• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pogon prikolice preko diferencijala

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
ja sam msilio da su to pouzdani mostovi i da nebi trebale pucati poluosovine, ipak je to rađeno za vojsku.

jeste nema šta , kako ja kažem ''ipak je to TITO pravio''
ali svaki dan u šumi i svaki dan ekstremni uslovi i svaki dan pretovar i svaki dan majmun za volanom
e to nijedna mašina nemože da izdrži
znači mislim na cjelokupan kamion 150tu , ako bi se preradila polovica 150tke kao traktorska prikolica onda bi poluosovine i transmisija garant izdržale , ali ta prikolica bi bila nenormalno glomazna , ipak mi se svidja ideja :partyman:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
ta 150-ka....jel to ono cudo na fazon tatre?
ako je to ovo ne vidim isplativost prepravke u traktorsku prikolicu, do sad je uglavnom bilo rijec o jeftinijim verzijama pogona na prikolici, sto manje suhog kesa a da se zadovolji potreba....
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
powershift
da lijepo je platiti i leci laditi jaja
ali danas bar kod mene nemoze naci nikog da ti dovuce 10 metara drva da prezimis,a da te ne zakine,da ti ne dovuce neka krvgava kaljava,ovako imas svoj traktor, upali pa u sum upa danas dva metra dva,a posto sad sve se teze dobijaju ogrevna drva i to na vrlo teskim terenima,ona sam prilaz kuci nas selu je vrlo jeben,tako da u mom slucaju dobro dodje kardanka,a ja opet i da kupim nekog duplaka,sto nije iskljuceno,negine mi pretovaranje, i sad kad bi imo kradanku ne bi zaziro od snijega,kise.blata lijepo traktor u sumu i po bilo kojim uslovima dovuces sebi drva kakva oces,a ne platis covjeka da ti dovuce,em te zajebe em okasni pa cjepas drva po snijegu,
inace sa kardanskom prikolicom moj tomo bi 2 metra drva vukao gdje god,i uzbrdo i nizbrdo,i po snijegu i po vodi.........

savo sto si tice klatece i pognoa na njoj,vrlo tesko da se napravni nesto a da bude u funkciji klacenja i same stabilnosti prikolice,kao ona sto si pravio za vladimirca,
moglo bi nesto sa osovinama od nekog kamiona,ali opet to nije funkcija klatece.
Ot48755.jpg

dakle stavis dif iznad kalteceih osovina na njemu neki manji tocak,e sve to povezes gusjenicama,ili nekom vrstom gusjenica,kao neki lanci,koje su izmedju povezani sipkama
al ne bi to bilo neprakticno za voznju po asfaltu

jedian mogucnost je da redi nesto preko lancanika,ali da li oni mogu izdrzati teret u nekoj home made izradi
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
ja vec duze vrijeme kontam da uradim sebi prenos na prikolici ali nikad evo danas sam bas obisao i pregledao sta imam od materijala fali mi samo kardan na prikolici,imam diferncijal ja milim da je od mercedesa mislim da ce moci ali nisam sig samo me malo brine kako da to izvedem posto imam kipu morao bih stavljati vise zglobova ?? evo i slike
[IMG=http://img707.imageshack.us/img707/6937/dsc00683ke.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us
[IMG=http://img697.imageshack.us/img697/9499/dsc00684pj.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
powershift
da lijepo je platiti i leci laditi jaja
ali danas bar kod mene nemoze naci nikog da ti dovuce 10 metara drva da prezimis,a da te ne zakine,da ti ne dovuce neka krvgava kaljava,ovako imas svoj traktor, upali pa u sum upa danas dva metra dva,a posto sad sve se teze dobijaju ogrevna drva i to na vrlo teskim terenima,ona sam prilaz kuci nas selu je vrlo jeben,tako da u mom slucaju dobro dodje kardanka,a ja opet i da kupim nekog duplaka,sto nije iskljuceno,negine mi pretovaranje, i sad kad bi imo kradanku ne bi zaziro od snijega,kise.blata lijepo traktor u sumu i po bilo kojim uslovima dovuces sebi drva kakva oces,a ne platis covjeka da ti dovuce,em te zajebe em okasni pa cjepas drva po snijegu,
inace sa kardanskom prikolicom moj tomo bi 2 metra drva vukao gdje god,i uzbrdo i nizbrdo,i po snijegu i po vodi.........

savo sto si tice klatece i pognoa na njoj,vrlo tesko da se napravni nesto a da bude u funkciji klacenja i same stabilnosti prikolice,kao ona sto si pravio za vladimirca,
moglo bi nesto sa osovinama od nekog kamiona,ali opet to nije funkcija klatece.
Ot48755.jpg

dakle stavis dif iznad kalteceih osovina na njemu neki manji tocak,e sve to povezes gusjenicama,ili nekom vrstom gusjenica,kao neki lanci,koje su izmedju povezani sipkama
al ne bi to bilo neprakticno za voznju po asfaltu

jedian mogucnost je da redi nesto preko lancanika,ali da li oni mogu izdrzati teret u nekoj home made izradi

Neznam samo zasto u sumu ici po snijegu, ja to obavim preko ljeta. po snijegu i blatu u sumi ne pomaze ni sto karadnki.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Neznam samo zasto u sumu ici po snijegu, ja to obavim preko ljeta. po snijegu i blatu u sumi ne pomaze ni sto karadnki.

zato sto po snjegu nema sumara hehehe a ljeti je stalno :D
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ja se sjecam kad su se sumari vozali s Tomosom, sad kad vi budete vozili sa tim karadnskim prikolicama i sumari ce prijeci na 4x4 motocikle da vas mogu slijediti.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
hahaha cuj to prvi put to cujem bgm kod nas nemaju ni tomose a kamoli 4x4 motocikle hehhe
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
hahaha cuj to prvi put to cujem bgm kod nas nemaju ni tomose a kamoli 4x4 motocikle hehhe

Kako nemju Tomose? Kod nas su prije 4 godine dobili crosere od 125 ccm, ali nijedan šumar nije imo A katergoriju za motocikle. tako da ih od 6 komada koliko je stiglo 5 stoji u garaži , a u međuvremenu jedan je šumar položio A katergoriju te je tako on jedini dobio novi motocikl. Ostali se još vozaju na Tomosima Alpino.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
ma kod nas u zenici nema ni jedan motor nego se svaki voza sa svojim autom dokle moze a onda pjeske ili ih neko sa traktorom odbaci gdje treba a taj sto ih odbaci dobije koji metar drva heh
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Firemanpeter !Čovik iz okolice Lendave(ki je od mene zel pogonsku prikolicu za TV) se zove Milan a po zanimanju je vozač ima nigdi oko 60tak let i onda je imal oltajmeri.Možda je na nekom slovenskom forumu ja neznam toliko Slovenski da bi razumel.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
za vas ljubitelje TVa jedna informacija koja vam možda može pomoći

našao sam u oglasima da čovjek prodaje kardanku od pasqualia , ja lično se ne razumijem u te traktorčiče ali makar vam slika ili nešto bude od koristi


evo vam cijeli link da ne prebacujem slike
http://www.pik.ba/artikal/999339/pogonska-prikolica-za-tomu-vinkovica/

cijena je 550e , što lično mislim da nije pretjerano velika ako zadovoljava tomekove mogućnosti
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ne vidi se na slikama prednji kraj,sad da li je ona jedan dio tome vinkovica transportera,ili je bas kardanka,inace mogla bi se prepraviti za tomeka,meni lino je preskupa,napravim je za manje para,samo treba volje i vremena

savo hvala sto si iskopo oglas
 

kolekcionar

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
34
Diferencijal

Pozdrav svima i nadam se da je tema još uvijek živa,

Vidim da čvor teme oko reduktora nije raspetljan. Ni meni ti reduktori ne izgledaju kao elegantno rješenje, pa pitam cjenjeni auditorijum, da li je neko, ili zna nekoga, radio nekakvu "sajdžijsku" intervenciju na diferencijalu u cilju podešavanja tj. približavanja odnosa osovina/kardan?

Da pojasnim na svom problemu. Imam Agriu 2800 (izgleda da sam jedini na ovm prostoru sa takvom mašinom) koja ima odnos točak/kardan 70/10, a ladin diferencijal ima odnos 41/10. Moja ideja je da se zubčanik od deset zuba u ladinom diferencijalu zamijeni sa manjim od 10 zuba i tako dobije odnos 41/6 što je približno odnosu 70/10.
 

kolekcionar

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
34
Pozdrav svima i nadam se da je tema još uvijek živa,

Vidim da čvor teme oko reduktora nije raspetljan. Ni meni ti reduktori ne izgledaju kao elegantno rješenje, pa pitam cjenjeni auditorijum, da li je neko, ili zna nekoga, radio nekakvu "sajdžijsku" intervenciju na diferencijalu u cilju podešavanja tj. približavanja odnosa osovina/kardan?

Da pojasnim na svom problemu. Imam Agriu 2800 (izgleda da sam jedini na ovm prostoru sa takvom mašinom) koja ima odnos točak/kardan 70/10, a ladin diferencijal ima odnos 41/10. Moja ideja je da se zubčanik od deset zuba u ladinom diferencijalu zamijeni sa manjim od 10 zuba i tako dobije odnos 41/6 što je približno odnosu 70/10.

Ispravka u zanjoj rečenici koja sada treba da glasi:Moja ideja je da se zubčanik od deset zuba u ladinom diferencijalu zamijeni sa manjim od 6 zuba i tako dobije odnos 41/6 što je približno odnosu 70/10.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Ispravka u zanjoj rečenici koja sada treba da glasi:Moja ideja je da se zubčanik od deset zuba u ladinom diferencijalu zamijeni sa manjim od 6 zuba i tako dobije odnos 41/6 što je približno odnosu 70/10.

To bi u principu funkcionisalo ali gdje da nabaviš takav zupčanik? Vidim da misliš da zamijeniš mali zupčanik, tj. konusni a da ostaviš veliki tj. tanjirasti. Od tog posla nema ništa jer se radi o hipoidnom zupčastom paru, nema teorije da ti neko upasuje manji konusni na isti tanjirasti. Kada se ti zupčanici prave oni su lepuju sastavljeni tj. jedan na drugi i samo tako odgovaraju.
Zašto je problem napraviti reduktor preko lanca sa više redova, ne mijenja se smjer obrtanja a lančanike je lako napraviti i nisu ni približno skupi kao zupčanici. Štaviše, možeš i da nadješ neki polovan lančanik i njega staviš na ulaz u diferencijal i samo ti neko napravi drugi lančanik koji paše na onaj gotovi jer bi ti tako bilo jeftinije. Najbolje je ako nadješ neki lančanik od kakve rashodovane freze ili nešto slično, tako bi pravio samo jedan lančanik a lanac za frezu može lako da se kupi na metar i teško se kida. Sve to zaštitiš nekim limenim kućištem tek toliko da ne upada blato, podmažeš povremeno i to je to.

Malo me buni i ovaj odnos točak kardan, jel to kardan ima 70 obrtaja za 10 obrtaja točka? Mislim da bi trebao da provjeriš koliko obrtaja pravi ulaz u diferencijal za neki put, npr za 10m a isto to i na traktoru. Moraš da znaš dakle koliki je obim gume na prikolici. Broj obrtaja nije toliko bitan, treba da upasuješ njega tako da da gume na prikolici prelaze isti put kao i gume na traktoru jer su ove na prikolici mnogo manje. Rješavaj problem sa te strane pa tek onda prilagodjavaj prenosne odnose zupčanika, lančanika ili šta već napraviš jer ako ne udesiš predjeni put guma na traktoru i prikolici može da se desi da te prikolice previše gura što može dovesti do loma negdje u prenosu ili može da te čak i koči ako predjeni put gume na prikolici bude manji od onog na traktoru. Moraš da znaš koju ćeš dimenziju guma koristiti i važno je da udesiš da te prikolica bar malo "gura".
 
Posljednje uređivanje:

kolekcionar

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
34
To bi u principu funkcionisalo ali gdje da nabaviš takav zupčanik? Vidim da misliš da zamijeniš mali zupčanik, tj. konusni a da ostaviš veliki tj. tanjirasti. Od tog posla nema ništa jer se radi o hipoidnom zupčastom paru, nema teorije da ti neko upasuje manji konusni na isti tanjirasti. Kada se ti zupčanici prave oni su lepuju sastavljeni tj. jedan na drugi i samo tako odgovaraju.
Zašto je problem napraviti reduktor preko lanca sa više redova, ne mijenja se smjer obrtanja a lančanike je lako napraviti i nisu ni približno skupi kao zupčanici. Štaviše, možeš i da nadješ neki polovan lančanik i njega staviš na ulaz u diferencijal i samo ti neko napravi drugi lančanik koji paše na onaj gotovi jer bi ti tako bilo jeftinije. Najbolje je ako nadješ neki lančanik od kakve rashodovane freze ili nešto slično, tako bi pravio samo jedan lančanik a lanac za frezu može lako da se kupi na metar i teško se kida. Sve to zaštitiš nekim limenim kućištem tek toliko da ne upada blato, podmažeš povremeno i to je to.

Malo me buni i ovaj odnos točak kardan, jel to kardan ima 70 obrtaja za 10 obrtaja točka? Mislim da bi trebao da provjeriš koliko obrtaja pravi ulaz u diferencijal za neki put, npr za 10m a isto to i na traktoru. Moraš da znaš dakle koliki je obim gume na prikolici. Broj obrtaja nije toliko bitan, treba da upasuješ njega tako da da gume na prikolici prelaze isti put kao i gume na traktoru jer su ove na prikolici mnogo manje. Rješavaj problem sa te strane pa tek onda prilagodjavaj prenosne odnose zupčanika, lančanika ili šta već napraviš jer ako ne udesiš predjeni put guma na traktoru i prikolici može da se desi da te prikolice previše gura što može dovesti do loma negdje u prenosu ili može da te čak i koči ako predjeni put gume na prikolici bude manji od onog na traktoru. Moraš da znaš koju ćeš dimenziju guma koristiti i važno je da udesiš da te prikolica bar malo "gura".

Pa majkumu imperijalističku neko je taj zubčanik u diferencijalu napravio. Nije mu iz svemira sitgao osnos 41/10? radije bih napravio novi par zubčanika koji bi pasali u diferencijal na nekoj sposobnom robotizovano strugu nego da mi visi reduktor. Bez obzira što ću se vući po blatu i brdu i što mi nije teško ništa, pravljenje reduktora mi je poraz. U diferencijalu su zubčanici i tamo se treba rješavati prenosni odnos. Nije diferencija svetinja.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Pa majkumu imperijalističku neko je taj zubčanik u diferencijalu napravio. Nije mu iz svemira sitgao osnos 41/10? radije bih napravio novi par zubčanika koji bi pasali u diferencijal na nekoj sposobnom robotizovano strugu nego da mi visi reduktor. Bez obzira što ću se vući po blatu i brdu i što mi nije teško ništa, pravljenje reduktora mi je poraz. U diferencijalu su zubčanici i tamo se treba rješavati prenosni odnos. Nije diferencija svetinja.


Zasto mi psuješ, ja te samo savjetujem kako da prodjes jeftinije. Hipoidni par je jako skup za napraviti a ti kako hoces, meni je svjedeno. Hipoidni zupčasti par ne možeš napraviti na robotizovanom strugu (to se inače zove CNC strug) već samo i jedino na višeosnim mašinama kakve su one koje mogu da rade po "Klingerberg" metodi. Pogledaj kako to izgleda:

Izrada tanjirastog

http://www.youtube.com/watch?v=8pXtSWIJ7Ac

Izrada konusnog

http://www.youtube.com/watch?v=y4YrLC6BbY8&feature=related

Može to da se uradi i na višeosnoj CNC glodalici

http://www.youtube.com/watch?v=fOLaJMh6DXQ&feature=related

ali je pitanje ko će ti napisaci CNC kod za to.

Posle svega toga dolazi lepovanje

http://www.youtube.com/watch?v=gCw_fjsaETw&feature=related

proces pri kojem se zupčanici medjusobno prilagodjavaju tako da odgovaraju samo jedan na drugi.

Posle toga dolazi termička obrada jer bez nje bi diferencijal izdržao par sati rada pod opterećenjem.

Hipoidni zupčanici nisu došli iz svemira ali ih nije nimalo lako ni konstruisati, premjeriti a posebno ne napraviti. Inače, u Srbiji izrada konusno-tanjirastog para za Torpedo traktore košta oko 350 evra i traje oko 3-4 dana, provjeriću.
 
Posljednje uređivanje:

kolekcionar

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
34
Zasto mi psuješ, ja te samo savjetujem kako da prodjes jeftinije. Hipoidni par je jako skup za napraviti a ti kako hoces, meni je svjedeno. Hipoidni zupčasti par ne možeš napraviti na robotizovanom strugu (to se inače zove CNC strug) već samo i jedino na višeosnim mašinama kakve su one koje mogu da rade po "Klingerberg" metodi. Pogledaj kako to izgleda:

Izrada tanjirastog

http://www.youtube.com/watch?v=8pXtSWIJ7Ac

Izrada konusnog

http://www.youtube.com/watch?v=y4YrLC6BbY8&feature=related

Može to da se uradi i na višeosnoj CNC glodalici

http://www.youtube.com/watch?v=fOLaJMh6DXQ&feature=related

ali je pitanje ko će ti napisaci CNC kod za to.

Posle svega toga dolazi lepovanje

http://www.youtube.com/watch?v=gCw_fjsaETw&feature=related

proces pri kojem se zupčanici medjusobno prilagodjavaju tako da odgovaraju samo jedan na drugi.

Posle toga dolazi termička obrada jer bez nje bi diferencijal izdržao par sati rada pod opterećenjem.

Hipoidni zupčanici nisu došli iz svemira ali ih nije nimalo lako ni konstruisati, premjeriti a posebno ne napraviti. Inače, u Srbiji izrada konusno-tanjirastog para za Torpedo traktore košta oko 350 evra i traje oko 3-4 dana, provjeriću.

Evo ga i na CNC-u

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=OoI4DOkhbEo&NR=1

PZ
 

Najnoviji postovi

Na vrh