC_0359Kopiraj.jpg
 
Tu od
6 Tra 2012
Poruka
36
Kod tebe je onda zemlja dosta lagana, kod mog tate u firmi valtra 190ks 2 noza 65-70 i muci se samo tako
 
Posljednje uređivanje:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Za dubljim nemam potrebe, bitno mi je da
razbijem taban pluga.
A opet JD ima posla sa tri klina i još ima kugle,
a opet svaki se podrivać drugačije vuče.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
hmm,hmm,imaš koju sliku iz rada?
koliko ideš u zemlju?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Što mislite koliko podrivanje na 60cm pomaže kukuruzu u sušnoj godini?
Ako bi podrivao sad po posiliranom, dali bi trebalo još orati ili bi bilo ok i tanjuranje?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Mislim da pomaže,i to puno,jer možeš ranije zasijati,a znamo koliko to znači u sušnoj godini.
A što se tiče drugog pitanja,ja mislim da je još uvijek zimska brazda ZAKON,bar u mom kraju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A da se ispodriva sad recimo u 10. mj i ostavi tako pa u 12. mj izore zimska brazda, jel tu ima efekta podrivanje tada??
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
mi smo ispodrivali prije više od mj. dana i odmah potanjurali (strnište) i sad još jedamputa (na jednoj tabli dva puta jer je puno slame bilo) i posijali repicu...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
A da se ispodriva sad recimo u 10. mj i ostavi tako pa u 12. mj izore zimska brazda, jel tu ima efekta podrivanje tada??

naravno da ima,ali bolje ispodrivati što prije,dok nema još toliko vlage u zemlji,bolje ce se ispodrivat.

i ja sam sva svoja strništa ispodrivao i potanjurao,sad poslje ove kiše,fino je niknulo SVE što je kombajn rasipao. sad da na to želim sijati,samo rotodrljača gore i to je to. ali neću zbog plodoreda,izorat cu na zimu.
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
možda je malo glupo pitanje ali čemu služe na podrivačima "kugle" koje su pričvrščene dolje kod noževa ??
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
možda je malo glupo pitanje ali čemu služe na podrivačima "kugle" koje su pričvrščene dolje kod noževa ??

tkz krtična drenaža,trebale bi ostavljat kanaliče za odvod vode
 

Najnoviji postovi

Na vrh