• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poljski putevi..

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
pitam se ima li negdje OK puteva osim na kamenjrima

U mom kraju su putevi relativno dobri..

Nekad znam i sam da izravnam neki put ako ima previše graba.Sad kad sam ravnao zemlje znao sam pustit gredu po putu i neka ravna..Da ovako radi više ljudi putevi bi bili puno bolji,,ALI,,
 
I

ihorzic

Guest
onda je dobra lokalna vlast i to je za pohvalu kao i Vama jer ga sigurno čuvate i održavate
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
i ja dok sam išel sam pustil tešku drljaču kaje poravnala kolko je mogla,ima tak blesavih ljudi,kaj put ide prek njegove zemlje i on puta zore,a put je na karti zacrtan,budala pluga uništava a svejedno bumo opet išli preko njegove zemlje,ja sam pustil drljaču na šodranom putu gde su grabe kaj kolko tolko zaravna al baš treba biti greda da se z njom potegne :finga:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kod nas na malo brjegovitom terenu putevi su u komi veča kiša sve nosi u livade i kanale ,put kroz livade je otišao nekih 30 -40 cm u visinu od nanošenja kroz godine a i općina je škrta na nasipavanju evo u 12 godina kolko postoji na 5 km jednog poljskog dali su kamion kamena,onda ponekad ja žicam neke susjede ako imaju kakvog starog betona ili cigle da ga malo prikrpim,evo i sad valjalo bi složiti put jer ja po njemu ne mogu spustiti prikolicu sa gnojem ako želim da ništa ne potrgam:vragek::vragek:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Evo riješenja za sve probleme s poljskim putevima. Ovaj greder je najbolji stroj za to, u 30 minuta sredi se ugaženi put u dužini od 500 m ko da je jučer nastao, bez dodavanja materijala, bez ostavljanja hrpa sa strane kao kod klasičnog gredera, bez ikakvih problema. Jednako dobro radi i na zemljanim putevima ili na zatvaranju brazde ili niveliranju zemljišta, samo je potrebno podesiti visinu i nagib greda, ovisno o materijalu na kojem se radi. Potreban je traktor od 80 ks ili više, sa prednjom vučom. Ravnao sam s njime općinske puteve i nema te ralice koja to može tako dobro i takvom brzinom

Prodajem radi nabave većeg takvog

]









 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zjocko...tvojih ruku djelo????

Izgleda vrlo vrlo zanimljiv stroj...imao bi posla samo tako.

Koliko cjeniš, koja širina??
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Zjocko...tvojih ruku djelo????

Izgleda vrlo vrlo zanimljiv stroj...imao bi posla samo tako.

Koliko cjeniš, koja širina??

širina 250 cm, 14 000 kn, imaš u oglasima. Treba mi veći, to je jedini razlog prodaje
 
B

BAGERISTA

Guest
Dobra makina,,,,,,,,,,,:prayer::prayer:

Vidim lopatice se šteluju,,,,,,,,,,,,a ta šteluješ s onim ručkama,,,s navojem.......(na bokovima):!::!:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Dobra makina,,,,,,,,,,,:prayer::prayer:

Vidim lopatice se šteluju,,,,,,,,,,,,a ta šteluješ s onim ručkama,,,s navojem.......(na bokovima):!::!:

Riperi razbijaju tvrdi sloj u prva dva prohoda ako je pretežak teren, a sa bočnim navojnim šipkama štela se dubina rada i nagib svake grede/noža.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljepo složeno,,,,,,,,,,,,i odrađeno,,,,..
Mogu reč slobodno,,,da ti ni greder ne parira tako lako.(mada ima svoje prednosti,,,i on ):prayer:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Klasični greder ostavlja nasipe sa strane u kojima tada stoji voda i put bude još gori. Za standardno uređenje puta treba prvo greder da razgrne, pa kamioni s kamenom, šljunkom i slično, pa opet greder da rasporedi, pa na kraju još jcb ili slično da sredi one bočne hrpe koje ostanu. A kod ovog ne trebaš ni malo dodatnog materijala i radi se 3-4 km/h u prvom prohodu, a oko 8 kmh u ostalim prohodima i uvijek put izađe kao na 4. slici.
...i za sve ti treba samo jedan radnik i jedan traktor ako već pričamo o isplativosti.
 
B

BAGERISTA

Guest
Istina,,,i debelo potpisujem,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,zato sam i napisa,,,;);),mada je ovo svakako bolja računica,,,a kod gredera je jedino bolje,,šta more uvijek pomicat,,,štelat na nagibe,,i ostalo,,,,,,,,a da pušta hrpe,,da,,i neke pute s...be više nego šta napravi dobro..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Klasični greder ostavlja nasipe sa strane u kojima tada stoji voda i put bude još gori. Za standardno uređenje puta treba prvo greder da razgrne, pa kamioni s kamenom, šljunkom i slično, pa opet greder da rasporedi, pa na kraju još jcb ili slično da sredi one bočne hrpe koje ostanu. A kod ovog ne trebaš ni malo dodatnog materijala i radi se 3-4 km/h u prvom prohodu, a oko 8 kmh u ostalim prohodima i uvijek put izađe kao na 4. slici.
...i za sve ti treba samo jedan radnik i jedan traktor ako već pričamo o isplativosti.

Dobar stroj,samo bez neke koncesije s opčinom ovakvo nešto nema neku svrhu imat..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ma vrijedi kako ne... Radije proći tim grederom jednom,dvaput godišnje,pa se voziš ko čovjek po putu,a ne da moraš militi ili se hvatat po kabini.
 
I

ihorzic

Guest
a kako se ponaša kad naletiš na hrpu kamena , cigle ili šute koju ljudi bacaju u jame
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
a kako se ponaša kad naletiš na hrpu kamena , cigle ili šute koju ljudi bacaju u jame

Poreže, rasporedi ravnomjerno, a višak se prenosi dok ga ne rasipa na niže dijelove puta. Ako je pitanje da li poskoči; ne, ne poskoči. Ima 800 kg, a noževi ga još pritišću u tlo. Materijal se konstantno rasipa s desna na lijevo prema sredini puta tako da se dobije onaj lagani nagib u sredini da bi voda što bolje otjecala na stranu u jarak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh