• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pogon prikolice preko diferencijala

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Na nekim drugim forumima dobijem obavijest da je u međuvremenu poslan novi post i mogu potvrditi slanje ili odustati. Možda bi se to moglo i tu omogućiti. Korisna sitnica.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
korisna jeste ali nemože da se nadogradi na našu verziju.Nažalost.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Zamijenio sam diferencijal , ubačen je od male zastave umjesto onoga od mercedesa 207,307.
Jednostavno je bio slab za moje potrebe jer su ga gume 11,2X20 jako ''ubijale'' , brzo ga samelje jer radim u ekstremnim uslovima i ogromnim opterećenjima.
Na ovaj sam stavio duple 7,5X20 a na ljeto planiram staviti duple 17,5.
Čak sam dobio i na stabilnosti jer su gume sa vanjeske ivice široke 195cm umjesto dosadašnjih 175.

Evo koja slika jer sam imao gumi-defekt pa sam iskoristio priliku za naslikavanje.
 

Prilozi

  • IMG00166.jpg
    IMG00166.jpg
    64.2 KB · Pregleda: 696
  • IMG00165.jpg
    IMG00165.jpg
    65.4 KB · Pregleda: 475
  • IMG00167.jpg
    IMG00167.jpg
    69.8 KB · Pregleda: 369
  • IMG00168.jpg
    IMG00168.jpg
    64.3 KB · Pregleda: 741

kolekcionar

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
34
Zna li neko koliko ladina zadnja osovina/diferencijal može da se tovari? Imam poveliku prikolicu u koju stane kubik do vrha stranice. Stavio bih prečke na stranice da vučem neko đubre pa da je ne oštetim.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Savo imas tenk sad, ne znam gde ce to da stane, jos je i stabilnija puno sa ovim gumama,
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kakav ti je prijenosni omjer? Ide sve glatko?

Kolekcionar, ne baš preko tone.


Možeš sam ispraviti poruku tijekom 90 minuta
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kolekcionar

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
34
Tovario sam ja to onda dobro preko, kubik i kusur šljunka je više od dvije tone. Je li to pukne ili se iskrivi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zavisi kako ga uhvatiš i koristiš. Ako koristiš za pogon onda bi se to brzo podrobilo a ako koristiš za nosivost onda si ipak na granici.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
514
Kolekcionar, imao si sreće sa šljunkom. Svi ti naši "mali prertovari" prolaze, možda i više puta. Ali, iz svojeg iskustva znam da te vrag čeka tamo gdje se naj manje nadaš. Uglavnom priča je bila ovakva: kod brata sam imao kukuruz za runiti, i da ne idem dvaput (cca 1,5 km) stavio sam na stočnu prikolicu dva plastična rezervoara od 1m4, znači oko 1600 kg kukuruza. Osovina od PZa, gume od jugića. Okrenuo sam tako dvije ture, sve u naj boljem redu. Dva dana kasnije vozim bika u klaonicu u Koprivnicu, i između Čukovca i Bolfana pogledam u retrovizor i vidim da mi je iz osovine izašla poluosovina kakvih pola metra. Znači između dva sela si na otvorenom prostoru, nemaš kuda. A u Koprivnici moraš biti na vrijeme. Zovem prijatelja, kad je on nakon pola sata došao, opet ne možeš na otvorenom pretovarivat bika u drugu prikolicu jer ima šanse da pobjegne. Nekako sam se dovukao do Bolfana i zamolio sam jednu baku da kod nje u dvorištu pretovarimo bika. Kasnije sam promijenio komplet osovinu, ali sad više ne ludujem sa teretom.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Gdje je ostao ležaj, na poluosovini ili na kućištu? Meni je na suzukiju jednom isto tako izašla u vožnji jer nije dobro uhvatio onaj prsten iza ležaja.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nije to zbog tereta ali ne treba pretjerivati

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Diferenciali od lade,pz,1300 imaju jednoredni kugl ležaj i kod anker ploče je osiguran sa pločevinastom prirubnicom a sa unutrašnje strane sa obručom koji je stavljen na vruče hladno.Kod velikog opterečenja može od pregrijavanja da popusti taj obruč i osovina polako ispada.To se je dogadjalo i na avtima ali najviše zbog tog jer se kod zamjene ležaja nije stavil novi obruč,neki su i stare obruče jednostavno zavarili za poluosovinu.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prsten je nemoguće skinuti polaganim zagrijavanjem ako je dobro uhvatio. Meni je prije izgorio ležaj nego što sam uspio skinuti prsten i na kraju je uslijedila flekserica, a tokar mi je napravio novi prsten.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Kakav ti je prijenosni omjer? Ide sve glatko?

Ako mene pitaš nije baš glatko , ovaj ''novi'' diferencijal je malo manjeg prenosnog odnosa i prikolica je brža od traktora.
Za sada to apsorbuje ona kardanska lamela koja se nalazi unutar mjenjačke kutije traktora ali odgovarajući prenosni odnos bio bi jako poželjan.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Evo još jedna je u izradi u ove zimske dane , ostao mi diferencijal ''viška'' pa da iskoristim jer imam više vrsta felgi i guma za njega.
Imam ove gume 11X20 , još imam 235X15 i 215(245)X17,5 pa je šteta to ne iskoristiti.

On mi je bio rezervni za onu kiperku kardanku ali pošto sam tamo ubacio od male zastave nije više potreban.
Nek' traje dok traje , kada crkne ubacit ću nešto drugo.
 

Prilozi

  • IMG00175.jpg
    IMG00175.jpg
    49.8 KB · Pregleda: 302
  • IMG00176.jpg
    IMG00176.jpg
    52.1 KB · Pregleda: 274

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Savo, ti si neumoran u svojim projektima, malo su velike gume za taj diff ali to znas i sam pa nek ide dok ide, a od cega ti je reduktor?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Gume jesu povelike ali ove su najveće i prema njima pravim šasiju i sanduk , sve druge su manje i stati će unutra.
Reduktor , ustvari mjenjač od mečke ;)
 
Na vrh