• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
majmun u 3ujutro išo grtalicom,majke mi gume ču mu izbušit kad mi opet nagura snjeg na kapiju.:axe:
i naravno do pol osam kao da ni nije išo,cesta puna snjega.:mad:
a da nije prošao opet bi ga spominjao......:roll:
Upravo tako mtd ne očiste, očiste, očiste pa ponovo napada opet ne valja. Pričali stariji ljudi da svake zime kada padne snijeg su sami čistili dio ceste ispred kuće u selu i ako netko nije očistio zna se tko je bio kriv...a cesta od sela do glavne ceste (2km) se zajednički čistila, iz svake kuće najmanje jedan radnik s lopatom i uz to vrijedne domaćice pripreme kuhanu rakiju ili vino, kruh, s tim da ovaj snijeg što pada u zadnjih par dana je bila svakodnevna pojava po zimi. Danas su se ljudi isprokšili (uljenili ako netko ne razumije) ne mogu očistiti ispred kuće, dvorišnog ulaza, zgrade, parkiranog auta itd.itd. i čekaju netko to uradi umjesto njih :roll:
P.S. Daniels nemam pik na tebe, samo si mi prvi došao pod klik miša. Da nebi bilo problema ;)

sad ak mi neko kaže da ih je snijeg iznenadio ima da ga likvidiram. Sad baš prolazim uz koncesionara za čišćenje cesta i vidim radnici lagano pijuckaju kuhano vinčeko, ralice stoje parkirane,a kod mene u ulici ima snijega da čovjek ne može normalno hodati
Tu ima neka caka kako mi je jedan objasnio koji radi u tom sektoru. Zimska služba je plaćena po satu odnosno km tako da naručitelj (grad, općina, županija, država ili tko već) čeka zadnji trenutak da im da naredbu za čišćenje pa tako nastoje uštediti koju kn :mrgreen: Isto vrijedi i za ralice koje idu po cesti a ne čiste. Zašto bi ralice recimo od županije čistile ceste koje bi trebalo čistiti grad i tako imali veću potrošnju goriva i trošile nož ralice i mogući kvar na stroju a nije njihovo za čistiti :mrgreen:

nabijem im ja te ralice na onu stvar kad niš ne očiste, bitno da drndaju i nedaju mi spat:madmana:
Sad nazovi direktora u cestariju i ponovi mu to pa da vidimo reakciju :weedman:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ja sam dalmatinac al brate sto su ga napuhali ovi splićani to je strasno,,,nego ima li ekipa kod vas sniga bure i tako uobicajenih pojava,,,kod mene sunčano i bura oko 290 km/h :prayer: :mrgreen:

blago tebi ti nemoraš čistit snjeg sve bura otpuše kod keruma pa onda on oma problema sa javnošču:mrgreen:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,717
Upravo tako mtd ne očiste, očiste, očiste pa ponovo napada opet ne valja.
:
pa i meni seoska ralica zatrpa ulaz pa ga ne ganjam po selu sa širočkom,uzmem lopatu i očistim,dobro da mi i to očisti...

ja sam dalmatinac al brate sto su ga napuhali ovi splićani to je strasno,,, :prayer: :mrgreen:

glavno da oni igraju picigin.....:mad:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
koja blamaža Keruma gledam vjesti cjeli Split pod ledom a gos Kerum pljuje po svojim sugrađanima kak neznaju hodati po ledu a koja je to budala idiotska kak bi ga čovjek nazvao ako nema šta pametnog za reči onda bolje da šuti
 
B

BAGERISTA

Guest
farmervg

E stvarno ovo potpisujem z guštom.........:supz:
Svaka čast nekima,,,ali ovo su več ljudima lagano počeli ič na živce.:supris:

ja sam dalmatinac al brate sto su ga napuhali ovi splićani to je strasno,,,nego ima li ekipa kod vas sniga bure i tako uobicajenih pojava,,,kod mene sunčano i bura oko 290 km/h :prayer: :mrgreen:

Ode u puli dere do matere ,,,,više,,ne moreš ni izač iz kuče normalno:supris:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ja kerumu skidam kapu jbt kako da ralica uđe u ulicu koja je siroka 2metra nemaju oni u komunalnome 5000ljudi da to sve srede ,,,ISTINA NEZNAJU SETATI
 
B

BAGERISTA

Guest
Moraju se prvo naučit hodat po suhom,,,tek onda lagano viježbanje,,,,:rolleyess:mada nisu sve popločili u granit,,nebi bilo toliko polupanih..........kostiju..:mrgreen:a i koja šaka soli nebi bila na odmet..
 
B

BAGERISTA

Guest
Vani bura,piči ko luda,,,,niš najbolje se zabit u jazbinu,,,i lagano grijanje,,,i spavanac........
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
P.S. Daniels nemam pik na tebe, samo si mi prvi došao pod klik miša. Da nebi bilo problema ;)
ma kakvi problemi čiko,moj komentar je više vezan na Kanadu.
danas ih gledam kak čiste,ma reko i asfalt su ostrugali,3 ralice jedna za drugom,a snjeg i dalje na cesti,samo sol i nznam kaj bacaju.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Dobro jutro , - 11 ° C , nepada , ( fala bogu ) može kava pa... , na posao :scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
dobro jutro,,,,,,,,,,vani -2°C,,,još bura puše.....:cry::cry:
Ništa treba jedna ljuta,,,pa smo ko novi..
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
dobro jutro
-10 vedro,lagano puše al dobro je kak je bilo.
kavica,kisela,a sad poso mislim da nemoram danas,nek me zovu ako kaj trebaju.
 
Z

zupa100

Guest
-13 C. Mirno i tiho vreme je. Sneg je konačno prestao da pada, rekord je oboren u visini snega!

Dobro vam jutro!
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
doooooobar jutar!!!
-8 , ugodno svježe...

e ovak, vidim da ste se raspričali o splitu i kerumu, kerum je priča za sebe,
a ovi spličani kaj laprdaju o tužbama su mulci.
ovaj tamo na rivi di kako ćelo veli ralica i posipać da ga i imaju nemre doć, hodaju u mašnim cipelama (onaj brko kaj je demonstriral kak je sklisko), i onda će oni tužit grad jer su se sasipali?!

a jesu li očistili svaki ispred svojeg dvorišta?
jesu li si kupili čizme za snijeg?

hehe, na radiju čujem kako ti isti stanovnici galame kako je kupnja zismkih guma državni harač :rolfer:

kod nas ne spličani, nego ta mala skupina ljudi izaziva smijuriju...
oni bi radili da bi zaradili, ali ne bi radili, ajmo živit na grbači drugih i tužit grad... hehe
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljepo,,,i sve rečeno......nema se šta dodat..:supz::supz:
Bi rekli ode na forumu,Potpisujem,,ili po domači,,,slažem se s tobom JOSA...........:supz::supz:,bez da si niko nađe uvrijeđenim.8)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
za vikend najavljuju opet neko pogoršanje vremena i niske temperature pa ovi iz državne uprave savjetuju da se opskrbimo sa dosta antifriza protiv smrzavanja:mrgreen:i treba is pušnica skinuti ono meso da se odmrzne da ne poumiremo od gladi preko vikenda valjda čemo nekak izdržati tu sibirsku frontu možda bi bilo bolje da su došle sibirke od te hlkadne fronte:drinkers:
 

Najnoviji postovi

Na vrh