• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
bobo,,, dali taj vaučer ostaje kod trgovca,,,koja je procedura ako uzmem repromaterijal u vrijednosti vaučera..
uzeo bih djetelinu, sjem,kukuruz i nešto gnojiva,,,
 
B

Bobo

Guest
vaucer ostaje kod trgovca. Trgovac te vaucere onda salje il ministarstvu il kome vec... Prvi vauceri koji su isli za gnojivo su se slali u kutinu, a kud su dalje, nemam pojma.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
tatar kaže:
što se tiče vaučera sunce ga ****** dođem u dućan trebam 6 paleta 15-ice koliko dođe toliko znači još bi trebo uzet i ureu da bude za sav vaučer a on meni a šta nisi reko da je za vaučer to ti je 200 kn po toni više ! Banda lopovska , čovjek iz grđevca dopeljo šleper kana po 1600 kn /t a ovi kukaju kak se jedva pokriju ???

Prek vaucera je za 200kn po toni skuplje?!?!
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Najbolje pravac u Kutinu ,skupiti za cijeli šleper i vozi miško i dobiti rabat 7% a ne mazati debelim guskama vrat.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
kako nema povrata PDV-a na vaučer .
Pa moraš dobiti račun za kupljenu robu !
Možda je kvaka u knjiženju za šta si kupio tu robu .Ako je tako to je ko da si dobio cca 20% manji poticaj jer nemaš povrata . MA ***** TI ZAVIDNU DRŽAVU HRVATSKU ! kakva je to država da slovenci traže način kako da gnojivo prodaju nama a da iz hrvatske ni ne izađe tako da ti bude još jeftinije jer je prijevoz manji. a da sve to ide u trošak .
KAd netko radi i zaradi onda mu treba pola uzet odma a drugu polovicu u ratama jer treba za svu bandu nasmoć dosta novaca . znam majstore koji imaju po dvije nevjenčane supruge i 10-15 komada djece i živi ko bubreg u kašmiru .
koju pičku materinu imaju djecu ak im nemaju dat šta jest . Ja bi takvima dao kutiju kondoma i ende a ak ih neš koristit rani djecu kako i svi ostalii svojim radom a ne lovom onih koji rade ko konji .
 
B

Bobo

Guest
Ne znam ni ja tocno sto se tice R-1 racuna, do mene je dosao takav glas. Brat mi radi u jednoj takvoj firmi koja prima vaucere pa ce mi sutra znat detaljnije reci.

Bilo bi strasno jadno da ne mozes dobiti povrat PDV-a, jer bi to drzavi bila jako jako lijepa zetva...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Pa nemozes knjiziti nesto ako nisi platio pdv....odnosno ako pdv nije placen.
A vi sada kada date vaucere oni neidu na naplatu odmah tako da to malo koplicira stvar.....jel kada diges sa vaucerom dobijes racun ili ?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
izdaje se r1 normalno

ja sam danas dovezo dvije ture gnojiva iz bjelovara sa traktorima i prikolicama jer nisam htio čekat drugi tjedan da mi dovezu

a vaučera na hrpi mali milijun, ma reko budem si ja to sam dovezo da me nebi kamion malo zaobišo kojih mjesec dana.

cjena kana je bila 2,28 a 15ice mislim 3,75

sam nisam podigo r1 jer prvo ide u kutinu to sve skupa pa neznam ti ni ja kud sve već, a nisam ni ojib znao

e da član alen je nešt švaso danas u radioni, prolazio sam mu kraj kuće, sav je bio u poslu
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Ove cijene gnjojiva nisu normalne, 100 kila 15-15-15 360 kuna, a sedmice preko 500 kuna, pa nije tako davno sedmica bila 300 kuna, izgleda sve ide prema ekološkoj poljoprivredi tj povratku na poljoprivredu prije 50 godina :)
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
danas Bio u petrokemiji i dogovorio 15-15-15 na vaučer ,kad platiš razliku dobiješ R1
cijene gnojiva
kan 2041
urea 2700
15-15-15 3456
7-20-27 4289
cijene su za t i sa pdv
ko nije daleko isplati se sigurno
mora se uzet na palete i platit razlika na cijeli broj paleta
trebe OIB vaučer broj žiro računa i osobne iskaznice
 

miroslaw

Član
Tu od
20 Sij 2008
Poruka
42
Što se tiče povrate PDVa on postoji i sa vaucherom....ali ne dobiješ ga odma, odnosno možeš ga dobiti tek kada država plati Petrokemiji/Prvči/Graminei ili kome već, kod koga si uzeo, odnosno kada oni naprave kompenzaciju ako ju rade.

Mi smo uzeli gnojivo ujesen na vaucher....i knjigovođa me zvao prije mjesec dana da odem po neku povrdu da je Petrokemiji dobila novce/napravila kompenzaciju.....i tek sada će ići povrat PDVa za to....

I meni se čini da je Petrokemija najboji izbor......da li se može kupiti plava nafta za vaucher?.....izgleda da ne kada to nitko ne spominje......
 
T

tomonh

Guest
Danas kad sam mjenjal vaučer bil lik sa preko 400000kn vaučera od ljudi i kao žali se lopov,a 10% mu čistaka...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
tatar kaže:
danas Bio u petrokemiji i dogovorio 15-15-15 na vaučer ,kad platiš razliku dobiješ R1
cijene gnojiva
kan 2041
urea 2700
15-15-15 3456
7-20-27 4289
cijene su za t i sa pdv
ko nije daleko isplati se sigurno
mora se uzet na palete i platit razlika na cijeli broj paleta
trebe OIB vaučer broj žiro računa i osobne iskaznice
Jesu li to cijene s popustom ili još ide 7%dolje.
 
R

Rajtek

Guest
Ma to su cijene s rabatom.
7% ide samo NPK, a na dušična gnojiva nema RABATA.
 
K

Kordunas

Guest
Novi udar na poticaj

Prijedlog
Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o državnoj potpori
poljoprivredi i ruralnom razvoju,
s Konačnim prijedlogom Zakona

TEKST ODREDBI VAŽEĆEG ZAKONA KOJE SE MIJENJAJU

Članak 1.
Ovim se Zakonom propisuju vrste državne potpore poljoprivredi i ruralnom razvoju, uvjeti za
ostvarivanje državne potpore i korisnici državne potpore.

Članak 2.
(1) Državna potpora u smislu ovoga Zakona obuhvaća izravna plaćanja te potporu za mjere
ruralnog razvoja.
(2) Izravna plaćanja jesu plaćanja poljoprivrednim gospodarstvima za obavljanje
poljoprivrednih aktivnosti radi potpore dohotku.
(3) Državna potpora ruralnom razvoju obuhvaća sljedeće mjere:
– mjere za unapređenje konkurentnosti poljoprivrede,
– mjere za očuvanje okoliša i seoskog prostora i
– mjere za unapređenje života u ruralnim područjima.

Članak 3.
(1) Korisnici izravnih plaćanja jesu poljoprivredna gospodarstva upisana u Upisnik
poljoprivrednih gospodarstava sukladno Zakonu o poljoprivredi, koja obavljaju poljoprivrednu
aktivnost.
(2) Poljoprivredna aktivnost podrazumijeva uzgoj poljoprivrednih kultura, držanje i uzgoj
stoke i proizvodnju stočarskih proizvoda uz održavanje zemljišta u stanju pogodnom za
poljoprivrednu proizvodnju.
(3) Korisnici državne potpore ruralnom razvoju jesu fizičke i pravne osobe koje ispunjavaju
uvjete propisane ovim Zakonom.

Članak 17.
(1) Ukupna vrijednost predviđena za izravna plaćanja (u daljnjem tekstu: Ukupna omotnica)
utvrđuje se na razini pojedine proizvodne godine, sukladno sredstvima osiguranim u
državnom proračunu.
(2) Proizvodna godina obuhvaća razdoblje kalendarske godine, a znači godinu:
– žetve ratarskih kultura,
– berbe povrća, grožđa i voća,
– korištenja livada i pašnjaka,
– proizvodnje sadnog materijala,
– isporuke maslina na preradu,
– prodaje maslinovog ulja,
– isporuke utovljene junadi i svinja,
– držanja stoke i pčela i
- proizvodnje mlijeka.

Članak 18.
(1) Umanjenjem isplata izravnih plaćanja (u daljnjem tekstu: modulacija) obuhvaćena su ona
prava na razini proizvodne godine po korisniku koja prelaze iznos od 100.000,00 kuna.
(2) Modulacija se primjenjuje po:
1. osnovnoj stopi od 7% u 2009. i 8% u 2010. i
2. dodatnoj stopi od 4% za prava iznad 2.160.000,00 kuna u 2009. i 2010. godini.
(3) Modulacija se primjenjuje na svaku isplatu izravnih plaćanja, a konačni obračun i isplata
po korisniku vrši se do konca lipnja iduće godine.
(4) Sredstva prikupljena modulacijom koriste se za financiranje mjera ruralnog razvoja.

Članak 19.
(1) Uvjet za ostvarenje izravnih plaćanja za obiteljska poljoprivredna gospodarstva koja su u
prethodnoj kalendarskoj godini ostvarila više od 7.200,00 kuna primitaka od izravnih plaćanja
jest status obveznika poreza na dohodak nositelja gospodarstva po osnovi obavljanja
djelatnosti poljoprivrede.
(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, uvjet za ostvarenje izravnih plaćanja za obiteljska
poljoprivredna gospodarstva koja su u 2009. godini ostvarila više od 12.000,00 kuna
primitaka od izravnih plaćanja jest status obveznika poreza na dohodak nositelja
gospodarstva po osnovi obavljanja djelatnosti poljoprivrede.
(3) Za potrebe utvrđivanja ispunjavanja uvjeta iz stavka 1. ovoga članka uračunat će se
primici od izravnih plaćanja, sukladno ovom Zakonu.
(4) Za potrebe utvrđivanja ispunjavanja uvjeta iz stavka 2. ovoga članka u 2010. godini, u
primitke od izravnih plaćanja u 2009. godini uračunat će se primici od poticaja, sukladno
Zakonu o državnoj potpori u poljoprivredi i ribarstvu (»Narodne novine«, br. 87/02., 117/03.,
82/04., 12/05. – ispravak, 85/06., 141/06., 134/07., 85/08. i 4/09.) i primici od izravnih
plaćanja, sukladno ovom Zakonu.
(5) Nositelji gospodarstva iz stavka 1. i 2. ovoga članka obvezni su pri podnošenju zahtjeva
za izravna plaćanja u tekućoj godini priložiti dokaz Agenciji da su upisani u Registar
obveznika poreza na dohodak pri Poreznoj upravi, sukladno propisima o porezu na dohodak.
(6) Odredbe ovoga članka primjenjuju se od 1. siječnja 2011., osim odredbe stavka 2. ovoga
članka koja se primjenjuje od 1. siječnja 2010.

Članak 27.
(1) Korisnici ostvaruju posebno plaćanje za ekološku proizvodnju po hektaru ukoliko su
upisani u Upisnik proizvođača u ekološkoj proizvodnji poljoprivrednih i prehrambenih
proizvoda, posjeduju potvrdnicu o sukladnosti s temeljnim zahtjevima za ekološku
proizvodnju ili potvrdu ovlaštene nadzorne stanice o statusu prijelaznog razdoblja u ekološkoj
proizvodnji.
(2) Pravo na posebno plaćanje za ekološku proizvodnju ostvaruje se za oranice, višegodišnje
nasade, livade i pašnjake.
(3) Pravo na posebno plaćanje za ekološku proizvodnju ostvaruje se za 2009. i 2010.
proizvodnu godinu.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Članak 19.
(1) Uvjet za ostvarenje izravnih plaćanja za obiteljska poljoprivredna gospodarstva koja su u
prethodnoj kalendarskoj godini ostvarila više od 7.200,00 kuna primitaka od izravnih plaćanja
jest status obveznika poreza na dohodak nositelja gospodarstva po osnovi obavljanja
djelatnosti poljoprivrede.

Mislim da će ovo dignut na 40000 kuna.
 
G

gjurostrasni1

Guest
šta mislite kolike su šanse da se dobije "keš" ako se vrati vaučer,pa makar i do listopada?? :scratch
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
tako su pričali i za isplatu poticaja... kad ono MRKVA :finga:
bolje, uzmi taj vaučer, uzmi gnojivo, dogovori sa nekim kome treba, i nek ti otkupi... ja ću tako napraviti!!
 
G

gjurostrasni1

Guest
jbg,ali repromaterijal sam za ovu godinu riješio,a lova mi najesen krvavo treba....mislim (90%) da ću riskirati pa kud puklo
 
Na vrh